Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bossisko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O bossisko

  • Urodziny 16.06.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończeniówka

Dane osobowe

  • Miejscowość
    zachodniopomorskie
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bossisko's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam skromnie! Dawno już nie podglądałem postępów a tu takie cuda:jawdrop:! Jak tak dalej pójdzie to nie minie rok od... #$%%&*!@#& i znów będziecie w Leśnym Hakuna Matata Domku! Gratuluję tempa i życzę radosnego urlopu! Pozdrawiam!
  2. Jest tu na forum cały wątek poświęcony inspiracjom dla nowoczesnych stodół: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128564 Nelli inspiruj się i planuj, bo to świetny etap każdej budowy.
  3. Miłe Panie co z Wami? Kozy już macacie? Co na to Wasi panowie?
  4. Skoro można murować z Ytonga24, to prawdopodobnie także z innego silikatu lub gazobetonu/suporeksu, bo masy mają raczej podobne. Docieplenie chyba też może być ze styropianu, bo patrząc na cały budynek, ciężar styropianu będzie znikomy. Ważniejszą kwestią będzie chyba wybór stropu. Może trzeba będzie robić drewniany, bo betonowy czy systemowy + wylewka waży sporo. Jako lekkie pokrycie dachu można też rozważyć gont bitumiczny - na rynku dostępne są nawet z 50-letnią gwarancją. U siebie w salonie mam sufit kończący się na szczycie właśnie (pod kalenicą). Nie mam wprawdzie widocznych belek ale sama wysokość daje git wrażenie. Powodzenia w planowaniu i całej masy optymizmu życzę! Niedługo śnieg stopnieje, przyjdzie wiosna i wszystko będzie się malowało w całkiem jasnych barwach!
  5. W wątku "Firmy deklarujące pomoc..." SKUT13 oferował pomoc jako konstruktor. Myślę, że jeśliby mu podać wymiary ław fundamentowych, sposób zbrojenia i wymiary oraz materiał ścian fundamentowych, szybko stwierdziłby/obliczył czy da rade posadowić dom murowany. Konstruktorzy wiedzą to z doświadczenia, ale zawsze można przeliczyć...
  6. Zrobię projekt instalacji elektrycznej nowego budynku lub adaptację projektu typowego dla Nellków (za free oczywiście). Jestem z pomorza zachodniego, więc jak u Skut'a wykonanie projektu na odległość, ale to nie problem. Mam jedno zastrzeżenie - nie projektuję "budynków inteligentnych", bo w moich stronach to ciągle egzotyka a nie chcę na Nellkach trenować. Niestety nie mogę dołączyć do Skut'a z akcją zniżki 50% dla forumowiczów, bo nie pracuję jak na razie na własny rachunek.
  7. To już jakieś kuriozum! Tak rozumując, jeśli masz kupę kasy to nie dostaniesz wypłaty ubezpieczenia, bo sam jesteś w stanie zaspokoić swoje roszczenia... Masakra jakaś!
  8. No tak, ale nie chodzi mi o doubezpieczenie. Myślę o zupełnie odrębnej polisie, w którą bank nie będzie w ogóle zamieszany. Jeśli zwiększy się zakres ubezpieczenia oferowanego przez bank to pewnie i tak przy wypłacie trzeba się bujać z bankiem, co się komu należy i dlaczego mnie a nie bankowi. A zapewne bank będzie chciał większość zagarnąć.
  9. Dobrze Siwy piszesz. Podpisując umowę kredytu zawsze patrzymy raczej na kwotę jaką przyjdzie nam spłacać niż na warunki ubezpieczenia itp. Ja mam ambitny plan, aby po zakończeniu budowy zawrzeć dodatkowe ubezpieczenie indywidualnie, bez cesji na bank. Wtedy, w razie nie daj Bóg jakiegoś nieszczęścia, bank dostaje swoje z ubezpieczenia zawartego razem z kredytem, a drugie ubezpieczenie pokrywa ewentualne moje szkody. Dlaczego ten plan jest ambitny? A no dlatego, że po zakończeniu budowy ma się zazwyczaj mocno nadwyrężone zasoby gotówkowe i nie wiadomo czy bardziej kuszący od ubezpieczenia nie będzie zakup czegoś tam...
  10. Gratuluję otrzymania oczekiwanej decyzji ! Rasia, PINB nie ma podstawy prawnej do określenia terminu rozbiórki, chociaż często w nakazach jest to praktykowane Naruszenie art. 48 ust. 1 Prawa budowlanego - ustawodawca nie zawarł dla organu obowiązku określenia terminu wykonania orzeczonej rozbiórki. W tym zakresie organ, określając taki termin, orzekł bez podstawy prawnej. Także jeśli Nellkowie będą chcieli przystąpić do rozbiórki szybciej, będą to mogli zrobić. Prawdopodobnie trzeba będzie zgłosić roboty rozbiórkowe w starostwie (chyba, że decyzja PINB mówi coś innego). Od daty złożenia zgłoszenia, starostwo ma 30 dni na wydanie ewentualnego sprzeciwu. Po tym czasie można rozbierać.
  11. Witam. Jestem tu "nowy", ale od jakiegoś tygodnia gdy przy okazji przeglądania forum trafiłem na temat pożaru u Nelli śledzę go co dzień i wreszcie zmobilizowałem się do rejestracji na forum . Od kilku dni głównym tematem jest ubezpieczenie, a mi przeszła przez myśl inna sprawa. Mianowicie, jeśli PINB wyda decyzję o konieczności rozbiórki, trzeba trzymać rękę na pulsie i czym prędzej dowiedzieć się czy do rozbiórki potrzebne będzie pozwolenie na rozbiórkę czy też zgłoszenie. Na co dzień "użeram się" z wydziałami budownictwa w starostwach powiatowych i wiem (jak pewnie większość z nas), że papierologia u nich musi swoje odleżeć. Także, jeśli zajdzie konieczność rozbiórki to szybo trzeba będzie zorganizować konieczne papiery i złożyć wniosek o pozwolenie na rozbiórkę lub zgłosić zamierzenie rozbiórki, żeby można było szybciej fizycznie wykonać ewentualną rozbiórkę (sorry za powielanie słowa "rozbiórka"). Starostwo sprawę pozwolenia może przeciągać do bodajże 65 dni, później decyzja musi się uprawomocnić i wszystko się przeciąga, a jak wszyscy widzimy chęci do działania są wielkie.
  12. Pokombinowałem chwilę nad siatką i nie wykombinowałem. Jeśli siatka jest w arkuszach 1x2m w układzie +++ a nie xxx , to po obrocie siatki +++ o 45 stopni wychodzi łączenie siatek w środku przęsła. Jeśli masz tak zrobione to niezły spawacz musiał to robić, bo na fotkach ni śladu łączeń.
  13. Dzięki za info. Będę musiał jeszcze raz przysiąść do tematu i rozrysować sobie siatkę w przęsłach. Gdy robiłem to ostatnio, to w rogach przęseł wychodziły mi puste miejsca, ale jak widać na Twoim przykładzie da rade dobrze to wykombinować.
  14. Witaj Spirea. Od jakiegoś czasu przyglądam się Twoim balustradom i bardzo wpadły mi w oko. Myślałem o balustradzie z wypełnieniem z blachy perforowanej (w dziurki), ale za bardzo zaciemniałaby korytarz. Szkło odpada, bo konstrukcja samonośna cenowo nie dla mnie, w konstrukcja ze słupkami nie wygląda już tak atrakcyjnie. Siatka wygląda lekko i transparentnie i w ogóle git! Napisz proszę czy siatkę zamawiałaś sama, czy wykonawca miał to w swoim zakresie? Rozglądam się za siatką, ale wszędzie sprzedają w arkuszach z drutami pionowymi i poziomymi a takich po obróceniu o 45st. nijak nie mogę wpasować w "przęsła" balustrady, bo ciągle brakuje fragmentu wypełnienia, a nie wyobrażam sobie łączenia arkuszy. Czy wypełnienia Twoich balustrad były robione z właśnie takich czy też udało Ci się kupić arkusze z prętami pod kątem 45st.? Pzdr!
  15. W końcu znalazłem motywację do rejestracji a nie tylko do przeglądania forum. Ludzie jesteście wielcy! Nelli Sza z rodziną - trzymajcie się ciepło! Poproszę o numer konta.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...