Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

possum

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O possum

  • Urodziny 01.01.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Żory
  • Kod pocztowy
    44-240
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

possum's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. przeczytałam cos takiego na temat ogrzewnicy: 'Nagrzewnice xxxx przeznaczone są do ogrzewania powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Montuje się je bezpośredniego w okrągłych kanałach wentylacyjnych, produkowane w rozmiarach fi100 - fi315 i mocach od 0,3 ÷ 12 kW. Stosuje się je w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych do zwiększenia temperatury powietrza wentylacyjnego do wymaganej wartości. Także wykorzystywane są w systemie ogrzewania kominkowego Cieplik firmy DOSPEL do ogrzewania powietrza, gdy nie pali się w kominku. Nagrzewnice posiadają '.$standard.'owo dwa stopnie zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem. Pierwszy stopień, resetowany automatycznie odłącza zasilanie nagrzewnicy w temperaturze 70°C. Drugi stopień, resetowany ręcznie rozłącza obwód elektryczny po przekroczeniu temperatury 80°C. ' przepraszam za pytanie, ale o jakie chodzi kanały wentylacyjne? to nawiewnice podłacza się gdzieś do instalacji jak piec co z nadmuchem do rur??
  2. dziekuje za podpowiedzi... zastanawiam się tylko ile mnie wyniosą rachunki za prąd.. dom jest duży - ma dwa poziomy po 100 m2...
  3. witam, mam następujący problem. Kupiłam dom w którym jako niespodzianka na początku zepsuł mi się kocioł węglowy centralnego ogrzewania. Mogłabym kupić nowy kocioł w tym roku, jednakże powstrzymuje mnie to, że złożyłam wniosek o dotacje i jeżeli w przyszłym roku kupię kocioł to dostanę aż 60% kosztów co dotacji (maks 6 tys). I teraz moje pytanie. Czy jestem w stanie utrzymać ten dom przez następną zimę bez żadnych szkód nie uzywajac ogrzewania? Boję się tutaj o rury wodne, gazowe, co, czy nie skoroduje, nie popęka itp. Dom jest z lat 70 tych, rury wodne żeliwne, wszystko sprawne, boje się jednak że nie wytrzymają próby zimy, nawet gdy spuści się wodę z co. Zastanawiałam się, czy nie można sobie jakoś pomóc alternatywnie i nie spuszczać wody w co, a zamiast tego użyć w domu nagrzewnice olejową? To chyba jest taniej niż kable grzewcze na rurach? Będę wdzięczna za pomoc ponieważ jestem laikiem w tym temacie...
  4. witam, mam dylemat. kupuje dom z lat 70 tych. to co mnie niepokoi to piwnica i podłogi. każde pomieszczenie piwniczne ma inna głębokość, od około 2 do 2,8m. pytałam właścicielki ale nie wie dlaczego tak jest bo nie budowała tego domu. z tego co się orientowalam to raczej dom nie stoi na podmoklym terenie. czy taka podłoga o różnej głębokości może świadczyć o jakiejś dużej wadzie domu? poza tym co widzę to parapety okienne (chyba betonowe) które się posypały. dom nie jest zamieszkały od 7 lat, ale tylko wietrzony. będę b wdzięczna za pomoc.
  5. Czy fakturę VAT od firmy budowlanej, 8% (dom z prefabrykatów) też może roziczyć osoba fizyczna nie prowadząca działalności (zwrot podatku)? Czy ewentualnie można poprosić firmę aby rozdzieliła kwote za zlecenie budowy domu - połowa robocizna (8%) i połowa materiały (23%). Czy jest to zgodne z prawem podatkowym?
  6. Szukam dobrej, taniej firmy wykonawczej, która będzie realizować budowę w Żorach. Dom Aleksandra Modern wersja A (biuro Horyzont), stan deweloperski. W zakładce pliki na stronie biura projektowego znajdują się dane do kalkulacji. Proszę o oferty - cena za robociznę, II wersja - cena za robociznę z materiałem.
  7. Witam, mam taki dylemat. Kupuję od firmy gotowy dom, z montażem, robota, materiałami itd. Zakładając, że cena jest 300 tys zł muszę doliczyć do tego VAT 8% I tu jest moje pytanie - czy ja mogę te 8% jako osoba fizyczna (nie prowadząca żadnej działalości) w jakiś sposób odzyskać w Urzędzie Skarbowym? II wersja. Czy jest możliwe (zgodnie z prawem) takie rozwiązanie, że firma wykonawcz pod klucz rozlicza mi oddzielnie materiały (np prefabrykaty) i robociznę? Np. 150 000 plus 23% vat (prefabrykaty i inne materiały) 150 000 plus 8% vat montaż, inne prace I czy ja ten vat 23% mogę wtedy odzyskać w US? I czy ta druga wersja jest w ogóle możliwa (nawet jeżeli zgodnie z prawem), to znaczy czy jest opłacalna dla firmy która buduje dom? Proszę o wypowiedź ekspertów w tej sprawie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...