Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekonomista

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O Ekonomista

  • Urodziny 12.12.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Strzelce Opolskie
  • Kod pocztowy
    47-100
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ekonomista's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Wielu już skończyło budowę np. INMARK. Czy możecie się z nami podzielić całkowitym kosztem budowy. Pozdrawiam
  2. Witam! Mam pytanie do Wszystkich, którzy już wybudowali. Domy są ciekawe, ale (nie jest to jakakolwiek krytyka, tylko moja ciekawość) dlaczego nikt nie wybudował domu z identyczną elewacją jak w projekcie? Pozdrawiam
  3. Według mnie najlepiej profil VEKA Winergetic premium 0,6. Profil jest 3 szybowy. Różnica w cenie zwróci się bardzo szybko.
  4. Cześć Elka. Jak dach się latem nagrzeje pod dachówką to smoła z papy będzie spływać. Co innego jest jeżeli papa jest na wierzchu. Tylko należy pamiętać, że nie można oszczędzać na foli dachowej. Najlepiej firmy Tyvek (DuPoint). Bo z tanich za parę lat mogą zostać szmaty.
  5. Bruno jesteś naszym Guru. Dlatego koniecznie przejrzyj mój kosztorys. A wszelkie uwagi będą jak najbardziej wskazane.
  6. Powiedz nam co ogrzewa Twój piec i jakie masz zużycie?
  7. Do postu załączam mój kosztorys. Jest on wykonany na bazie dobrych materiałów np. w poz. 65 założyłem drzwi z futryną regulowaną komplet za 800zł. W taniej wresji można przyjąć za komplet 200zł. Sorki Anka, że nie ująłem firan. hahaha Pozdrawiam Wszystkich Czekam na wasze delikatne uwagi. Oczywiści trzeba najpierw go wydrukować.
  8. Święte słowa. I do tego trzeba taki metraż opalić i sprzątać. Chyba, że niektórzy mają 200m.kw. , a zimą siedzą wyłącznie w kuchni przy piecyku.
  9. Przeczytałem całe forum, ale nie znalazłem konkretnego kosztorysu poszczególnych etapów prac. Np. ile kosztowały fundamenty kompletne z ociepleniem i kolejne etapy.
  10. Maro, oczywiście masz rację. Koszty należy zawsze liczyć in plus. Jednak są trzy rodzaje postępowania: 1) Robimy konkretny zestaw materiałów dobrych i go nie zmieniamy, 2) Robimy konkretny zestaw materiałów tańszych i go nie zmieniamy, 3) Robimy wstępny kosztorys materiałów i w trakcie budowy go korygujemy. Wszystkie te postępowania są słuszne, wszystko zależy ile środków chcemy wydać. Bo jeżeli odniesiemy się do Anki i mamy kogoś kto sprzedał mieszkanie w bloku i chce budować za np. 130.000,00zł to on musi zrobić kosztorys 1) i musi mu wystarczyć. Pozdrawiam
  11. Witam wszystkich! Nie mogłem się powstrzymać, aby zabrać głos na tym ciekawym forum. Od dłuższego czasu tworzę szczegółowy kosztorys budowy małego domku. Mam nadzieję, że moje dane będą przydatne. W odpowiedzi do poprzedniego posta (Anka) należy pamiętać, że konieczny jest zakup działki budowlanej !!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...