Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszek1232

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

O lukaszek1232

  • Urodziny 16.10.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    woj. Łódzkie
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lukaszek1232's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mój faworyt jeśli chodzi o głośną okolicę to silka 24 plus 20 styro graf. Chyba nie ma lepszego materiału pod kątem akustyczności. Lamda również wyjdzie przyzwoita.
  2. Napewno nie da rady ! 18 cm silikatu tak jeszcze bym się odważył ale letkiego gazobetonu ! Jakiej gęstości ? Chyba żaden kierownik budowy sie pod tym nie podpisze
  3. Też tak uważam szkoda tylko że ten świat nastawiony jest głównie na zysk i pieniądze, a nie życzliwą pomoc której poprostu już nie ma. Bo ciekawe jest połączenie bk na zewnątrz i silki w środku na działówki. Jednak przedstawiciel danej firmy nie może polecać przedstawiciela firmy z którą konkuruje na rynku, proste i logiczne. Stąd takowe wypowiedzi. A szkoda, bo to duży minus i brak obiektywizmu:no: . Na zewnątrz bk ma bardzo dobry wsp. przenikania ciepła, niestety silka dużo gorszy dlatego lepiej żeby była w środku i akumulowała ciepło i do tego akustycznie dobrze izolowała pomieszczenia. Wiem wiem że do izolacji służy styro, każdy powie i buduj z tego co najtańsze, bo też to gdzieś słyszałem. No ale po co .... Mam w mieszkaniu ściany z karton gipsu porażka!!!!!! Bk przy niskiej gęstości np. 400 też uważam za nie wypał. Stąd moje takowe przemyślenia. Do tej pory byłem zwolennnikiem tylko silki po całości ze względu na swoją akumulacyjność i bardzo niską nasiąkliwość w stosunku do bk do tego styro grafit 20cm na frez i musi być dobrze. Jednak trochę mam jeszcze do rozpoczęcia budowy więc wszelkie cenne rady i pomysły biorę pod uwagę. A ten pomysł podoba mi się coraz bardziej.
  4. No będę ci wdzięczny. A dasz radę wkleić projekt domu ?
  5. Dla mnie jest to jednoznaczne. W mojej pracy jeśli coś jest nieprawidłowe to jest niedopuszczalny do eksploatacji.
  6. A ścianki w środku to ściany nośne czy tylko działówki robiłeś z silikatu ?
  7. Jeden z dzienników budowy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205027-Z7-82m2-energooszcz%C4%99dnie-i-chyba-tanio który przedstawia co mam na myśli, wydaje się rozsądnie ?
  8. I cisza ? Naprawdę nikt takich technologi nie stosował ? Czy poprostu błędnie zamieściłem temat ?
  9. Wydaje mi się że chodzi głównie o konkurencję i względy czysto marketingowe ? Czy może się mylę ? A kolegi front247 dziennik budowy będę śledził z zacikawieniem, może najdzie mnie jakaś nowa inspiracja ? Jesli miałbyś podobne dzienniki gdzie tak połączone są oba materiały to poproszę !?
  10. Dzięki za odpowiedź. Widziałem również połączenie bk i ceramiki ale właściwie po co to nie wiem ? Mnie właśnie ta gęstość przeraża gdyż silikat jest dużo cięższy niż bk i rozkład ciężaru inaczej się rozkłada w przypadku obu materiałów na fundamenty i dlatego mogą powstawać rysy ?! No tak myśląc na chlopski prosty rozum ?! A może któś mieszka już w takim domu i mógłby się wypowiedzieć ? Na ściany zewnętrzne dałbym bk ze względu że działkę mam w spokojnej okolicy i cichej więc wybieram bk a silka wtedy wewnątrz?
  11. Czy są jakieś przeciwwskazania do łączenia Silki z Ytongiem (np. firmy Xella)? Czy połączenia tych dwóch bloczków będą pracowały nierównomiernie i spowodują jakieś pęknięcia na łączeniach? Teoretycznie Ytong docieplony styropianem da bardzo ciepłą ścianę zewnętrzną, a Silka na ścianach wewnętrznych będzie akumulowała temperaturę i izolowała pomieszczenia akustycznie. wymiary mają identyczne, różnią się tylko długości jeden 599 a drugi 333 ?! Tak jest już teraz nawet w projektach budowlanych na ten rok , jak znajdę link do strony to podrzucę. Bardziej martwi mnie jednak to że ściana murowana z betonu jest dużo lżejsza niż taka sama z silikatu o tej samej szerokości i żeby później nie okazało się że fundament pod nią bardziej osiądzie od ciężaru i mogą zacząć pękać tynki, nie wspominając o stropie. Może myślę bardzo ekstremalnie no ale wszystko może się zdarzyć ? ? ? Jeśli jestem w błędzie proszę o poprawę, bo taka technologia jest ciekawa i jak najbardziej interesująca. Warto przedyskutować za i przeciw i posłuchać bardziej doświadczonych forumowiczów... Na chwilę obecną nastawiony jestem tylko i wyłącznie na silikaty no ale może ? ? ? Szukam szukam podobnych tematów no ale coś ciężko idzie nawet wujek google nie jest w stanie pomóc no albo najzwyczajniej nie potrafię skutecznie szukać? !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...