Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lucas34

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lucas34's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Panie Radku czyli na chwilę obecną nie ma różnic jakościowych pomiędzy Nidą Zeta a Knauff Diamand? Wybrać to w czym lepiej czuje się wykonawca? Nie ukrywam że w moim regionie za Nidę wołają 2 zł więcej za metr więc się zastanawiam, Mam jeszcze pytanie techniczne. Na poddaszu mam dwa słupy stalowe 10x10 cm schowane w ściance działowej 11,5 porotherm. Czym zrobić żeby mieć 100% pewności że nie pęknie? Celowo dałem stal do podparcia płatwi bo drewno pracuje.... Wykonawca mówi że przesmaruje beton kontaktem a potem zatopi siatkę.... ale nie daje 100% gwarancji że nie pęknie. Ja myślałem żeby obudować na kleju cienką płytą GK 6,5 mm z zakładką po 15cm z każdej strony na porotherm ( słup w środku nie dotyka płyty) i na całość ściany tynk. Z tym że przy minimalnej grubości 8mm musiałbym na całą ścianę nałożyć 14,5 - 15mm tynku - ma to sens? Druga opcja to siatka strucanet S - akurat panel 240x70 rozetnę na dwie części 240x35 i mam obie strony załatwione. jak go wtedy umocować do porothermu? Mechanicznie kołkami czy na klej? Ostateczność to płyty GK na ścianach z słupami.... Proszę o poradę.
  2. Witam, Proszę o informacje na temat producenta OKNOSTYL z Jabłonnej. Znajduję tylko tematy sprzed 3-4 lat... czy ma ktoś informacje jak obecnie układa się współpraca z tym producentem? Mam wycenę na profilu Schuco Si 82 właśnie od Nich. Cenowo na poziomie MS na profilu Salamander 82. Wykonanie MS dla klienta widziałem - piękna sprawa.... dodatkowo okna od Kowalczyka - podobne wykonanie.
  3. Niestety na prowadzenie dziennika brak czasu z powodu ciągłej obecności na budowie... jak zaczynałem w listopadzie 2013 to obiecałem sobie że coś takiego powstanie... obecnie kończę układać dachowke więc na zakładanie dziennika już za późno. Jeśli szerokość ław zgodna z projektem to ok. Najważniejsze to wyjść z ziemi i potem dom rośnie w oczach. Powodzenia!
  4. Szkoda tylko że zawibrować zapomniałeś.. Mam nadzieję że zbrojenie było podłożone przed zalewaniem ? Swoją drogą strasznie wąskie te ławy... Kibicuję jak wszystkim którzy własnymi siłami stawiają dom. Net bet zainspirował niejednego... Też zawodowo siedzę przed kompem i takie mam wykształcenie a dom pod dach wystawiłem... i tu jestem bardziej hardcorowy niż mój guru bo dach też zrobiłem sam..... na razie na budowie poza mną i ojcem była koparka hehe...
  5. Jeśli komina jeszcze nie obrobiłeś to mogę podrzucić zdjęcia bo mam to za sobą. Robota wyglądała następująco: Już podczas murowania komina zatopiłem szpilki do przykręcenia kantówek. (jeśli nie zrobiłeś tego to możesz zrobić konstrukcję opartą na dachu bo w sytemowych kominach strach wiercić)Po przykręceniu i zrobieniu stelaża komin ociepliłem wełną. Na to OSB 15mm lub sklejka. Następnie folia paro-przepuszczalna i jedziemy z płytkami.
  6. Nic się nie stresuj, ja tu zaglądam regularnie:D - w końcu to samo buduję Wstawiaj zdjęcia bo bardzo mi pomagają
  7. Witam, Poleci ktoś sprawdzony tartak? Mam już wyceny ale chcę zamówić w pewnym tartaku. Bury z Istebnej polecacie? Z góry dziękuję za pomoc.
  8. Decyzja zapadła odnośnie materiału na ściany?
  9. Witam, Pytanie do budujących samemu... Fundamenty mam zrobione, obecnie zleciłem wykonanie projektu przyłącza wod-kan. Pani projektant zapytała czy ma wykonać również projekt do gazu. O warunki wystąpiłem i czekam aż przyjdą. Pytanie czy jest sens robić teraz projekt gazu skoro wiem że SSZ osiągnę dopiero za 2-3 lata a warunki ważne tylko rok. O ile prace ziemne nie są na tym etapie problemem to odbiór kominiarski już tak... . Wiem że w umowie przyłączeniowej trzeba wyznaczyć termin odbioru gazu - pytanie czy 3-4 lata wchodzą w grę czy musi być to krótszy okres czasu?
  10. Przyjemnie się czyta i ogląda.. Chętnie zobaczę więcej zdjęć począwszy od wykopu po sam dach.
  11. Odnośnie posadowienia ław to planuję by posadzka była powyżej poziomu lustra wody - ławy mogą być w wodzie. Zaznaczam że odwierty robiono w bardzo mokrym czasie więc w porze suchej lustro jest pewnie głęboko. Myślę że biała wanna to przesada jeśli nie chcę wchodzić z całą piwnicą w ziemię - planuję nadsypać budynek z każdej strony o 1-1,3m. Odnośnie ław to jeszcze nic nie jest przesądzone ponieważ w tym tygodniu dopiero spotkam się z projektantem i to on zdecyduje czy budowle opieramy na płycie czy ławach. Co do szamba to planuję kopać w suchym terminie i dodatkowo uszczelnić połączenie czapy z zbiornikiem. A na chwilę obecną robię to co Ty - czyli przygotówka i zbieranie materiałów Jak masz za dużo drzew to ja Ci ten lasek ogarnę hehe:D
  12. To nie działka ino pole:P I Ty się zastanawiasz gdzie materiały trzymać Na takim placu możesz skład budowlany urządzić hehe Odnośnie wysokiego poziomu wody to na mojej działce mam ten sam problem... Odwierty wykazały lustro wody na 70 cm. Pogoda nas nie rozpieszcza więc do wbicia łopaty jeszcze poczekam. Plan jest o tyle ambitny, że dom w całości podpiwniczony. Zdaję sobie sprawę z warunków gruntowych dlatego działka będzie podniesiona a piwnice dostaną hydroizolację ciężką. W pobliżu (ok 80m) mam rów melioracyjny a do 6m glina. Plan jest taki że na pierwszy ogień pójdzie wkopanie szamba betonowego 6-10m3 które posłuży jako zbiornik na wodę z drenażu. W porze suchej nagromadzoną wodą będę podlewał zieleń, podczas opadów mechanicznie wypompuję do rowu lub na sąsiednią łąkę Życzę słoneczka i suchych gruntów. Jestem pod wrażeniem Twojej dokładności w przygotowaniu materiałów:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...