Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gandalf_q

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gandalf_q

  1. W temacie blatów powiem Wam jedno: jak będę kiedyś urządzać kuchnię w swoim domu, to nie popełnię znów tego samego błędu i nie wybiorę już blatu z litego drewna. Pomimo walorów estetycznych za dużo z nimi roboty z okresowym impregnowaniem i niską trwałością na odbicia, uderzenia itp.
  2. Witam serdecznie! Planuję właśnie zakup podobnej spawarki. Może ktoś napisać o niej parę słów komentarza? Nie chodzi mi o parametry, ale np. o awaryjność, komfort pracy itp. Dzięki, pozdrawiam! Edit: Ewentualnie proszę o opinie na temat tej spawarki: PIROTEC SIM 201/1 - trochę tańsza opcja.
  3. Witam! Problem grzyba na suficie nad oknami (w kuchni i sypialni) i ścianach przy oknach dachowych (w łazience) powstał wraz z nadejściem okresu grzewczego. W pomieszczeniach jest ciepło, mam ogrzewanie gazowe + suszarkę elektryczną drabinkową do ręczników w łazience. Dom jest ocieplony, mowa o pomieszczeniach na poddaszu. Łazienka: w okresie grzewczym od rana na oknie skrapla się sporo wody, do tego wilgoć spod prysznica - pytanie, jak wietrzyć? Krótko i intensywnie? Może wprost przeciwnie? A może w ogóle nie otwierać okna i polegać na domowej wentylacji, zadbać o częstsze otwieranie drzwi na korytarz i klatkę schodową etc.? Macie jakieś doświadczenia? Kratkę wentylacyjną w łazience mam nad prysznicem. Generalnie system wentylacji w domu powinien być ok. Kuchnia i sypialnia: tu grzyb pojawił się we wnękach okiennych. Wietrzone jest w obu pomieszczeniach podobnie - wcześnie rano lub późno wieczorem, czyli de facto wtedy, kiedy na zewnątrz jest najchłodniej i najbardziej wilgotno. Najczęściej tylko po kilka minut i okna są zamykane. W innych miejscach poza górnymi częściami wokół okien problem nie występuje - przynajmniej dotąd tego nie zaobserwowałem. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Co możecie doradzić? Z góry dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam!
  4. Już tego próbowałem, ale wygląda na to, że drewno zrobiło się ciemne w tym miejscu nie tylko powierzchniowo, ale też trochę głębiej. Widać to z resztą na zdjęciach. Samym szlifowaniem papierem ściernym tego nie usunę, chcąc nie uszkodzić czy zdeformować blatu.
  5. Witam serdecznie! Jakiś czas temu na moim blacie kuchennym z litego drewna zauważyłem na styku ze zlewem ciemny ślad. Blat ten był smarowany olejem do konserwacji drewna do użytku wewnątrz, jednak widocznie niewystarczająco i wilgoć zrobiła swoje. Zlew posiada własną uszczelkę, więc nie stosowałem innych uszczelniaczy. Ciemny podłużny ślad, który się wytworzył, dotyczy tylko tego jednego miejsca. Moje pytanie jest takie: znacie jakiś sposób na usunięcie tego ciemnego śladu? Swoją drogą, to jakiś grzyb? Może sinica? Nie chciałbym rezygnować z jasnego blatu. Będę wdzięczny za wszystkie rady. W razie potrzeby odpowiem na wszelkie potrzebne pytania. Oczywiście załączam zdjęcia - http://imgur.com/a/vaNhk http://i.imgur.com/ESB4q.jpg Pozdrawiam i witam na forum, jako że to mój pierwszy wpis tutaj PS. Jeśli to nieodpowiednia kategoria na tego typu temat, proszę moderatorów o przesunięcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...