Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fiszurka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Fiszurka's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Drodzy forumowicze. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście poradzili mi jak podejść do pokrycia tego tarasu deską kompozytową (poprzednie z desek nie wytrzymało próby czasu i zostało zerwane) Domyślam się, że obecna konstrukcja musi zostać zmodyfikowana. Rozstawy profilu stalowego (50x50x2) są co około 50 cm - z tego co czytałem na kompozyt są za daleko od siebie. Doradźcie proszę jaki materiał dać między obecne profile? Musi to być także stal czy może zastosować coś innego? Przeszło mi przez myśl żeby dać kantówkę tarasową kompozytową 30 x 50 postawione krótszą płaszczyzną do obecnej konstrukcji - co o tym myślicie? Może macie jakieś lepsze propozycje?
  2. Elpapiotr: gdybym chciał zatrudniać elektryka to bym tu nie pisał to raz. Zgodę zarządcy mam - to właśnie on podpowiedział mi o ścianie zewnętrznej (że w przypadku obecnych lokatorów to będzie bezpieczniejsze niż ciągnięcie po klatce schodowej). Pytałem o materiały które będą bezpieczne i będą służyć (ewentualnie ktoś być może znajdzie lepsze rozwiązanie) a nie o "dobre rady" weź fachowca.
  3. Moi drodzy forumowicze potrzebuję rady. Chcę z mieszkania na 2 piętrze podciągnąć przewód elektryczny do piwnicy na potrzeby małego majsterkowania i lodówki. Niestety nie byłoby rozsądne uszczenie przewodu po klatce ponieważ inni lokatorzy mogliby (prawdopodobnie zrobiliby to) się podpiąć gdyż sami już prądu nie mają
  4. Witam Mieszkam w mieszkaniu na poddaszu. W Kuchni nie ma komina jednak jest otwór na zewnątrz budynku z zamontowaną kratką typu : http://image.ceneo.pl/data/products/17392302/i-domus-vents-wp-mv-102-vk-wh-kratka-wywiewna-125mm.jpg?=b3573 Niestety zimą strasznie wieje przez tą kratkę do środka lodowatym powietrzem. Planowałem zrobić wentylację która wyglądała by w następujący sposób licząc od kratki zewnętrznej: - przepustnica szczelna (do zamknięcia na wypadek silnych wiatrów które chłodziły by mi mieszkanie) - wentylator kanałowy - trójnik - z trójnika kratka wywiewna w kuchni i 2 przewód okap kuchenny Niestety wydajność wentylatorów kanałowych jest dużo mniejsza niż wentylatorów zamontowanych w okapach kuchennych Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem wentylacji. Dodam tylko że nie mam możliwości założenia 2 kratki zewnętrznej aby zastosować oddzielne kanały wentylacyjne
  5. Witam Wkrótce w moim mieszkaniu ma zostać zamontowany kominek jako alternatywne źródło ogrzewania. W chwili obecnej borykam się z rozwiązaniem technicznym rozprowadzenia ciepła do wszystkich pomieszczeń mieszkania. Niestety nie mam możliwości rozprowadzenia ciepłego powietrza nad mieszkaniem - muszę prowadzić kanały wentylacyjne wewnątrz mieszkania. Na całym mieszkaniu mam podwieszony sufit nad stropem drewnianym (odległość pomiędzy płyta gipsową a deskami sufitu to około 6 cm .Ciepłe powietrze ma być (zgodnie z projektem) transportowane rurą izolowaną AL SD fi 125 a ich zabudowa wykonana ma być z płyty K/G Mam zatem 2 pytania: 1. Czy profile z których wykonany ma być kanał mogą być przymocowane bezpośrednio do płyty K/G sufitu który posiadam, jeżeli tak to w jaki sposób je przymocować 2. Pomieszczenie gdzie ma być kominek jest o 30 cm niższe od sąsiadującą z nim kuchnią i łazienką - zatem czy kanał z ciepłym powietrzem mogę prowadzić na tej samej wysokości jak w pozostałych pomieszczeniach (mocując go jedynie do ściany bocznej) ew jakie elementy zastosować aby konstrukcja nie "przekaszała" się pod własnym ciężarem Z góry dziękuję za porady i pomoc w rozwiązaniu problemu, który mnie w obecnej chwili dręczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...