
shareds
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Wrocław
-
Województwo
dolnośląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
shareds's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Panowie, Dzisiaj był instalator (producent pompy) i chyba się udało Dzieki wszystkim perturbacjom wiele rzeczy wyszło na jaw. Mała ilość glikolu na początku, brak prawidłowego przepływu i co najgorsze - jedna pętla jest zapchana, na szczęście najkrótsza. Po dokładnym odpowietrzeniu dolnego źródła przepływ oscylował w granicach 2m3/h. Odpowietrzenie i poprawny obieg nie przyniosły zamierzonego efektu. Powodem nieprawidłowej pracy w głównej mierze było przytkanie przepływu czynnika w parowniku. Wszystko zostało wyczyszczone i zobaczmy jutro/pojutrze. Dam znać pozdrawiam
-
samoróbka
-
Sppróbuję.
-
Są mniejsze w niektórych, ale wynika to pewnie też z tego, że mam nierówne pętle.
-
Przekrój rury dochodzącej do pompy mam 32 mm. Zdjęcia pompy w załączeniu. Jeszcze jedno mnie nurtuje, czy zapowietrzone dolne źródło może być przyczyną tak małego obiegu? Wyżej pisałem w jaki sposób próbowałem to sam odpowietrzyć
-
Kolego, a skąd się bierze te 1800l? w poprzednich postach kolega kkdarch pisał, że 1800 to przy pompie 8KW powinno być, a przy mojej drugie tyle co mam. W moim przypadku najekonomiczniejsze to wymontować filtr i potem ustawić na rozdzielniku przepływ wg wodomierzy i je po prostu wymontować.
-
14 kw
-
1500 litrow lacznie właśnie. Odwiertów mam 6, ale nierównych.
-
Witajcie, Panowie walczę z dolnym źródłem najpierw. Instalator założył wodomierze, żeby dostosować przepływ przez każdą sekcję równomiernie. Z tychże wodomierzy odczytuję, że przepływ mam na poziomie 1500l/h. Pompkę obiegową mam Grundfosa Magna Geo25-100. Zdjęcie w załączeniu maksymalna moc pompy 185W. Przez cały dzien wczoraj próbowałem odpowietrzyć DZ właśnie tą pompką podłączając zasilanie i powrót do beczki z roztworem. Martwi mnie dalej ten mały przepływ. Co może być tego przyczyną? Odpowietrzanie taką obiegówką ma w ogole sens? Czy za słaba moc? Czy może sposób odpowietrzania nieodpowiedni?
-
Pompa jest samoróbką. Zapowietrzone dolne źródło mam na pewno. Pytanie jeszcze mam następujące? Czy przepływ dookoła obiegu w granicach 1500l/h jest ok? Jakie powinno być ciśnienie w DZ?
-
rwxw: dzieki serdeczne za uwagi. Doleje glikolu odpowietrzę i będę obserwował rur dobiegowych nie będę zmieniał na razie. Jak ktoś ma koledzy jakieś uwagi co do mojej PCi to słucham:)
-
Generalnie teraz nie pracuje dłużej niż 2h bo zamarza parownik, jaka może być tego przyczyna? W jaki sposób można sobie to wytłumaczyć?
-
Temperature powrotu mam -0,6 stopnia, a zasilania 4 stopnie. W momencie przestoju temperatura dochodzi do 5-6 stopni. Temperatura wody, która wychodzi na podłogówke ma 24-29 stopni. Rotametry będę zakładał do rozdzielnika. wihajster: odnośnie rur dobiegowych to niestety nie żart, a rzeczywistość w Twojej opinii jak to powinno wyglądać? Niektórzy twierdzą, że moje rozwiązanie jest OK i nie ma to znaczenia.
-
Witam wszystkich, Na poczatku sie przywitam, jestem nowym uzytkownikiem pompy ciepła i jako, że tu pisze to z problemami:) Mam kilka pytań. PC mam z kolektorem pionowym, 6 odwiertow (4x 60m i 2x 40m oddzielone każdy od siebie na około 5m). Sondy ( rura PE 40) połączone są w rozdzielniku w studni jakieś 1m pod ziemią. Od rozdzielnika do pompy jest ok 30m i zasilanie i powrót również zakopane są na około 1,2m pod ziemią oddzielone od siebie na około 20cm ziemią bez izolacji. W kolektorze mam roztwór z wody i glikolu polietylenowego z temperatura krzepnięcia jakieś -5 stopni. Sprężarka 12 KW Copeland, powierzchnia grzewcza 250m2, ogrzewanie podłogowe, izolacja budynku 12cm styropian, dom wybudowany 3 lata temu i teraz pytania: - Czy zastosowany roztwór jest poprawny ? Zdaję sobie z tego sprawę, że im większe stężenie tym większa lepkość, ale czy nie mam za małego? - Czy rozwiązanie z sondami, rozdzielnikiem i doprowadzeniem do pompy jest poprawne? Problem polega na tym, że pompa nie jest w stanie ogrzać domu do temperatury powyżej 22 stopni przy obecnej sytuacji pogodowej. Winę w tym upatruje ja jako obserwator w zapowietrzonym DZ, ponieważ czasami wymiennik w pompie mi zamarza. Z góry dzięki za jakieś wskazówki Pozdrawiam