Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrek_wwy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O piotrek_wwy

  • Urodziny 06.09.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotrek_wwy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie jestem specjalistą. A jakich informacji potrzebujesz.
  2. Między czasie prowadzę rozmowy z różnymi fachowcami. Jest teoria że ze szprycą było coś nie tak.... zalecają mi zrobić badania tynku na zawartość cementu, że przy za dużej zawartości, przy wysychaniu może tak się dziać....
  3. Ytong jest jednym z lepszych BK i jego jakość jest naprawdę bardzo dobra.
  4. Jak już pisałem nie ma reguły, nie powtarzają się po żadnych ze stron, a są po obu stronach.
  5. Wymiary budynku to 15.5 x 15,5. nie oparł się na pewno, a nawet gdyby to na 1 czy 2, a tu nie ma reguły, nośna czy działowa. Po prostu wszędzie łącznie z sufitami. Technolog nic nie robił, po prostu wszedł i stwierdził, że to praca budynku, nie uzasadniając nic. i wyszedł. Po 20 znowu mają przyjechać.
  6. Jest to dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Góra odizolowana jest styropianem i szlichtą i nic pyzatym. Tak to wygląda jakby tynk był sztywniejszy.
  7. Dziwny przypadek. Pęknięcia wchodzą na kilka cm na pustaka a dalej jest wszystko ok... Wykonawca rozkłada ręce, sugerując prace budynku, tak jak technolog z firmy BAUMIT. Niestety są to tylko puste słowa i nikt nic nie udowodnił, teraz czekam na ekspertyzę, niestety z tej samej firmy i nie popuszczę, niech uzasadnią swoje stwierdzenia.
  8. Tynki były robione po wszystkich wylewkach. 2 fotka: jest to ściana działowa. Ściany działowe nie są do samego stropu. 1-2 cm szczelina była wypełniona pianką.
  9. Witam, mam ogromny problem z tynkami, strasznie pękają. Ale najpierw kilka informacji: - budynek postawiony w 2012, suche podłoże, - ściany z Ytong Energo 24, - strop Teriva - żadnych rys po stronie zewnętrznej budynku, - budynek odstał swoje, - tynk cementowo-wapienny wewnętrzny lekki BAUMIT MPI25l, zrobione latem 2014. Po wykonaniu usługi byłem bardzo zadowolony z wykonanej usługi. Wszystko wykonane bardzo procesjonalnie, nie było się do czego przyczepić. Jesienią został zagruntowany, przytarty i pomalowany na biało. Niestety z upływem czasu zaczęły ukazywać się pęknięcia, na każdej ścianie, na sufitach, w każdym pomieszczeniu. Na niektórych jest widoczny uskok, jakby tynk się odparzał. Pęknięcia nie regularne, pionowe, poziome, skośne i od nich kolejne, środek ściany, w i przy narożnikach normalnie wszędzie. Przy otworach widać jak pęknięcia z tynku przechodzą na pustak, a nie odwrotnie. Firma dała gwarancję, poprawiła raz. Niestety po jakimś czasie zaczęły ponownie wychodzić i tak jeszcze 3 razy przyjeżdżali i poprawiali. Podejrzenia padły na tynk, że może jakaś felerna partia się trafiła. Wezwaliśmy technologa z firmy BAUMIT. Zbagatelizował całą sprawę składając na pracę budynku, i po sprawie. Budynek odstał swoje i na pustakach nic nie było, a pęknięcia są nie regularne i nie wyglądają żeby były spowodowane pracą budynku. Teraz znowu czekam na technologów z tej firmy i zobaczę co stwierdzą. A międzyczasie sam szukam informacji. Jeżeli ktoś miał styczność z takim problemem proszę o kontakt, ewentualnie o naprowadzenie co w takiej sytuacji zrobić.
  10. jedną z opcji jakie usłyszałem jest wymiana pękniętych pustaków, ale nie wiem czy nie jest to naruszenie już związanej konstrukcji a drugą, nie ruszanie tych narożników tylko dobre zabezpieczenie ich metalową siatką i wypełnieniem spoin, ponieważ to co miało być wypchnięte to już poszło
  11. Zły szalunek był przyczyną obydwu pęknięć.Odchylenie ścian jest minimalne. Po stwierdzeniu przyczyny potrzebuje pomocy w rozwiązaniu tego problemu. Za wszystkie porady i propozycje rozwiązania z góry DZIĘKUJE.
  12. po wnikliwszych oględzinach zauważalnym wybrzuszenia szalunków powyżej tych ścianek może to one spowodowały rozszczep ścian, bo bloczki i ławy są całe
  13. wstawiam kolejne zdjęcia: szpara 1 . szpara 2 rzut stropu
  14. nie spotkal sie wczesniej z czyms podobnym. stwierdzil ze wystapilo chwilowe naprezenie/nacisk podczas wylewania betonu i stad te pekniecia poniewaz lawa i bloczki sa cale
×
×
  • Dodaj nową pozycję...