Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

genezyp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    182
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez genezyp

  1. Witam, Mam pytanie odnośnie kotła Logamax plus GB062-24V2. W jakim zakresie modulowana jest temperatura na C.O.? W instrukcji podana jest tylko "maksymalna temperatura" w zakresie 30-82 stopnie. Czy ten kocioł da radę zejść poniżej 30 stopni?
  2. Dużo zależy od wody. Ja zajrzałem tam po dwóch latach (intensywnie używany ponad rok) i anoda miała tylko niewielkie wżery, za co cała była pokryta kamieniem. Wyglądała raczej jak grzyb. Przy okazji czyszczenie wnętrza zasobnika bo dobrze to to nie wyglądało
  3. A gdzie ja napisałem, że w ciągu dnia nikt z wody nie korzysta? Wręcz przeciwnie! Dwóch dorosłych i dwoje małych dzieci. Nie ma oszczędności bez ofiar, ale jak umyje się ręce po przysłowiowym "siusiu" w wodzie 30 stopni to nikomu nic się nie stanie. Bez okien czasowych u mnie dochodziły 2-4 podgrzewania boilera dziennie. Niektórzy pamiętają czasy, że przed kąpielą trzeba sobie było napalić w "Wicku", także odwiedzenie CARA i ustawienie na nim temperatury (bo do tego się sprowadza wymuszenie grzania) nie uważam za poważne utrudnienie. Może od razu odprowadzisz gaz do sieci? A wracając do merytorycznej dyskusji: WYMIARY ANODO DLA ZASOBNIKA UBS100: długość - 37cm średnica ok 33mm gwint M8 W sumie to wejdzie tam anoda dowolnych rozmiarów z gwontem M8, byle by nie haczyła o dno zbiornika
  4. Przyniesie. Bez okien czasowym potrafił wciągnąć nawet 2m3 gazu. Z oknami zchodze do 0,8m3 gazu. W tym gotowanie. Zasobnik UBS100. TAkże każdemu wg potrzeba Panowie. Wyluzujcie Panowie. Jak zmieniałem taryfę na G12 też mi mówili, że to bez sensu. Wyszło 350zł taniej w przeciągu roku (pralka i zmywarka idą w nocy).
  5. Fajnie, że Wam to nie pasuje, ale innym może tak. Nie wiem tylko po co wmawianie, że to bez sensu. Da się i już. Różne bzdury widziałem na tym forum, ale w to już nie uwierze. Problem w tym, że na podgrzanie tego zasobnika o 40 stopni (od 10 do 50) potrzeba prawie 29MJ energii, co odpowiada około 0,85m3 gazu. Wystarcza wam jeden zasobnik dla czterech osób?
  6. Ja tak mam ustawione bez kozy. Woda nie podgrzewa się w ciągu dnia. Jeśli byłaby taka potrzeba to z poziomu CARv2 można uruchomić grzanie zasobnika (dla niewielkiego to przecież kilka minut grzania).
  7. Mam pytanie do obeznanych - jakie są wymiary anody do zasobnika UBS100? Jej symbol to UBSA6199203. Znalazłem tylko wymiary 33x370/5/4', ale nie wiem jaki gwint. Chciałem kupić przed rozkręcaniem zasobnika.
  8. Jestem pozytywnie zaskoczony. Rachunek za gaz za sezon zimowy opiewa na kwotę około 1700zł (CO+CWU+gotowanie). Mnie się podoba Biorąc pod uwagę, że na ścianach mam "zwykły" styropian, na dachu najtańszą wełnę z castoramy, a okna mają tylko dwie szyby. Jedyne szaleństwo to wentylacja z rekuperatorem.
  9. Masz termostaty na grzejnikach czy temperaturą ma sterować kocioł?
  10. Ja zrobiłem tak jak wyszło z całego pustaka, czyli praktycznie nic (może 10cm). Ogólnie nie jest na poddaszu źle. Skosy schodzą nisko tylko na antresoli i w pokoju nad gabinetem, ale tam pomniejszyłem go regipsem zgodnie z projektem. Wcisnęliśmy pod spód łóżko i jest ok
  11. ktoś przekręcił pokrętło od krzywej, albo nawala potencjometr
  12. jak montaż kotłowni ma robić ten sam co kładł rury podłogówki to lepiej podziękuj Tym bardziej, że za tą cene to 5 kotłowni zrobi. Chyba, że to cena z materiałem...? Chociaż i tak dużo za dużo. Ja mam 130m2 podłogi grzanej i zużyłem 540mb rurek. Ogarnia to pompa z kotła. Montaż kotłowni (tylko podpięcie zasobnika + zasilenie dwóch rozdzielaczy + komin) 1500zł. Podłogówke rozciągałem sam.
  13. A mój CAR świeci. Dla niedowiarków załącznik. Ciekawe od czego to zależy...
  14. Jak dla mnie najgłośniejsza jest pompa obiegowa. Na "trójce" jest dużo głośniejszy niż na "dwójce". Głośniej jest też jak grzeje CWU (idzie na pełnej mocy) - mój aż delikatnie zaczyna gwizdać . Przy normalnej pracy za ścianą będzie niesłyszalny. Producent przypuszczam podaje najgorszy przypadek (pompa obiegowa na 3 i pełna moc palnika). Ja go mam w łazience i przy zamkniętych drzwiach go nie słychać.
  15. tego nie robi się z oszczędności tylko dla własnego komfortu.
  16. patrz na moc minimalną żeby była jak najniższa
  17. genezyp

    Automatyka podłówki

    Ja jakoś wg poradnika Kisana policzyłem jakie odstępy, zrobiłem w miare równe pętle, ostawiłem przepływy "na oko" i tak zostało. Wszędzie równe temperatury bez żadnej automatyki. Temperaturą steruje pogodówka wg krzywej grzewczej. Przy kominku sprawa jest gorsza. Można jeszcze zrobić jedno sterowanie dla całego układu. Zawór mieszający sterowany siłownikiem wg pogodówki...? Są takie gotowe rozwiązania czy zostaje rzeźba?
  18. genezyp

    Rury co na zewnatrz

    zrób to miedzią po wierzchu i pomaluj w kolorze ścian. Można to zrobić bez strasznej demolki, a pozbędziesz się wielu problemów. Nie będzie ich prawie widać (a może nawet schowają się gdzieś pod zasłonami).
  19. genezyp

    Automatyka podłówki

    Zdecydowanie pogodówka z ewentualnym termostatem on/off w pomieszczeniu żeby wyłączył grzanie jak na przykład mocniej zaświeci słońce, albo zapali się w kominku i temperatura poleci do góry. Jest to problem i dochodzi się w końcu do tego, że w kominku pali się tylko okazyjnie. Pomieszczenie gdzie stoi kominek przegrzane, termostat odłącza ogrzewanie i wystudza reszte pomieszczeń. Teoretycznie wystarczy założyć siłowniki z termostatem do tego pomieszczenia i będzie zamykać tylko te pętle. Reszta powinna dalej chodzić, tylko termostat do kotła nie może stać w tym pomieszczeniu.
  20. Ładnie... Modulacja palnika od 5,7kW. Ja w większym domu mam ograniczoną moc max na CO do 7kW
  21. genezyp

    Automatyka podłówki

    to ja bym sie wolał pofatygować do domu niż wydać pare ładnych stówek na sterowanie A całkiem serio - każdy robi jak mu pasuje. Ja lubie jak najprościej, bo po co proste rzeczy komplikować. Przerabiałem już temat autoadaptacji kotła i podziękowałem. Jaby do tego miała się każda pętla sama sterować...
  22. i zrobić coś ze sterowaniem pompą bo dalej nie wiem jak to działa Możliwe, że czujnik temperatury za pompą służy jako zabezpieczenie żeby nie poszła za gorąca woda na podłogę? BO po co miałby być ten czujnik tam... CO to za sterownik?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...