Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darayavahus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Darayavahus

  • Urodziny 21.09.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-178
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Darayavahus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Właśnie pośrednio pytam o to czy tam jest jakieś ustawienie, które limituje działanie pompy. Nic takiego nie znalazłem.. No samą podłogówkę dogrzeje do 35 stopni, nawet same grzejniki pogoni na 45 no ale problem w tym raczej że nie mogę PC zmusić do działania na więcej niż 50% deklarowanej mocy. 5 lat temu gazowym Viessmannem. Znaczy napisałem że nowy dom bo budowany według aktualnych technologii ale do tej pory grzałem gazem. W sumie post nic nie wnosi do dyskusji ale się ustosunkuję. Termostaty mam zajebiste, tylko odłączone żeby nie wypływały na działanie ogrzewania. Te temperatury to do celów testowych. Mam pompę założoną kilka dni temu, więc zanim ją dobrze ustawię chcę zobaczyć jak działa w jakich warunkach. A podwójny układ mam bo tak mi pasowało, taki mam styl życia. Mam kilka pokoi które często i długo stoją puste więc nie chcę ich ogrzewać ale jeśli muszę to chciałbym żeby się szybko nagrzały. Musisz z tym żyć.
  2. A ja mam inny problem. Pompa WH-SXC09H3E8 założona kilka dni temu, dom nowy około 200m2, 2 obiegi - podłoga i grzejniki. No tak, w celu uproszczenia systemu brak termostatów pokojowych - znaczy odłączone / obiegi zwarte na stałe. Ustawiona stała temp 35 na podłogę i 45 na grzejniki. Przy temp około 0 na zewnątrz, delta 5 ale w sumie to bawiłem się w zakresie 3-15 i większych zmian nie zauważyłem. Jak pompa grzeje zasobnik to potrafi się rozkręcić do 70Hz i nagrzać do 55oC, natomiast ustawionej temperatury w obiegach za nic nie chce uzyskać. Częstotliwość sprężarki za nic nie chce 50Hz przekroczyć, bufor (50l) potrafi dogrzać jeśli odłączę pompy obiegowe ale jak tylko podłączę to temp spada i nie chce przekroczyć 30stopni. Wzmożonych defrostów nie zauwazyłem więc to raczej nie przez to. Ogólnie zastanawiam się dlaczego ona nie dąży do tych temperatur, tylko tak jakby miała jakiś kaganiec założony. No i najwiekszy problem jest taki że pomieszczeń nie może nawet do 20 stopni dogrzać, a chciałbym chociaż raz zobaczyć że potrafi mi 22 stopnie zrobić. PS, jak jej ustawiłem teraz tryb intensywny to z łaską się rozkręciła do 54Hz i temp w układach wzrosły do 33-34oC Ogólnie nie wiem, może to ma sens żeby grzać niską temperaturą bo większa sprawność itd, to rozumiem, ale nie bez powodu mam grzejniki w pokojach - bo na przykład w takim biurze mnie nie ma przez kilka dni i jak chciałbym móc dogrzać z 18 do 20 w pół godziny no to pewnie przy tej pompie zrobię co mam do zrobienia i już wyjdę a ona jeszcze nie dogrzeje. No i jeśli kupuję pompę 6kW (+3kW grzałki) to oczekuję że w razie czego ona poleci na tych 6kW a nie na 3 i koniec.
  3. To teraz ja proszę o pomoc. Wdług wodociągów mam taką wodę: Twardość 282 [mg CaCO3/l] i pozostałe parametry: http://eksploatator.pl/wp-content/uploads/2017/07/Badwod_suwarciszewo.pdf I teraz tak, mam Aquahome-20, czeka już ponad rok na podłączenie ale kotłownia nadal w powijakach. Jakie filtry do niego zastosować? Myślałem o osadnikowym Honeywell FF06 czyli 100 μm, po nim polipropylenowy 5 μm, po nim węglowy (?) i na końcu zmiękczacz. Zastanawiam się czy to dobry zestaw, czy warto w ogóle tutaj stosować węglowy i czy kolejność ok, może węglowy za zmiękczaczem? Jeśli o smak i zapach wody chodzi to w sumie nie mam zdania. W żadną stronę mi ona nie odbiega od tego do czego jestem przyzwyczająony. Kranówy nie pijam ale moze bym zaczął... Zastanawiam się też nad przepływem wody. Nie pamietam jak zmiękczacz ale węglowy ją ograniczy do 7l/min - czy nie ograniczy ale do 7l/min to jest efektywna filtracja? Teraz w bloku z jednego kranu wyciągnąłem 14l/min więc boję się, że 7 to moze być mało.
  4. Witam, Sytuacja wygląda następującą. Gdzieś w marcu 2017 został wylany jastrych cementowy ~4cm na wodnym ogrzewaniu podłogowym. Ogrzewanie zostało uruchomione w październiku. Jastrych nie był wygrzewany, zwyczajnie było grzane żeby utrzymywać jakąś sensowną temp na budowie (16-18 stopni). Czy w tej sytuacji jastrych trzeba jeszcze wygrzewać programem? Czy cała wilgoć, która powinna była uciec nie uciekła przez rok? Sprzedawca podłóg mówi, że bezwzględnie trzeba wygrzać, facet od kotła puka sie w głowę a ja bym wolał jednak nie płacić niepotrzebnie za gaz i czekać miesiąc. Położyłem arkusze folii dzisiaj i zobaczę czy jakaś para się ulatnia. W tej chwili czynnik ma 35.5 stopnia. Co byście zrobili?
  5. Witajcie, Poszedłem za radą hydraulika, że jeśli nie wiem jaki syfon i w którym miejscu, to najlepiej zostawić kawałek wylewki pod brodzikiem do wylania płytkarzowi. I teraz zaczęły się schody bo odszalowany kawałek nie do końca pokrywa się z granicą planowanego brodzika. Boję się pęknięć na płytkach, przeciekania i innych nieprzyjemnych historii. Czy da się dolać brakujący kawałek tak żeby nie było na styku starego i nowego dylatacji? Myślałem o skuciu istniejącej wylewki pod kątem tak aby nowa nachodziła na starą, może zazbrojeniu tego jakoś... Czy ktoś miał podobny problem albo wie jak z tego wybrnąć? Darek
  6. Czesc, jak zachowuje sie klej do pvc w temp ponizej zera? Dzisiaj (bylo -2) w prawdzie uzywalem go do klejenia i stwierdzam, ze klei ale jak jest z trwaloscia takiego polaczenia? Producenci zalecaja zeby uzywac i przechowywac powyzej 5st ale przeciez to na rozpuszczalnikach a nie na wodzie. Ktos z powodzeniem zlozyl instalacje na mrozie?
  7. Witam, niestety przespalem sprawe i wyszlo tak ze najbardziej mi pasuje puscic odkurzacz w styropianie miedzy chudziakiem a jastrychem. Mam tam tego 23cm. Liczac od dolu mam juz w nim ulozona wod-kan, kable elektryczne, kable logiczne, c o do grzejnikow, teraz by bylo miejsce na odkurzacz a jeszcze wyzej podlogowka. Duzo tego. tylko czy instalacja zachowa swoja szczelnosc w sryropianie? Jesli kladziemy wszystko na chudziaku to styropianem rurki przyciskamy do betonu i nic nie ma prawa sie ruszyc. Styropian chociaz twardy to jednak troche moze pracowac, przynajmniej do czasu wykonania wylewek. Czy rurki to wytrzymaja? Jesli nie to bym musial po pierwsze rozebrac sryropian (na szczescie dopiero jedno pomieszczenie) a po drugie zrobic piardyliard obejsc istniejacej instalacji wod-kan. Ktos ma doswiedczenie z wytrzymaloscia instalacji odkurzacza lub ogolnie klejonych rurek pcv?
  8. Witajcie, buduję dom podobny do tego ze zdjęć. Chciałbym uzyskać podobny efekt. Z czego są zrobione deski czołowe i szczytowe według was? Klikając ”Pokaż obraz" lub "Otwórz grafikę w nowej karcie" można nieco powiększyć zdjęcia jednak niestety rwewelacji nie będzie. http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-22-1448273208-v2qqvnr8.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-23-1448273209-ccakpsvn.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-24-1448273211-y28sjtoy.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-25-1448273212-4jledjvd.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-26-1448273213-k58k93as.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-27-1448273214-hpalkksf.jpg http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-domu-rezydencja-parkowa-fot-28-1448273215-oamjkqlh.jpg
  9. Cześć, Mam w planie taki komin: Tylko z czego to zbudować? W projekcie jest napisane tylko, że komin Rondo lub Rondo Plus. A przecież to są rozwiązania systemowe, z bazami, wyczystkami, trójnikami itp... Komin ma się zaczynać na wysokości 1,8m. Dla uproszczenia można chyba przyjac że na stropie. Pod kominem ma stać wkład, powiedzmy piętro niżej. Tam nie ma miejsca na żadne drzwiczki, wyczystki czy cokolwiek. Rura od wkładu ma być podłączona od spodu. Wkład ma być wyczystką i kondensat ma spływać do niego. Mi się ten pomysł podobał ale: 1. Jak to szczelnie połączyć? Podobno są jakieś kielichy w które się wsadza rurę ceramiczną i od spodu można się do nich podłączyć rurą stalową. Musiałby mieć ze 40cm żeby to przeszło przez płytę o grubości 20cm i jeszcze można sie było do tego podłączyć. 2. Co z temperaturą na którą będzie narażona ta płyta? Nie mogę tam zrobic miejsca na izolaczję bo mi przecież ceramika z komina spadnie na wkład. Poradźcie coś!
  10. Jako że jestem nowy na tym forum witam wszystkich serdecznie. Przechodzę do problemu. W planie zagospodarowania przestrzennego jest taki wpis: 6. Teren oznaczony na rysunku planu symbolem 10 T – przeznacza się na trafostację. Ustalenia szczegółowe dla terenu są następujące: a) Nieprzekraczalne linie zabudowy: nie ustala się c) Procent zabudowy: maksimum 80% d) Wymagana forma zabudowy: budynek parterowy, dach dwuspadowy o spadku w przedziale 40°- 45°, maksymalna wysokoœść budynków: 5,00 m, poziom posadowienia parteru – nie ustala się e) Usytuowanie kalenicy budynku: nie ustala się Tym czasem energa postawiła mi obok działki coś takiego: Tak w ogóle można? Mogę coś z tym teraz zrobić? Może to tylko budowla tymczasowa? Stopień paskudztwa tego słupa jest znaczny...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...