![](https://forum.murator.pl/uploads/set_resources_1/84c1e40ea0e759e3f1505eb1788ddf3c_pattern.png)
grzegorzmm
Użytkownicy-
Liczba zawartości
50 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
grzegorzmm's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Tak dla jasnosci, na tym kawalku skosu trzebe bedzie podciac scianke tak aby do niej dochodzila plyta, na ktorej jest paroizolacja oslaniajaca 10cm welny i dopiero dalej krokiew. A czy w tym miejscu gdzie bedzie laczona plyta ( skos poddasza ) ze scianka dzialowa nie bedzie pekac nic po wykonczeniu? Taka krokiew bedzie pracowac przy zmianie wilgotnosci, temperatury - zima/lato czy bedzie nieruchoma jak mur scianki dzialowej?
-
Ok, dzieki za podpowiedz!
-
Fakt, przy szczytowych - krokwie są obok ścian a nie nad ścianami. Jesli ma umożliwić prowadzenie paroizolacji, to chodzi o tą paroizolację tą pod wełną? Między krokwiami będzie jakieś18cm a pod nimi jeszcze z 10. Czyli ta ścianka byłaby do wycięcia po skosie na grubość dolnej warstwy wełny (ok 10cm) ?
-
Zauwazylem jeszcze taka rzecz - w jednym miejscu na poddaszu wypada scianka dzialowa dokladnie pod krokwia. Czy nie powstanie tam mostek termiczny? Na dobra sprawe miedzy nieogrzewana krokwia a ogrzewana sciana nie ma zadnej izolacji. Czy w tym wypadku nie powinno byc tam jakiegos styropianu, tak jak mam na scianach czytowych? (zdjecie ponizej)
-
Niechęć do okien w warstwie ocieplenia
grzegorzmm odpowiedział grzegorzmm → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Tez chetnie bym sie dowiedzial, jesli ktos bylby w stanie na szybko to policzyc, np dla okna ktore mialbym wstawic 150x150 uchylno rozwierne, 3 szyby, profil 84mm, wspolczynnik przenikalnosci cieplnej dla okna ~1.0. Sciana silka 24, ocieplenie welna 20. Jak wygladalaby roznica dla montazy w licu muru, 3 cm przed lub pelnej w ociepleniu?- 49 odpowiedzi
-
- niechęć
- ocieplenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niechęć do okien w warstwie ocieplenia
grzegorzmm odpowiedział grzegorzmm → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Zapytalem w firmie o mozliwosc wysuniecia okien tylko czesciowo, tzn o pol profilu -4cm. Instalator mowi ze tak juz robil i dla takiego czesciowego wysuniecia proponuje montaz na lacznikach ciesielskich. Co Wy na to, ktos sie z takim sposobem spotkal?- 49 odpowiedzi
-
- niechęć
- ocieplenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niechęć do okien w warstwie ocieplenia
grzegorzmm odpowiedział grzegorzmm → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Wasze wypowiedzi totalnie roznia sie od tego czego spodziewalem uslyszec, zaczynam wierzyc ze sprzedawcy moga miec troche racji. Podsumowujac powyzsze posty wyglada na to ze montaz z czesciowym wysunieciem bedzie najprawdopodobniej najekonomiczniejszym - czesciowa poprawa parametrow bez dodatkowych kosztow. Okna planuje 3 szybowe, szesciokomorowe o profilu 84mm, srednia polka cenowa i takie tez parametry (Uw od 0.85 do 1.1). Sciana tak jak pisalem silka 24+welna 20, dach 25-30cm welny. W pomieszczeniach uzytkowych na poddaszu nie bedzie okien dachowych. Ogrzewanie podlogowe, gazowe. Postaram sie zapoznac z tym darmowym programem, jak nie to moze zamowie wyliczenie u profesjonalisty. @jareko to wyliczenie dla szkoly na ponad 20 lat studzi zapal. pewnie skonczy sie na 3 cm przed mur. chyba ze udda sie te 4 @malux20 - co masz na mysli odciecie od fundamentow?jakis bloczek termoizolacyjny? nic takiego nie mam ( dom juz stoi). Fundament wymourowany z bloczkow betonowych, na nich izolacja przeciwwilgociowa i na tym silka. Bloczki sa ocieplone styropianem 15cmm, oblozone folia kubelkowa i obsypane. Ciaglosci izolacji w pionie bedzie, (15cm styro w ziemi i 20 cm welny od wysokosci podlogi w gore ) ale sam fundament nie ma izolacji od scian nosnych. Tu zapewne bedzie najwiekszy mostek..- 49 odpowiedzi
-
- niechęć
- ocieplenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Wkrotce po tym jak podjalem decyzje o budowie domu, mialem okazje porozmawiac z czlowiekiem ktory prowadzi za granica firme budowlana i buduje tam domy, glownie energooszczedne i pasywne. Wtedy tez dowiedzialem sie o oknach montowanych w warstwie ocieplenia i zafascynowany ich energooszczednoscia, postanowilem ze takie bede mial, szczegolnie biorac pod uwage fakt ze moj dom mialby sie zblizyc do okreslenia go energooszczednym. Beda 3 szyby, rekuperacja, 20cm welny na elewacji.. Obecnie zastanawiam sie nad ofertami z kilku firm: okna - wiadomo maja rozrzut jakosciowy i cenowy, ale wszystkie firmy bez wyjatku, twierdza ze takie robily i jednozesnie odradzaja mi montaz w ociepleniu ( ze jest nieekonomiczny, sporo kosztuje, niewiele daje). Czy wynika to z czegos innego niz brak wiedzy i doswiadczenia? Czy moze faktycznie w moim domu ( sciana dwuwarstwowa z silki 24 i welna 20 ) bylby to przerost formy nad trescia i okno z licem muru, ewentualnie wysuniete czesciowo w ocieplenie wystarczy na poprawe parametrow cieplnych ? Od razu przyznam ze nie szukam rozwiazania najnowoczesniejszego, a takiego ktore stanowi rownowage pomiedzy poniesionymi kosztami a oszczednoscia w niedalekiej przyszlosci. I jeszcze jedno pytanie - jesli zdecyduje sie mimo wszystko na montaz w ociepleniu ktorego jeszcze nie mam (dom bedzie ocieplony ok pol roku po oknach) jak i kiedy nalezy wykonac ramki z ocieplenia wokol okien - przed montazem okien, w trakcie, czy po? Ocieplenie bedzie z welny, czy w takim wypadku owe ramki moga byc wykonane ze styropianu( welna wymagalaby dodatkowej obrobki i potem jej usuwania przy dociepleniu domu)? PS, wiem ze jest watek o oknach w ociepleniu i jestem wlasnie w trakcie przekopywania sie przez ponad 200 stron, ale jeszcze nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania, mam nadzieje ze znawcy udziela sie i tutaj. PS2 - czy ktos z was mial do czynienia z firma ktora zajmuje sie takim montazem ( tzn robia to na codzien, a nie tylko zdazylo im sie kiedys) w zachodnipomorskim? Pozdrawiam
- 49 odpowiedzi
-
- niechęć
- ocieplenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak jak pisalem wczesniej - gasiar zostal polaczony za kominem - ponizej zdjecie. Przy okazji obrobka samego komina:
-
Okapy w trakcie poprawiania, front juz zrobiony, tyl w polowie : Dalem wroblowke z kratka. Ciekawostka jest ze jako niezbedny material, w lokalnych hurtowniach jest tylko na zamowienie.
-
Beda przedluzac okap. Tu mam jeszcze jedno pytanie o wroblowke - jak juz bedzie to robiony okap od nowa, to pokusilbym sie moze od razu o wroblowke z kratka do lukarny. Czy spelni ona swoja funkcje jesli lukarny nie maja dachowek wentylacyjnych? Czy moze w takich malych daszkach nie ma potrzeby wstawiania wroblowki z kratka?
-
Ok, dziekuje za info, kolejna rzecz jest dla mnie jasniejsza
-
A wiec w moim przypadku - dachowka ceramiczna, skropliny nie beda tam (po membranie) raczej splywac?
-
A nawiazujac do tematu skroplin - Jesli prawidlowo rozumie, z wilgoci w powietrzu skropli sie woda i nastapi to w przestrzeni pomiedzy membrana i dachowka, czyli np od spodu dachowki pojawia sie krople i beda kapac na wierzch membrany. Jest to taki proces czy wyglada to inaczej? W jakich warunkacj nastepuje takie skraplanie i jak duzo jest tej wody?
-
Wiezba byla z uwzglednieniem okapu ( przedostatnie zdjecie). Jesli zdecyduje sie na powrot do orginalnego okapu - czy mozna przedluzyc jakimis zakladem/lacznikiem istniejace krokwie o te 30cm? Czy trzeba rozebrac dach lukarny i zrobic konstrukcje od nowa - z dluzszymi krokwiami?