Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robak1785

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

robak1785's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A jeżeli otynkuje to tynkiem tradycyjnym?? Uważam, że wtedy woda nie przedostanie się pod kątem do spoin pionowych toteż nie powinno zaciekać. Zgadza się??
  2. Podpinam się do tematu. Mam taki sam problem jak użytkownik Zyga69. Problem pojawia się tylko na ścianie zachodniej. Jak mogę wyeliminować to zjawisko?? Szczelin pomiędzy warstwami nie widać, a mokro jest:(
  3. Podobnie jak z wysokością pomieszczenia tak i tą podsufitkę miałem w projekcie. Jestem kompletnym laikiem w temacie i uważam, że deski wspomogą izolację pomieszczenia. Obecnie mieszkam w pokoju gdzie latem nie ma czym oddychać - taka duchota. Podobnie zresztą zimą. Nie chciałbym mieć takiej sytuacji w nowym lokum. Podsufitka będzie miała jakiś wpływ na izolację?
  4. Chciałem dać 2,5 bo tak miałem w projekcie. Nie chciałem tego zmieniać. Wydawało mi się, że skoro projektant tak rozrysował to takie teraz są standardy. Obecnie mieszkam w pomieszczeniu gdzie mam wysokość 2,65 i też nie narzekam.
  5. Tylko, że z pomiarów wynika mi, że muszę to wszystko opuścić o 24 cm - tak, aby pomieszczenie miało wysokość 2,5 m. Płyta plus stelaż daje w sumie około 3,5 cm jak dobrze wyczytałem. To zostaje jakieś 21 cm. Na szybko luknąłem na te wieszaki grzybkowe. Najdłuższy ma bodajże 27 cm. Wystarczy jeśli dam zakładkę na belkę stropową 6 cm??? Chyba trochę mało zważywszy na to, że ma to trzymać cały sufit? Dodatkowo chciałbym jeszcze zrobić podsufitkę z desek co chyba komplikuje sprawę.
  6. Witam. Mam mały problem. Mianowicie jestem w trakcie budowy dobudówki z dachem o jednostronnym spadem 20 stopni.. Dobudówka będzie posiadała strop deskowany nieużytkowy. Dach pokryty płytami OSB 22mm. Na tym papa termozgrzewalna. Docelowo będzie blachodachówka. Mam problem z zaplanowaniem ocieplenie tego stropu. Według projektu od góry miało to wyglądać następująco: blachodachówka, łaty drewniane, folia dachowa paroprzepuszczalna, krokwie drewniane, pustka powietrzna, wełna mineralna miękka grub 25 cm (15+10), belki stropowe, podsufitka z desek i suchy tynk gipsowy. Inwestycje realizuje systemem gospodarczym. Niestety źle odczytaliśmy rysunek i belki stropowe osadziliśmy na wieńcu zamiast na murze. Czyli belki są o 35 cm za wysoko. Teraz nie jesteśmy pewni jak wykonać ten strop. Myślimy nad czymś takim: Od góry: papa termozgrzewalna, płyty OSB 22mm, krokwie drewniane, pustka powietrzna, wełna mineralna miękka10 cm ułożona na belkach stropowych ( jak umocować??), wełna mineralna miękka15 cm pomiędzy belkami stropowymi ( belki mają po 18 cm), folia paroizolacyjna ( na całości czy tylko nad łazienką??, do czego przymocować??), stelaże, płyty G-K. Proszę doświadczonych o pomoc jak to wszystko rozłożyć by dało to oczekiwany efekt. Wiem, że piszę nie zbyt profesjonalnie za co przepraszam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...