Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

korson89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O korson89

  • Urodziny 16.08.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

korson89's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Mam pytanie odnoście ocieplenia pokoju z nieogrzewanym strychem. Sytuacja jest taka - stary dom z lat 40 tych drewniany z murowaną dobudówką. Dotychczas używany głównie latem, od niedawna zamontowane CO i opalany. Brak wełny w jednym małym pokoju który do niedawna przeznaczony był na składzik. W pokoju tym są widoczne belki stropowe 15x15 (w b. dobrym stanie), a nad nimi łaty 5x5. Między belkami płyty k-g. Od góry nie ma paroizolacji ani wełny. Chciałbym użytkować to pomieszczenie również zimą pozostawiając widoczne belki stropowe. Od góry nad belkami miałbym zamiar dać 20 cm wełny a między belki 5 cm. Moje pytanie: czy pozostawienie starych płyt kg między belkami nie będzie błędem? Jeśli byłoby to możliwe to wolałbym między belkami dodać jeszcze jeden stelaż i do niego przymocować wełnę, folię i nowe płyty k-g lub deski. Czyli czy układ od wewnątrz: 1)płyta kg/deski, 2)wełna 5cm 3) płyta kg 4) wełna 20 cm nie będzie wadliwy? Drugie pytanie odnosi się do folii - czy prawidłowe będzie przyklejenie/przybicie folii między belkami? Chciałbym to wykonać tak jak na schemacie poniżej:
  2. Czy to dobry dział na poruszanie takiego tematu?
  3. Witam! Mam dom na wsi. Przy nim budynek gospodarczy z bali 8 cm o pow 30 m2. Jest w nim mini warsztat stolarski - stół, heble, piły, podstawowe elektronarzędzia. Zamierzam wstawić większe maszyny - frezarkę, tokarkę, grubościówkę. Mam wyrozumiałego sąsiada - nie miał do tej pory zastrzeżeń (cyrkulatka, ręczny strug elektryczny). Nie będę jednak testował granic jego cierpliwości i odporności na hałas, więc postaram się warsztat wygłuszyć. Myślałem o wełnie od wewnątrz+płyty k-g i poza tym o uszczelnieniu drzwi i nowych oknach (2). Prace zamierzam rozpocząć wczesną wiosną. W bliżej nieokreślonej przyszłości być może będzie deska elewacyjna na zewnątrz. Proszę o rady - co proponujecie?
  4. Przeczytałem - dziękuje za wskazówki. Interesuje mnie jednak bardziej to czy wełna spod podłogi będzie pylić do środka pomieszczenia? Jak wspominałem deski pióro-wpust. Sprawa wygląda podobnie jak na obrazku poniżej z tym, że pod legarami jest ślepa podłoga z desek:
  5. Witam wszystkich forumowiczów! Mam wątpliwości związane z podłogą z desek. Na starą podłogę z desek w pokoju (pow. 20 m2; legary na gruncie) - po uzupełnieniu ubytków - zostały nabite w poprzek legary. Między legary została włożona wełna mineralna Rockwool. Na to poszły deski 25 mm (pióro-wpust). Podłoga leży już parę lat - najszersza szczelina ma 1 mm (mało ich na całej podłodze). Brak jest wiatroizolacji nad wełną. Co radzicie? Wyjmować wełnę czy demontować wszystko i położyć wiatroizolację? Zostawić jak jest? Czy pióro-wpust ochroni przed pyleniem? Domek do tej pory letniskowy (stara chałupa na wsi) - od tego sezonu mieszkam w nim coraz częściej. Proszę o pomoc i wsparcie
  6. Witam szanownych forumowiczów! Jestem nowy i mam nadzieję na zasięgnięcie kilku ważnych rad. Sytuacja jest taka: Stary dom z bali, ok 1936 r. Tynkowany na supremie. Wnętrze wybite płytami pilśniowymi. Chciałbym po prostu wyrównać ściany - nie ocieplać. Najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się wybicie pokoju płytami g-k. Ale co byłoby właściwsze? Czy położenie płyt gk na stelażu drewnianym bez zrywania obecnych płyt pilśniowych i bez położenia wełny? Czy w takim razie konieczna będzie folia paroizolacyjna, kedy nie będzie wełny? Pomiędzy balami a płytą pilśniową jest przestrzeń ok 2 cm. Pomiędzy płytą pilśniową a gk zamierzam zrobić 3 cm. Płyty pilśniowej raczej nie chciałbym wyrównywać gładzią, jak radził mi pewien "lepiarz". Czy takie rozwiąznie ma sens? Szczerze, to nie chciałbym wszystkiego zrywać i pruć. Wentylacja jest - konwekcyjna (pop. "grawitacyjna").
×
×
  • Dodaj nową pozycję...