Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fax1719510742

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Fax1719510742

  1. Technologia z bali okrągłych najlepiej zachowuje naturalny kształt drewna, jednak wymaga surowca wysokiej jakości. Bale są korowane a następnie dwustronnie obrzynane. Samo uzyskanie bala nie stanowi trudności. Najwięcej starań wymaga prawidłowe i precyzyjne zacięcie węgłowe. Uciążliwość tego zadania wynika z naturalnej krzywizny bala oraz jego gabarytów. Mechaniczne zacięcie na takim balu powstaje w czasie ok. 5 minut. Jest to czas od 10 do 20 razy krótszy w stosunku do wykonywania zacięcia za pomocą ręcznej piły łańcuchowej i dłuta, gwarantujący idealną precyzję oraz powtarzalność każdego zacięcia. Dokładnie wycięte zacięcie gwarantuje łatwy i szybki montaż domu.
  2. Standardowe ocieplenie zapewnia wystarczającą ochronę termoizolacyjną. Dodatkowe ocieplenie będzie miało długą stopę zwrotu a przy zakupie będzie kosztowne – jednym słowem nie opłaca się.
  3. Stosujemy na zewnątrz środek impregnujący HK- Lasur firmy Remmers, który chroni przed sinizną i grzybami, przed zgnilizną, przed atakującymi drewno owadami, przed promieniami UV . Od wewnątrz bale maluje się bezbarwnymi lakierami wodnymi lub pokrywa woskami. Wewnątrz rekomendujemy hydro -parkiet. Poliuretanowo - akrylowy ekologiczny lakier parkietowy. Charakteryzuje się wysoką twardością i odpornością na ścieranie. Jest łatwy w stosowaniu. Nie wymaga stosowania lakierów podkładowych. Przeznaczony jest do malowania desek podłogowych oraz schodów.
  4. Same formalności w przypadku przygotowania do budowy domu trochę trwają, najmniej 17-18 tygodni. Na pierwszym miejscu trzeba wiedzieć, czy działka, którą chcemy kupić jest działką budowlaną, więc pierwsze kroki powinien Pan skierować do Pana Gminy i poprosić o plan zagospodarowania przestrzennego (potrzebny jest wypis). Można zlecić, jeśli mamy już pewność, że na działce można wybudować dom jednorodzinny, wstępny szkic architektoniczny. Trzeba też postarać się o warunki techniczne przyłącza mediów - w tym celu udajemy się do zakładu energetycznego, gazowni, zakładu wod.-kan (tam dostajemy warunki przyłączenia mediów). W najlepszej sytuacji są ci, którzy mają te media koło swojej działki, wtedy koszty przyłączenia będą dużo mniejsze, no i czas budowy się skróci. Dalej jest geodeta - zrobi nam mapkę sytuacyjną do celów projektowych (to jakieś 600-1000 zł) ta mapka i warunki od dostawców mediów (woda, gaz, kanalizacja, prąd) są podstawą prac projektanta - musi on wiedzieć jakie warunki i ograniczenia są nakładane na daną działkę, żeby zaprojektować dom zgodnie z prawem budowlanym. Do akcji wkracza również geolog - ten stwierdza jaki mamy grunt, dzięki czemu możemy dostosować fundamenty do warunków gruntowych. W końcu, kiedy mamy wszystkie papiery, dostajemy zgodę ze starostwa - pozwolenie na budowę. Łącznie koszt może wynosić około 5000 zł, z czego najdroższy będzie projekt. Podsumowując, w 4,5 miesiąca zajmie nam chodzenie po urzędach nim w ogóle wbijemy pierwsza łopatę pod fundamenty domu. Wprawdzie sam dom na przygotowane wcześniej fundamenty postawi się szybko, nawet w 2-3 tygodnie, ale formalności trwają zdecydowanie dłużej. Dlatego trzeba po prostu wszystko zaplanować. Ogólnie w ziemie da się budować, ale trzeba mieć gotowe fundamenty, a o te może być trudno, kiedy gruntu nie ruszy nawet koparka. Jeśli potrzebowałby Pan wycen lub jakichkolwiek dalszych informacji, zapraszamy do kontaktu.
  5. Tynkowanie ściany z bali można wykonać przy balach struganych tj. o przekrojach prostokątnych lub kwadratowych. Przy balach naturalnie okrągłych ze względów estetycznych tynkowania nie stosuje się.
  6. DexterM - bardzo cieszy nas, że nasze domy znajdują Państwa uznanie. W ofercie posiadamy wiele różnych możliwości i materiałów. Jesteśmy firmą, która działa od 1993 roku, więc posiadamy niezbędne doświadczenie. Jeśli potrzebowałby Pan wyceny lub jakiejkolwiek pomocy, np. w doborze materiałów lub po prostu porady, zachęcamy do kontaktu na forum lub przez naszą stronę firmową.
  7. Wbrew pozorom i wyobrażeniom dachy ekologiczne są - przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji - dość trwałe. Przykładowo trzcinowy dach może przetrwać nawet 70 lat.
  8. Dla poszukujących wykonawców domów drewnianych, z bala i szkieletowych jedna rada: niekoniecznie ekipa wam najbliższa okaże się najlepszą. Stawiamy domy w całej Polsce i poza granicami, nieraz widzieliśmy różne wołające o pomstę do nieba budowy. Zanim zdecydujecie o tym, z kim podpisać umowę, sprawdźcie też - nie wpisy o nim w internecie, bo te łatwo napisać różne w obecnej dobie - ale domy, które wybudowali. Jak długo istnieją na rynku, jakie mają możliwości technologiczne, umiejętności itd. Oczywiście polecamy i własne usługi, ale jeśli nawet nie zdecydujecie się na nasze domy, pamiętajcie o powyższych uwagach.
  9. Po pierwsze - dom szkieletowy domowi szkieletowemu nierówny. Przykładowo - dom kanadyjski i dom szkieletowy skandynawski wywodzą się z tej samej technologii - szkieletowej, ale... między domami amerykańskimi i skandynawskimi najważniejszą różnicą jest grubość elementów, z których wykonuje się szkielet. Domy kanadyjskie, tak jak domy amerykańskie wywodzą się z technologii domów szkieletowych. Szkielet domu amerykańskiego został jednak znacznie odchudzony. Przypomina konstrukcję z zapałek. Poszczególne belki są cienkie i gęsto rozmieszczone. Dom szwedzki to konstrukcja osadzona na drewnianym szkielecie. Szkielet stanowią zespolone słupy nośne o złożonej konstrukcji. Dlatego istotne jest jaka technologia zostanie zastosowana. Po drugie, owszem dom w konstrukcji szkieletowej o podobnych parametrach użytkowych będzie tańszy niż murowany, taniej wyjdzie również jego eksploatacja, co do tego, jakie to będą różnice - zależy, ale w granicach 5-10% na materiale i 50% na eksploatacji. Po trzecie - o jakie bezpieczeństwo Pani chodzi? Domy szkieletowe do celów mieszkalnych muszą spełniać określone normy, normy, które zapewniają bezpieczeństwo. Oczywiście im mądrzej wykonany dom, tym lepiej, dlatego warto dwa razy się zastanowić nim powierzy się realizację firmie, która ma małe doświadczenie i oferuje budowę podejrzanie tanio. Dlatego warto znać orientacyjnie koszty materiałów i tzw. robocizny, by policzyć sobie, czy ktoś nas naciąga, będzie oszczędzał na materiale... Polecamy w sytuacji, kiedy ma Pani określony projekt, albo choć wizję przyszłego domu, zwrócić się do kilku różnych firm o wycenę. Zawsze chętnie doradzimy, jeśli będą jakieś wątpliwości. Po czwarte - konserwacja domu z drewna to nie jest duży koszt, jeśli dom był właściwie eksploatowany i zbudowany. Nie jest większa niż normalne prace konserwacyjne w przypadku domów murowanych. Po piąte - domy szkieletowe traktowane są w Polsce jeszcze z nieufnością. Wiele osób widzi w telewizji powalane huraganami amerykańskie domy i myśli, że wszystkie domy szkieletowe są takie (o różnicach w punkcie pierwszym tego posta). Bez obaw, dom szkieletowy w technologii skandynawskiej (a więc w warunkach sroższych od polskich) jest stosowany od dawna.
  10. Same formalności w przypadku przygotowania do budowy domu trochę trwają, najmniej 17-18 tygodni. Polecamy więc okres zimowy poświęcić właśnie na nie (wypis zagospodarowania przestrzennego,warunki techniczne przyłącza mediów, mapkę sytuacyjną do celów projektowych, mapa od geologa itd.). No i na wybór odpowiedniego projektu, kalkulację kosztów. Jeśli będzie Pan potrzebował porady odnośnie materiałów, techniki itp. domu z drewna, nie ważne , czy będą to bale, czy dom szkieletowy, proszę pisać, chętnie pomożemy.
  11. Każda technika budowlana ma swoje wady i zalety. Jak widać na powyższej ankiecie, równa jest liczba tych, którzy zamieszkaliby w domu szkieletowym i takich, którzy wolą inny typ. Trudno oczywiście twierdzić, że drewno będzie trwalsze niż cegła, bo etruskie zigguraty stoją do dziś, ale też nie o to chodzi. Każdy materiał ma swoją specyfikę, w przypadku drewna jest to ekologia, estetyka, zdolność oddychania (obieg powietrza i lepsza wilgotność powietrza), zdolności termoizolacyjne itd. Oczywiście inne w domu szkieletowym, inne w domu z bali, ale w obu przypadkach dom drewniany buduje się o wiele krócej, jest bardziej oryginalny i koszty są mniejsze. Duży opór społeczeństwa przed domami szkieletowymi wynika zapewne z pewnych tradycji budownictwa komunistycznego i mentalności związanej z potrzebą czegoś stałego, na pokolenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...