Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pannawlosciach

Banned Users
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O pannawlosciach

  • Urodziny 14.09.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-802
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pannawlosciach's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. styropian z rekomendacjami ITB
  2. wentylacja i dobrej jakości materiały izolacyjne
  3. jak kogoś stać to grafit i grubo, najlepiej dobrej jakości:)
  4. Cyferki i deklaracje to jedno ( jak mawiał jeden znajomy" ja obiceać to ci mogę wszytsko") a jakość i rzeczywistość parametrów to drugie. Na rynku jest kilku producnetów którzy nie musza się wstydzić swojej jakości, dla mnie Termoorganika
  5. a jakie są poza isoverem???
  6. styropian na poddasze można, osobiście wolę wełnę na poddasze a styropian na ściany
  7. Kupować taniej nie będzie??::: Tańsze centy ropy i styropian tańszy.
  8. podrzucam znalezione w sieci oferty wyglądające na atrakcyjnie może wypowie się jakiś TVfil:) Panasonic TX-50AS500E SmartTV LAN WiFi LG 50LB5800 TV mają 100hz, i smart. Pytanie dla mistrza czy nadają się do oglądania sportu i filmów i gry Fifa na Xboxie, może wypowie się ktoś znający temat. Proszę o opinie
  9. ok masz rację, ale gwarancja to w ogóle jest temat rzeka jeśli chodzi o gwarancje bo nikt ich nie daje de facto: wykonawcy mówią że nie mogą dać gwarancji bo nie wiedzą de facto na czym robią, nigdy nie mają 100 %pewności deklarowanych parametrów ( patrz kleje które nie kleją) A producenci mówią że nie mogą dac gwarancji bo nie mogą być pewni ja została wykonana robota budowlana. Jest coś chyba na rzeczy?
  10. Gwarancja bardzo ważna rzecz, ja bym nie ryzykował, propozycja Fightera brzmi sensownie
  11. ma pan rację, ale warto wiedzieć, można dom ocieplić 30 cm warstwą styropianu lub wełny, markowej albo 10 cm byle czym, albo wogóle nie docieplać. Rachunek ekonomiczny to ważna rzecz,, żeby było jasne ja jestem za termomodernizacją, ale ciekawy byłem. Wygląda na to że takowe wyliczenia robią producenci materiałów izolacyjnych lub projektanci domów energooszczędnych np pasywnych i z tych wyliczeń w różnych wariantach wychodzi że taki dom jest co prawda droższy ale inwestycja zwraca się po 5-10 -15 latach. Mnie ciekawi czy to prawda. W ich interesie jest by wykazywać krótki okres zwrotu a jak jest w rzeczywistości pytam się na forum najlepiej tych którzy sami budowali , robili symulacje energooszcędniak - tradycjonalista? Można samemu policzyć ale po co jak ktoś ma takowe zestawienie:)
  12. szukam uczciwego wyliczenia ( jeśli to w dziej szych czasach możliwe) dom energooszczędny versus tradycyjny. Jak to wygląda koszty poniesione extra na energooszczędność w zestawieniu na profity jakie zamirzamy osiągnąć, po ilu latach faktycznie zwraca się inwestycja, pomijając plusy ochrony środowiska, itp.
  13. Trzymać fason nie jest terminem chemicznym, to jak mniemam:) w tym przypadku gra słów od trzymania właściwego poziomu, ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział, że najtrudniej tłumaczyć dowcipy:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...