Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

small7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    271
  • Rejestracja

O small7

  • Urodziny 30.11.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radom
  • Kod pocztowy
    26-600
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

small7's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Wyłącznik ciśnieniowy do wymiany. Jeśli LC ma długo wytrzymać to musi być przykrywka szczelnie założona i powinny być szczelnie przeprowadzone kable do pompy poprzez gumowe dławnice.
  2. To odpowie, że gasi nim światło w lodówce
  3. A może założyć po prostu np. zwykły przełącznik oświetlenia do niczego nie podpięty, który będzie po prostu atrapą. Mądry nic na to nie powie a głupi pomyśli, że tak ma być
  4. Kolega Janeo miał chyba na myśli zawór pływakowy mechaniczny. Nie doczytał wątku że chodzi o zasterowanie pompy od poziomu w zbiorniku
  5. To jak się nim bawiłeś to może odwrotnie zamontowałeś?
  6. Nie jest to takie groźne. Flapersy służą do sterowania przepływem wody przez wewnętrzne kanały głowicy. To takie gumki od góry zakończone blaszkami ( na głowicy wałek domyka lub otwiera właśnie te flapersy). Pytałem czy na pewno pobiera całą solankę bo to typowy objaw zapowietrzenia układu solankowego.
  7. Jesteś pewien, że w cyklu drugim pobiera Ci całą solankę. Co do zasady masz rację dolewanie wody tylko na C8. Jeśli na C2 pobrało Ci całą solankę a przed cyklem C8 woda w zbiorniku się pojawiła to potrzebne jest czyszczenie głowicy i ewentualnie wymiana flapersów.
  8. A kto Ci takie bzdury przekazał. Jeśli chodzi o głowicę Logix to mieszacz jest wewnątrz głowicy a nie wiem o jakie menu Ci chodzi skoro w głowicy programujesz tylko parę parametrów i żaden język Ci nie jest potrzebny.
  9. Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam. Ja w praktyce jak ustawiam twardość w sterowniku to daję lekką rezerwę i tak dla 320 wody surowej ustawiłbym 350 w sterowniku.
  10. twarodść wody możesz zmienić bez resetu głowicy. Jeśli wprowadzisz prawidłową wartość to urządzenie sobie przeliczy na nowo ilość wody pomiędzy regeneracjami jeśli teraz np. miałeś 5 m3 to miałeś taką sytuację, że powiedzmy pierwsze 2 m3 miałeś wodę miękką a potem stopniowo się ona pogarszała aż do całkowicie twardej. Przy właściwych parametrach sterownik przeliczy, że przejdzie np 2m3 dzięki czemu cały czas będziesz miał wodę miękką. Jeśli potrzebujesz podnieść twardość wody to tak jak wcześniej pisałem podnosisz ją wkręcając tą śrubę regulacyjną.
  11. Jeśli masz 29 st niem. a wpisałeś 250 mg/l to wpisałeś o wiele za mało. powinieneś wpisać min. 520 mg/l a optymalnie ok. 550 mg/l
  12. jaką fizycznie wartość wpisałeś jako twardość wody? Sądzę, że ta wartość 1,2 kg to raczej pojemność jonowymienna 1,2 kg dla 20 litrów żywicy będzie ok. Dawka soli, nie wiem jaki masz sterownik, w standardzie określona jest literowo powinieneś wybrać "S" czyli standard.
  13. Jest jeszcze opcja, że masz źle zaprogramowany sterownik (za duża pojemność jonowymienna żywicy, za mała twardość wody surowej, za mała dawka soli - choć w tym wypadku sterownik sobie przelicza na nowo pojemność jonowymienną, którą może źle zmieniono). Zrób zdjęcie głowicy tak żeby było widać krzywkę, śrubę i flapersa. Możesz też spisać parametry z głowicy to postaram się pomóc.
  14. Wkręcenie tej śrubki powoduje odchylenie flapersa powodującego domieszanie wody twardej, jeśli jest na maksa wkręcona to jest maksymalne domieszanie wody twardej. Jak zdejmiesz czapkę z głowicy to na czwartej krzywce od silnika zobaczysz czy wkręcona śruba odchyla flapersa czy nie. Jeśli śrubkę wykręcisz tak że nie będzie dotykałą flapersa to domieszania nie będzie i będzie woda miękka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...