Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

haruś

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez haruś

  1. cykliniarza mam,ale z Żywca i byłby mu potrzebny nocleg bo nie lubi dojeżdżać. Dobre deski są w Zawoji.Ile tego potrzebujesz?Jak więcej,to Ci może przywiozą.Chyba mieli po 37zł/m2 wiosną.Suche!!! Daj znać co i jak,to poślę na priv.
  2. podaj rejon,bo mam dobrego ale on jeździ z noclegiem i pod warunkiem że nie jest to 500 km
  3. Zazwyczaj się wlicza.Tym bardziej że nie ustaliłeś z wykonawcą na początku tego tematu. Jeśli zgodzi się na odliczenie okien i drzwi,to pewnie policzy szpalety osobno tzn.8zł/mb,albo coś koło tego i jeszcze na tym stracisz. Zważ,że ze szpaletami jest więcej robty niż z prostą ścianą
  4. kominiarz Ci w tym wypadku faktycznie niepotrzebny Ale możesz tą kozę podłączyć nieco niżej,tzn.:zamurować dziurę po piecu,która zapewne będzie dosyć wysoko i wybić nową na wysokości wylotu spalin kozy.Będziesz miała mniej rury w pokoju, a ponadto powinien być lepszy ciąg. Ciąg sprawdź zapalając zapałkę w odległości ok.10 cm od dziury. Jak ciągnie lub dmucha(zależy od pogody) to jest ok.
  5. Co godzinę to była przenośnia.Czasem co godz.czasem co dwie! Pracuję zawodowo i w związku z tym cały dzień nikogo nie ma w domu.W piecu zapalam ok.17 - 18hi jak widzisz markus... do tego nie trzeba być robocopem Też planuję modernizację kotłowni,ale to dopiero w przyszłym roku. Kupuję piec zasypowy i wtedy problem się rozwiąże. Tymczasem mam ten piec (ze spalaniem górnym) i jeszcze jedną zimę muszę przetrwać. Nie wiesz Janussz jaką wydajność może mieć koks? Weźmy pod uwagę,że zapalam wieczorem plus sobota,niedziela cała i chcę ogrzać ok.120m2. Chociaż tak orientacyjnie?
  6. Najlepiej dać akrylowy,choć słyszałem też o silikatowych.Silikatowe są podobno lepsze ale też i droższe.Są one stosunkowo niedawno na naszym rynku i trudno powiedzieć jak zachowują się po czasie. Mineralnego,choć najtańszego Ci nie polecam,bo brzydko się starzeje i trzeba go malować.Z akrylem jest ten plus,że można go umyć,jest trwalszy i nie blaknie tak jak mineralny. O terazycie wiem tyle że jest odmianą mineralnego. Jak ktoś kładzie tynk mineralny to zazwyczaj z braku kasy.Przynajmniej w moim otoczeniu nie obrażając nikogo
  7. Jeszcze jedno.Podałeś kolejność:klej,styropian,kołki,siatka,klej. Powinien być jeszcze raz klej przed siatką,bo to choć błache- jest bardzo ważne.
  8. Możesz różnie kombinować tak jak forumowicze,bo jak zauważyłeś możliwości jest wiele.Ale najprościej jest chyba wybrać już teraz kolor tynku i kupić pod niego grunt - kolor ten sam,trzymać się będzie a z daleka to i będzie wyglądało na tynk. Jak nie planujesz w najbliższej przyszłości tynkować, to zrób jak ma pokerzysta.Tak też jest ok.
  9. Ja też przewierciłem,ale u siebie i w ścianie.Na szczęście umiem się posługiwać lutownicą gazową i jakoś się udało to naprawić.Na swoją obronę mam to,że to hydraulicy dowalili,bo puścili rury w miejscu montażu umywalki!!! Nawet mi sie nie chce przypominać ile było po nich poprawek;a to przerwa w kanalizacji pod brodzikiem,a to na odwrót podpieli wodę ciepłą z zimną itd.itd. Po dwóch latach użytkowania dowiedziałem się,że zbiorniczek ciśnieniowy przy zbiorniku z wężownicą powinien mieć 8l.poj,a mój miał 3l.W końcu się zepsuł,szczeliła membrana czy coś takiego i gdyby nie awaria,do dziś bym nie wiedział,że jest za mały. Co do Twojego fachowca to mogę tylko powiedzieć,że nawet najlepszemu się zdarzy.Ale koszty naprawy musi oczywiście ponieść.
  10. Nie palicie wogóle? Wiem,olej i gaz są komfortowym paliwem,ale swoje kosztują!
  11. Lepiej by było zrobić małą szczelinę,bo wełna cały czas oddycha. Możesz przykręcić poprzecznie do jętek łaty np.4x5 i na nich rozciągnąć folię paroprzepuszczalną. Do tego dopiero płyty wiurowe z zachowaniem 2-3mm szparki pomiędzy płytami.Między innymi ze względu na te szparki powinieneś dać tą folię. Jak nie masz łat,mogą być deski ażurowo. Też będzie dobrze.
  12. Pomyłka Powinienem najpierw pójść do łazienki,zanim napisałem ost.posta. Chciałem od razu sprostować ten swój"1 cm",ale ze względu na pogodę odłączyli mi neta i już nie mogłem. Owszem mam 1 cm,ale wnarożniku z wanną. Co do koloru to się nie zgodzę,bo są już na rynku od dosyć dawna, silikony identyczne jak fuga.Problem jest tylko w tym,że silikon z biegiem czasu brudzi się inaczej niż fufa. Ja generalnie w narożnikach daję fugę. Jak jest dokładnie położona i jak to sprytnie wyliczył busstop przekątna ma 3-4mm,to jeszcze mi się nie zdażyło,żeby spękała. To właściwie jest takie gdybanie,dobrze czy niedobrze przyciął te płytki,skoro my a przynajmniej ja ich nie widzę. Najlepiej,jeżeli zasygnalizowaliście fachowcowi,że szczelina niebardzo Wam się podoba,właściwie wcale się nie podoba,poczekać na koniec pracy i wówczas sami osądzicie,czy ów narożnik Wam się podoba,czy nie.Wtedy albo płacicie,bo jest ok.albo nie płacicie i gość poprawia.Nie ma zmiłuj się,to Wasza łazienka.
  13. Jeżeli Ci powiedział,że to silikon przykryje,to jest ok. pod warunkiem,że on ten silikon położy. Zresztą nie wyobrażam sobie inaczej. Jak gość kończy robotę,to takie rzeczy należą do niego,czy to wykończyć narożniki fugą,czy silikonem. Spoina powinna być równa na całej długości i mieć szerokość do 1 cm,a to nie takie proste.Ważne,żeby nie było szpar większych niż0,5cm,bo Ci wyjdzie gruby narożnik i wejdzie więcej silikonu. Bez tego robota jest nieskończona!
  14. Mam piec Roca koksowo-węglowy i zastanawiam się czym w tym roku palić,żeby nie było za drogo,ale też żeby to palenie nie było zbyt uciążliwe. Przez dwie zimy kupowałem po tonie węgla i ok.6-7 ton mułu.Dało się przy tym jakoś funkcjonować,ale do pieca musiałem zaglądać co godzinę,a przy tym ile mułu przywiozłem,tyle popiołu musiałem wywieźć. Zastanawiam się nad węglem i koksem,ale nie mam doświadczania z takim opałem. Nie mam też pojęcia o wydajności koksu,bo o cenie słyszałem. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z takim systemem??? A może po prostu kupić trochę więcej węgla?
  15. Generalnie zasada jest taka: -blachodachówka -szczelina wentylacyjna -folia paroprzepuszczalna -wełna mineralna -folia paroizolacyjna -podbitka z desek lub regipsy Nigdy na odwrót,bo to wełna ma "oddychać".
  16. Jak nie użytkowy(150cm) to ja bym nie impregnował,bo właściwie po co?!Strych jest z założenia suchy,więc deski nie zgniją. A jak będziesz to pomieszczenie na coś potrzebował,choćby dzieciakom do zabawy(one lubią takie miejsca),to zawsze możesz kupić w castoramie najtańszą wykładzinę po 4zł/m2 i masz nawet przytulnie. Oskrob z betonu,ewentualnie przemyj wodą i na strych.Ja tak mam i jest ok.
  17. U mnie kominiarz powiedział,że teraz tego przepisy nie wymagają. Twoja wola. Jak masz w środku kamionkę to powinna wystarczyć do zatrzymania "iskierek". Najlepiej powie Ci to Twój kominiarz,jak przyjdzie na odbiór.
  18. -------------------------------------------------------------------------------- A ja o zgozo w przewodzie kominowym nie mam żadnej rury? Czy to poważna wada? Myslałem, że przy grzaniu wkładem kominkowym nie jest takowa potrzebna... Spoko,przy ogrzewaniu kominkiem nie musisz mieć kamionki w kominie. Jedni dają inni nie,zależy. Kamionka musi być w środku komina przy ogrzewaniu gazem.Chodzi głównie o spalane gazy,całą tą chemię i parę.
  19. jeżeli nie masz możliwości dobudować (obudować) czwartej ścianki,to rozebrać i postawić na nowo, a dobrze- KONIECZNIE!
  20. Acha, to jest szkoła języków,raptem 4sale.
  21. Sprawa nie jest taka prosta modulor. Wiem co to są projekty,odbiory,opinie "odpowiednich rzeczoznawców" itp,ale ja tego nie mam,bo nie jest to ani przekwalifikowanie,adaptacja,czy zmiana sposobu użytkowania.Małe kombinacje i wszystko funkcjonuje. Wrócę do meritum. Budynek jest stary,okna stare,jeszcze,więc nawiew jakiś tam będzie. Zrozumiałem aru,że muszę dobudować nowe kanały,ale powiedz mi jeszcze,czy mogę ewentualnie zaadoptować kanały dymowe na wentylacyjne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...