Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arozo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

arozo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. arozo

    Brudna blachodachówka

    Znalazłem dwa środki Oxyban e4 i Brick cleaner, które rozpuszczają zaprawę z tym, że po kontakcie z dostawcami dowiedziałem się, iż Brick cleaner oczyści blachę razem z powłoką. Oxyban podobno nie powinien uszkodzić powoki. Ostatecznie zaprawa schodzi przez delikatne pocieranie szmatą z wodą ale nie chce mi się tak bawić. Wolałbym czymś polać i zetrzeć.
  2. arozo

    Brudna blachodachówka

    Tynkarze tak zamaszyście szprycowali ściany na poddaszu, że w jednym miejscu przerzucili szpryc ponad ścianą kolankową na dach nad garażem. Niestety zauważyłem to dopiero po dwóch tygodniach i teraz jest to dosyć mocno przyczepione do powierzchi blachy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś środek na usunięcie przyschniętej zaprawy tak aby nie zniszczyć powłoki, ktoś mi mówił o wodzie z octem, a może są jeszcze jakieś sposoby?
  3. Elektryk zaproponował mi położenie kabli elektrycznych w peszlach w podłodze tak jak rury od wody i co, mówi że będzie dużo mniej pracy niż przy układaniu na ścianach (część kabli oczywiście będzie musiała iść po ścianach) ale czy jest to dopuszczalne rozwiązanie ?
  4. Witam Czy są jakieś zasady montarzu drzwi wejściowych w murze jednowarstwowym ? np. takie jak przy oknach, że powinny być mniej więcej na środku muru ?
  5. "Kominek systemowy PVC w kolorze dachowki 360 zł" W nawiązaniu do tego kominka, oglądałem to ale nie widziałem żeby było tam ocieplenie lub jakieś miejsce na nie. Sprzedawca twierdził, że nic już się tam nie ociepla. Obecnie mam w planach zrobić małe odejście od wentylacji przez syfon do kanalizacji na skropliny.
  6. Projekktant zaprojektował mi w kukawce dwa otwory wentylacyjne od łazienek. Z godnie z wizją projektanta otwory zostały w blachodachówce wycięte i dekarz wprowadził w nie rury 100mm ze stali ocynkowanej, umocował do krokwi i uszczelnił przestrzeń między rurą, a blachą silikonem ( czy tam uszczelniaczem dekarskim - nie wiem jak to się poprawnie nazywa). Wygląda to wszystko dobrze ale nie jestem pewien czy takie uszczelnienie jest trwałe, czy raczej trzeba rury zdemontować owinąć jakimś kołnierzem i dopiero wprowadzać w otwory? Może kotoś się orientuje w tym temacie?
  7. Witam Przymierzam się do samodzielnego wykonania podłóg w domu ale mam kilka wątpliwości, które może będzie wstanie ktoś rozwiać? Po pierwsze, założyłem taką kolejność prac (stan obecny to piasek): 1 zagęszczenie piasku 2 kanalizacja 3 chudy beton 4 instalacje, które idą w ścianach 5 tynki na ściany 6 instalacje, które idą w podłodze 7 styropian 8 folia 9 wylewka Po drugie, jeżeli kolejność prac jest dobra lub do zaakceptowania to: 1 czy robić jakiekolwiek dylatacje na etapie chudego betonu ? 2 czy chudy beton jest na tyle mocny aby można było po nim chodzić i np. tynkować ściany ? 3 czy pod wylewkę dawać siatkę zbrojącą ? 4 czy wylewka może być warstwą ostateczną, na którą mogę układac np. panele, czy potrzebna jest jeszcze jakaś warstwa wykończeniowa ? Narazie tyle mi przyszło do głowy, dziękuję z góry za odpowiedź
  8. Witam Zainteresowany jestem centralnym odurzaczem ale ponieważ oferta jest dosyć bogata to pstanowiłem zapytać na forum o kilka rzeczy: 1 Czy ktoś mógłby napisać kilka rad w stylu minimalna siła ssąca taka i taka lub nie warto brać tego bo.. itd - chodzi mi o życiowe przykłady bo w ofertach producentów to wszystko jest super? 2 Na początek chciałbym rozprowadzić przewody - i tutaj mam pytanie czy brać przewody i jednostkę centralną od tego samego producenta czy rury to rury i nie ma to większego znaczenia i mogę sobie kupić jakiekolwiek rury do tego celu a potem wybrać jednostkę centralną? Dom 125m2 chciałbym mieć 3-4 gniazda, parter, poddasze, garaż i może gdzieś jeszcze.
  9. Z tego co do tej poy dowiedziałem się o abisynkach to są to studnie kilkumetrowe, a u mnie mają wiercić 24m - to dość głęboko ale mówili właśnie o abisynce i pompie na górze. Czyli ta woda będzie musiała podejść 17m żeby mogła ją zassać pompa? A jeżeli nie podejdzie to trzeba będzie zainstalować pompę głębinową? A jeżeli pompa głębinowa to trzeba będzie chyba poszerzyć średnicę otworu, bo narazie to będą wiercić chyba 40mm - w taki otwór pompa nie wejdzie ? Czyli może u mnie będzie abisynko-głębinówka
  10. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić różnicę między tymi typami studni? Może ktoś zna też porównanie wad i zalet obu typów studni? Czy jet różnica w jakości wody czy to raczej zależy od tego na jaką się trafi, a nie od technologii studni?
  11. Dzięuję za opinie, zdecydowałen, że jeżeli wybiorę ytonga to bez ocieplenia ale w dalszym ciągu rozważam zwykły pustak + ocieplenie oraz zainteresował mnie wątek z silką.
  12. Witam Zastanawiam się nad sposobem wyrobienia betonu pod fundamenty. Na początku chciałem zamówić gruchę, argumenty za to: podobno lepiej wyrobiony, szybciej cała operacja zalewania potrwa argumenty przeciw to: podobno nieprawda, że lepiej wrobiony, koszty wyższe o 30%, nie wiadomo jaki tak naprawdę surowiec zostanie zastosowany No i w tej chwili nie jestem już pewien co będzie lepsze, może ktoś coś doradzi?
  13. Witam Chociarz nie zdecydowałem się jeszcze na surowiec, z którego wybuduję ściany to chciałbym zebrać trochę informacji: Czy ściany z ytonga 36,5 cm trzeba jeszcze docieplać (wg wykonawcy tak) czy nie?(wg sprzedawcy z ytonga) Jeśli docieplać to styropianem czy wełną? Czym się różnią zaprawy klejowe od tradycyjych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...