Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

agami86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

agami86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ten system Magic to jeszcze coś innego - tutaj drzwi przesuwają się naściennie. U mnie będzie stawiana ścianka karton-gips wydzielająca małe pomieszczenie i koncepcja jest, żeby drzwi chowały się w tej ściance. Jest trzech producentów, którzy robią specjalne kasety do takich drzwi, na których mocuje się skrzydło - Eclisse, Leon i Laguna Gustavson. Stanęło na tym, że spróbujemy na próbę zrobić skrzydło ze sklejonych dwóch płyt laminowanych z firmą, która będzie robiła mi kuchnię. Koszt nieduży, więc zaryzykujemy. W razie czego mamy stolarza, który zrobi to za wielokrotnie więcej.
  2. Dziękuję, wysłałam pytania. Nie wiem tylko, czy takie firmy, działając w sektorze premium, będą zainteresowane wykonaniem drzwi z laminatu
  3. Jestem w stanie dorzucić zabudowę łazienki, jeżeli tylko ktoś z Łodzi , Warszawy lub okolic mi to zrobi
  4. Kasety są do 100 kg, i do 40 mm grubości skrzydła więc chyba ok. Pytanie tylko czy do szczytu płyty wiórowej uda mi się przykręcić stabilnie jakieś mocowania (bo domyślam się, że coś jest do połączenia skrzydła z kasetą). Wczoraj odezwała się jedna z firm, do których wysyłałam maile i zaproponowała dostarczenie kasety i pasującego surowego skrzydła z mdf, które musiałabym sobie sama okleić - myślicie, że ktoś by mi to zrobił łatwiej niż całe skrzydło?
  5. Są specjalne kasety bezościeżnicowe, więc domyślam się, że to nie problem. A gdyby skrzydło zrobić z dwóch płyt laminowanych, albo z płyty mdf (o ile ją też można zalaminować)? Do tego skrzydła muszą być przykręcone elementy mocujące skrzydło do kasety - nie wiem czy struktura płyty laminowanej to wytrzyma. Bardzo dziwi mnie, że żadna z firm, które pytałam nie odpowiedziała - nie wiem czy coś jest nie tak w samej koncepcji, czy po prostu im się nie chce...
  6. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba to w dalszym ciągu nie rozwiązuje problemu samego skrzydła - jest tylko inny system przesuwny. Mi natomiast zależy, żeby drzwi były koniecznie w konkretnej okleinie, bo poza obłożeniem ściany wokół laminatem, są tam też poukrywane szafy uchylne na klik. Nie mogę też zamontować drzwi szklanych, bo są to wejścia do pomieszczeń użytkowych typu pralnia.
  7. Witam, Projektant wymyślił u nas drzwi przesuwne chowane w ścianę. Założenie jest takie, że ściana gk, w której będą chować się drzwi zostanie obłożona tą samą płytą, aby stworzyć jednolitą powierzchnię. Musimy więc zastosować kasetę bezościeżnicową. Nie mogę też kupić gotowego skrzydła, bo nie dobiorę płyty na okładzinę ściany. Pytałam kilku firm meblowych czy nie wykonałyby skrzydła do kasety z płyty meblowej i wszyscy mnie zbywają... Czy orientuje się ktoś, czy to jest w ogóle wykonalne i jak się do tego zabrać? Kasetę zamontuje mi ekipa remontowa, problem jest tylko ze skrzydłem. Niestety nie mogę specjalnie liczyć na projektanta, bo podziękowałam jego ekipie, która za remont chciała stawkę istotnie przewyższającą ceny rynkowe. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły. Czy polecalibyście kasetę marki Laguna? Czytałam trochę o Leonie i Eclisse, ale pierwszy jest praktycznie nie do dostania w internecie, a drugi dość drogi...
  8. Co do praktyczności się nie wypowiem, bo łazienka jeszcze nie jest używana. Wizualnie natomiast wszystkim bardzo się podobało. W naszej łazience mamy położoną baletię grys - głównie gładkie płytki i jeden pas kwiatowego dekoru. Z całą jednak stanowczością mogę powiedzieć, że to co tworzy tą łazienkę i efekt końcowy to piękna szklana mozaika z tej kolekcji (ta lekko wrzosowa). Wiem też że cena tej mozaiki powala, ale warto skusić się choć na kilka sztuk, położonych w centralnym miejscu, bo bez tego rzeczywiście może być mdło.
  9. Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego. W mieszkaniu mam osobny kanał dla okapu. Niestety między linią środkową płyty a dalszą krawędzią okapu jest ok. 20 cm, więc nie da się go zwyczajnie zamontować. Zauważyłam jednak, że wybierając okap z szerokim kominem ten komin częściowo zachodzi na kanał wentylacyjny- nawet do 10 cm. Stąd moje pytanie - czy mogę zabudować kratkę płytkami tak by nie wystawała zza komina i zostawić tylko wąski pasek, który przykryje komin? Wtedy jeszcze wewnątrz obudowy komina przeszłabym z rury na kanał płaski i tym kanałem przeszła do pozostawionego fragmentu ujścia do kanału? Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś powiedział czy to jest możliwe i czy będzie dobrze działało. Poniżej schemat odległości.
  10. A nie byłoby jednak najlepiej zostawić pierwotnego układu tylko zamiast okien przy umywalkach zostawić to przy wannie tylko zrobić je szersze a wyżej położone tak aby zapewnić jakąś intymność podczas kąpieli? Wtedy nad umywalkami można zamontować duże lustro, a i wszystkie inne sprzęty nie rzucają się w oczy.
  11. Przymierzam się do wykończenia łazienki w stanie deweloperskim. Podejścia ciepłej i zimnej wody do wanny puszczone są po ścianie i nie za bardzo uśmiecha mi się obudowywanie ich KG. Wpadłam więc na pomysł zrobienia półki na szerokość i wysokość wanny w której umieściłabym baterię stojącą. Zakładam, że otwory do baterii wykonane zostały by w półce obłożonej glazurą a nie w wannie, zaś sama bateria podłączona przy użyciu wężyków. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi i będzie bezpieczne? Z czego najlepiej wykonać taką półkę? Widziałam również ciekawe baterie trzyotworowe, w których wąż od słuchawki prysznicowej chowa się pod wannę. Zastanawia mnie tylko czy z mokrego węża nie będzie mi ściekała woda pod wanną? Od razu zaznaczam, że nie zamierzam wydawać na baterię czterocyfrowej kwoty, ale widziałam tego typu baterie już około 500 zł (np. KFA czy Ferro). Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
  12. Ta szafka musiałaby być bardzo płytka, ale możnaby zbudować taki płytki komin do samej góry na szerokość wanny i to rozwiązałoby mój problem. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Szafki nie chciałabym też z innego powodu - zaburzyłoby to układ dekorów w całej łazience, podobnie jak niska linia płytek przy wc.
  13. Decyzja podjęta. Unifix kupiony a jak się będzie spisywał to się okaże. Dziękuję za rady.
  14. Czy potrafi ktoś coś powiedzieć o dostępnych w marketach geberitach unifix delta 458.112.11.1? Niby unifixów już nie produkują (zamiast nich są basic), ale wysokość jest zupełnie nowa (112 cm a nie jak w starych unifixach 118 cm) i mają w komplecie nowe przyciski delta. Cały czas zastanawiam się czy warto, czy lepiej dołożyć do duofixa...
  15. Bardzo dziękuję, właśnie o coś takiego mi chodziło. Możesz mi jeszcze powiedzieć komu zlecałaś jej zrobienie - jakiejś firmie od mebli na wymiar czy jeszcze komuś innemu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...