Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Onyx01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O Onyx01

  • Urodziny 02.06.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Onyx01's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Poczyniłem pewne kroki w kwestii ocieplenia stropu.Kupiłem styropian grafiowy 15 cm lambda 0,033. Dziś został położony na stropie i powiem szczerze jestem mile zaskoczony. Temperatura w porównaniu do dnia wczorajszego wyższa póki co o 3 stopnie a styropian został położony kilka godzin temu. Myślę że druga warstwa nie ma na dzień dzisiejszy sensu. Chyba że w mroźna dni temperatura spadnie poniżej wymaganych przeze mnie 20 stopni
  2. Te 5 cm wynika z tego, że wylane są schody betonowe i była przewidziana warstwa ocieplenia o grubości 5 cm + wylewka. Gdybym dał więcej ocieplenia to ostatni schodek miałby 30 cm wysokości. Ten strych to tak na prawdę swego rodzaju poddasze użytkowe.
  3. Dzień dobry Idzie zima i wraca u mnie problem z temperaturą w salonie. 2 lata temu temperatura z rana potrafiła wynosić 5-7 stopni celsjusza. Zrobiłem remont i połączyłem ze sobą dwa pokoje z czego jeden zaaranżowałem na kuchnię. Nad pomieszczeniami jest strych. Konstrukcja stropu - betonowa. Strych nie jest ocieplony. W dachu są szczeliny bo nie zamontowano kołnierzy na kominy. To właśnie ze strychu najbardziej ciągnie. Wiem że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie ocieplenie dachu ale to nie wchodzi w grę z różnych względów. Ociepliłem strop styropianem 5 cm, położyłem na niego deski drewniane 2 cm z rozebranej podłogi a na deski stare dywany. Dzięki temu temperatura w salonie wzrosła do 14 stopni celsjusza. Jest to dla mnie wciąż za mało bo mam dziecko. Chciałbym aby temperatura wynosiła minimum 20 stopni. Wcześniej miałem szczeliny pod drzwiami na 5 cm. Wynika to z tego że robione były wylewki i zmienił się poziom podłóg. Wiedziałem że drzwi będą wymieniane za minimum pół roku więc zostawiłem te stare. Teraz po ich wymianie mam szczeliny 6 mm. Drzwi na strych również zostały wymienione. Zastanawiam się jeszcze nad ociepleniem ściany pomiędzy klatką schodową na strych oraz salonem styropianem o grubości 5 cm. Dodatkowym, tymczasowym rozwiązaniem na zimę jest osadzenie na sztywno w ościeżnicy styropianu o grubości 10 cm. Ale nie będę przecież co rok wsadzał i wyciągał styropianu. Uszczelniłem również okna doklejając uszczelkę epdm. Nie mam też czasu na eksperymenty. Szukam sprawdzonych rozwiązań. Z góry dzięki.
  4. Mam podobny dom, o podobnych parametrach (powierzchnia, budowa, grubość ocieplenia itp. )Od 3 lat czyli od początku palę eko groszkiem. Mam piec 25kW (przewymiarowany). Powinien mieć 15kW. Ogrzewanie podlogowe na powierzchni 180m2 (góra i dół). Pierwszy sezon grzewczy - 7 ton eko, drugi 5 ton. W tym sezonie mam już sterownik Tybox (miałem szczęście że trafiłem na prawdziwego fachowca, który mi go zasugerowal) odwala on ogromną robotę. W dzień załączam na czuwanie. Grzeje tylko cwu, w nocy grzanie całego domu plus cwu. Kosztował parę stówek i powiem Ci tak. Podajnik mam na 170 kg. Zasypałem go 11 października a groszek dzisiaj leży jeszcze na dnie. Nic nie dosypuję, chodzę do kotłowni czyścić piec co 3-4 dni. Rachunek prosty 170kg/ 16 dni (z tą resztką na dnie) daje zużycie niecałe 11kg na dobę. Najważniejszy jest sterownik i jego prawidłowe ustawienie.
  5. W tej chwili mam na poddaszu 26 stopni, ale na zewnątrz jest znacznie chłodniej niż kilka / kilkanaście dni temu. Ja zasłaniam rolety zewnętrzne, ale niewiele to daje. Podejrzewam, że gdyby folia była zamontowana pod łatami i kontrłatami może wtedy miałoby to sens, od środka w moim przypadku nie ma najmniejszego. Szkoda.. Zastanawiam się jeszcze nad domontowaniem nawietrznika w oknach żeby jakoś wymusić wymianę powietrza w pomieszczeniu. Jest jeszcze jedno rozwiązanie - Q-Therm. Widziałem to w akcji. W wielu miejscach na pewno ma to sens, ale czy na poddaszu? Tego nie wiem. Jest to kosztowne i szczerze mówiąc boję się znów wywalać pieniądze w ciemno. Pozostanie chyba montaż klimatyzacji
  6. Folia zamontowana. Przekrój dachu patrząc od środka to: płyta g-k 12,5 mm / pustka 25 mm/ folia aluminiowa 3 mm / pustka 25 mm / ocieplenie z wełny skalnej 100 mm / ocieplenie z wełny szklanej 160 mm / membrana wysokoparoprzepuszczalna / szczelina dylatacyjna / łaty, kontrłaty / blacho-dachówka. Dodatkowo między jętkami wełna szklana 160 mm. Połać dachu na której zamontowałem folię znajduje się od strony południowej + jedno okno dachowe. Folia przyklejona na taśmę dwustronną z zakładką 150 mm, oraz wywinięciem na ściany 100 mm połączone taśmą aluminiową. Ocena ogólna po zamontowaniu: folia nie dała zupełnie nic..
  7. Folia zakupiona. Do dwóch tygodni zdam relację jaka jest różnica bez folii i z folią.
  8. Dobrze by było gdyby jakiś użytkownik wypowiedział się na temat skuteczności takiego ekranu
  9. Czyli najlepszym rozwiązaniem bedzie ekran, żeby odbijać promieniowanie Tu znalazłem skuteczność tego wynalazku. Skoro tak trzyma ciepło w zimę to w lato równie skutecznie powinno je odbijać http://www.e-buderus.com.pl/Onduterm.html (zdjęcia na samym dole)
  10. Dobrze że jest ten temat. Ja u siebie również mam duży problem z temperaturą na poddaszu. Posiadam blachodachówkę w kolorze grafitowym, pod nią pustkę, dalej membranę wysokoparoprzepuszczalną, między krokwiami wełnę szklaną 16 cm i jako drugą warstwę wełnę skalną 10 cm, dalej folia paroizolacyjna i płyty gk. Między jętkami również położyłem wełnę szklaną 16 cm + 8 cm. Ociepliłem również ścianę kolankową 5 cm wełny skalnej. Wszystko robiłem sam. W związku z tym że jestem perfekcjonistą wiem, że ułożyłem wszystko dokładnie bez ubijania i pominięcia jakiegokolwiek fragmentu. Mimo tej izolacji mam na poddaszu ponad 30 stopni. Nie wiem już co mam robić. Zastanawiam się czy nie dać jeszcze ekranu aluminiowego np Onduterm, lub izolacji q-therm z tym drugim nie mam pewności czy mimo świetnych właściwości zadziała jak ekran. Klima nie wchodzi w grę ze względu na koszty użytkowania. Pokój ma 20 m2, jedno okno dachowe od południa i okno balkonowe od zachodu Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  11. Kocioł to Klimosz Ling 25 Nie da się w ustawieniach już nic zrobić. Podajnik - przerwa ustawiany był w zakresie 10 - 25 sekund Dmuchawa moc w zakresie 90 - 140. przy ustawieniach 90 - 100 temperatura spadała do 49-50 stopni w tej chwili mam 120 (50%) Nie kombinuję już z wyższymi zakresami bo mi kocioł wyleci przez dach.
  12. Nie był to rozruch zimnego budynku. Około 20-30 godzin wcześniej wylączyliśmy piec. Jak palę Juliuszem temperaturę łapie w 15 minut. Po otrzymaniu Taniego Opału rozruch zrobiłem około 8-9 rano. Wyjechałem do sklepu mając nadzieję że dojdzie do tych 55 stopni. O 13 ciągle były 53-54 stopnie. Podajnik mam ustawiony zawsze na 20-25 sekund a w przypadku tego opału co 10(!) Animuss tak wzięliśmy tylko (i chwała temu na górze) tonę, bo nie znalazłem dealera w pobliżu miejsca zamieszkania żeby wypróbować ze 4 worki.
  13. Ja się już nakombinowałem z ustawieniami tego pieca jak głupi. Przy największym badziewiu jaki do tej pory mieliśmy - Miami z Obi nie musiałem tak kombinować. Teraz jest piec tak ustawiony żeby jakoś się to w ogóle paliło. Apropo zużycia - 64 godziny 8 worków x 25 kg. Spróbuję jeszcze zmieszać to z Juliuszem. Może jakoś podciągnie temperaturę.
  14. Kupowałem bezpośrednio przez stronę taniopal.pl w sumie wyszło mnie to 599+130 przesyłka -50 rabatu za zarejestrowanie się na ich stronie. 689 zł Nie będę ukrywał że głównym kryterium zakupu była cena a pozytywne komentarze utwierdziły nas w zakupie. Przy zakupie dostaliśmy dodatkowo dowód zakupu mimo iż prosiliśmy o fakturę i jakiś kwitek na którym było napisane ECO CASTORAMA. Więc nie jestem pewien czy od nich go nie biorą.
  15. minimalna temperatura. oczywiście miałem napisać ekogroszek, ale z przyzwyczajenia pomijam przedrostek eko. Kawałki o średnicy 5 cm nie są rzadkością. Mój post jest jakby wyjęty z kontekstu dlatego że odpowiadałem na post innego użytkownika. Miał być z cytatem a wyszedł bez. To jest Tani Opał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...