Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

themasterp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

themasterp's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Pana, czytając Pana wątek o przeglądzie sterowników (swoja drogą świetny), chciałbym prosić o radę w wyborze nowego sterownika. Otóż posiadam sterownik Tigra z Kom-Srer którego wiecznie nie mogę ustawić pomimo wielu konsultacji i obserwacji pracy kotła, zawsze mam sporo spiekow albo niedopalonego paliwa, nie mam już siły z tym walczyć bo w kotłowni w zimie siedzę więcej niż w salonie. Chciałybym kupić sterownik z PID, mam dom ok 150m2, z czego na parterze ok 65 m2 podłogowka (na zaworze trojdroznym) gora to kilka kaloryferow oo 100 m2, pec 19kW, dom dobrze ocieplony, chciałbym sterownik który ekonomiczne spali paliwo, ew. fajnie gdyby mial opcje podgladu online (ale to już jako ew. bonus lub dodatkowy modul w przyszłości). Jako kompromis myslalem nad Irydem, czy doradzi Pan cos innego? pozdrawiam
  2. Oby limit paproków się kiedyś wyczerpał dzięki za opinie i sugestie, na pewno się przydadzą, pozdrawiam
  3. Dzięki za opinie augus, prawdę mówiąc nie patrzę w tym przypadku na koszty, chciałbym mieć po prostu jak najlżejsza podłogę pod panele , jeśli styrobeton plus płyta mfp ew. włóknowo gipsowa zapewni mi stabilna podłogę to co mi będzie za różnica po czym chodzę a mniejszy ciężar na teriva w moim odczuciu będzie działał tylko na plus przy tym stropie.
  4. A czy ktoś byłby w stanie doradzić jaka grubość tej płyty wówczas zastosować? Wystarczy 15?
  5. Czy na styrobeton w przypadku planowanej podlogi z paneli mozna dac 1 warstwę plyty mfp (ew osb) jako wzmocnienie i na to klasc gabke i panele?
  6. Fundamenty byłby zrobione zgodnie z projektem, tutaj się nie obawiam, no ale zawsze coś tam mogą przecież osiąść, strop też kierbud odbierał, a ja sam również to bardzo dokładnie posprawdzałem więc myślę, że jest to wykonane tak jak powinno być - tak jak w projekcie, a podpory wykonawca sugeruje zostawić bo w marcu/kwietniu jak się zrobi pogoda będą chcieli ruszać z budową szczytówek i później dachu, no i właśnie pod kątem nawiezienia materiału na ściany szczytowe on chce te podpory zostawić, żeby na wszelki wielki było coś tam podparte. Zadzwonię dzisiaj do kierbuda i zobaczymy jak on uważa, podpory są stalowe, nie wiem czy ma to znaczenie czy nie, podparcie zostało tylko w środkowej części na żebrach rozdzielczych, wykonawca trochę je przerzedził, zdjął stemple z szalunków podciągów i większość z klatki schodowej, no nic, zobaczymy co powie kierbud, dajcie znać w międzyczasie jak to było robione u was drodzy forumowicze:).
  7. Odświeżę temat i w nawiązaniu do przedmówcy spytam inaczej, a co będzie jak fundamenty osiądą powiedzmy 2-3 cm w czasie zimy, a chudziak ani trochę? Czy wówczas strop nie zacznie mocniej napierać na stemple? U mnie aktualnie jest właśnie taka sytuacja, mam stropy wylany ponad półtora miesiąca temu, do tej pory wykonawca ściągnął wszystkie niepotrzebne stemple a pozostawił tylko te które są na środku, powiedział, że na wiosnę będziemy wrzucać bloczki więc lepiej niech będzie podparty, tylko właśnie co się stanie w przypadku osiadania fundamentu, bo pewnie coś tam osiądzie, co radzicie?
  8. witam Interesują mnie opinie użytkowników okien Decco 70 - 6 komorowe, jak się sprawują, jak wygląda sprawa z ich trwałością itd.? Czy są godne polecenia? Mam wycenę i dobrą ofertę na tą firmę, oglądałem je na żywo i też wyglądają bardzo fajnie. Jak wygląda ich eksploatacja? PS: Odsyłaczy do goole informuję, iż nie znalazłem wyczerpujących opinii na temat tych okien stąd moje pytanie do UŻYTKOWNIKÓW. Nie chcę zakładać kolejnej pyskówki na forum i toczyć wojny o to czy lepszy jest Brugman, Decco czytam jakaś Veka. Nie masz okien Decco, proszę Cię nie odpowiadaj w tym temacie.
  9. No i to by była odpowiednia puenta do tego tematu:) Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu:) pozdrawiam
  10. No to powiem wam, że poczytałem trochę jeszcze o tym wylewaniu oraz przypadkiem rozmawiałem ze znajomym u którego ekipa właśnie tak wylewała i niedawno pękła mu ściana działowa:/ osiadł grunt:/ zmieniłem więc taktykę i robię teraz dokładnie tak jak jest w projekcie a nie jak chciała firma - wymurowałem sobie 1 warstwę z bloczka więcej i wyleje na równi z bloczkiem tak aby płyta opierała się tylko na gruncie. Ale z tą wylewką to na razie się i tak wstrzymuje, ściany mogę murować bez tej płyty a może w tym czasie coś jeszcze osiądzie, niby jest ubite ale jakoś już straciłem zaufanie:)
  11. Ok dziękuję za opinie, zobaczymy jak to wyjdzie...najwyżej będzie kupa śmiechu a później płacz jak to nie wypali:) zobaczymy, dam znać
  12. A wytrzyma napór 15 cm? korci mnie żeby jeszcze o 5cm podnieść poziom...
  13. Dzięki za odpowiedz, to jeszcze się dopytam czy styropian musi być dociśnięty ziemią czy wystarczy jak będzie trzymał się na kleju?
  14. witam Poradźcie koledzy i koleżanki, dzisiaj zaprzyjaźniona firma która pomaga mi wykonać fundamenty mnie dosłownie zastrzeliła. Otóż mam wylane ławy, wymurowaną ściankę z bloczków i myślę sobie,że przydałoby się ocieplić tą ściankę styropianem, no to informuje o tym swojego zaprzyjaźnionego wykonawce i słyszę od niego, żebym nie obcinał styropianu równo z bloczkami tylko zostawił 10 cm więcej jako szalunek dla płyty która będzie wylewana na ubitym gruncie o_O Czy to jest dopuszczalne? czy styropian wytrzyma napór betonu? przyjmując wysokość tej wylewki na 10 cm to i tak siła tego betonu będzie bardzo dużą, nawet jak zostanie od dociśnięty ziemią z drugiej strony. Ponoć oni tak zawsze robią i to działa, styropian EPS100 TermoOrganika. Poradźcie czy się na to zgodzić tylko proszę bez tekstów typu "co na to KB" albo "patrz co masz w projekcie".
  15. Planuje montaż rekuperatora (ale to w przyszłości), zrobiłem już przepust w fundamencie na gruntowy wymiennik, zastawia mnie tylko czy mogę wyprowadzić wentylację w garażu i kotłowni przez ścianę czy jednak muszę budować kanały w kominie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...