Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

regnar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez regnar

  1. Nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia? Trzeba było, ale człowiek nie przewidzi wszystkiego. Nie przewidziałem i potrzebuję innego rozwiązania. Dlatego pytam licząc na fachową wiedzę kolegów z forum. Bo pracuje od kilkunastu lat w pogotowiu energetycznym jako elektryk. Po godzinach dorabia robiąc instalacje w domach.
  2. No, jak ostatnio wziąłem elekryka żeby zamontował mi ledy w podświetleniu schodowym to spalił wszystkie halogeny. Zamontowałem potem sam bez problemu, a tamten do tej pory kasy za halogeny nie oddał. Także elektryk nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem Ale przy tej robocie chyba faktycznie trzeba będzie poradzić się fachowca. Z tym, że wykluczam rozbudowę instalacji o kucie i wiercenie. To nie stan surowy, Gładź i farba w środku. Na zwewnątrz ocieplenie styropianowe i tynk silikonowy.
  3. Sprawdziłem i założyłem włącznik świecznikowy zamiast zwykłego, który miałem dotychczas. Mam w nim kabel trzyżyłowy. Mogę zaświecić jeden halogen albo dwa na raz. Nie ma opcji oddzielnego świecenia niezależnie. Jest sens pod względem elektrycznym i bezpieczeństwa zrobić tak by jeden kabel od halogenu przedłużyć i dać jako lampę wiszącą a na drugim połączyć oba halogeny? Wtedy mógłbym świecić albo samą lampę albo lampę i halogeny na raz. Czy może jeszcze inne rozwiązanie w tym przypadku wchodzi w grę? To są halogeny LED Jeden 10, drugi 20W.
  4. Witam, Mam małe pytanie - zadaszyłem taras i dwa halogeny(świecą w dwóch kierunkach), które oświetlały mi pół podwórka oświetlają teraz taras, ale nie dają już wiele światła dalej. Dlatego postanowiłem przenieść je na belkę zamykającą taras, a sam taras doświetlić wiszącą lampą*wewnątrz. Problem w tym, że halogeny włącza się ze przełącznikiem z mieszkania. Nie mam już innego wyjścia elektryki na taras, a że nie chcę kuć i wiercić w ścianach muszę wykorzystać tylko to jedno połączenie, rozbudowując go na dwa niezależne źródła światła. Chciałbym zrobić to samemu. Potrafię podłączyć kable i ale z logicznym rozprowadzeniem ich mam już kłopot. Nie jestem elektrykiem. Pomożecie z logicznym pomysłem? Żyrandol musi świecić niezależnie od dwóch halogenów.
  5. Witam po dłuższej przerwie. Trochę dyskusji mnie ominęło, ale zacznę zaraz nadrabiać Tymczasem mam pytanie natury eksploatacyjnej - czy macie namiar na dobry, sprawdzony ekogroszek w Radomiu bądź okolicach? Ten co kupuję wypala się nawet ładnie, ale zostawia trochę szlaki, której żadnymi nastawami nie mogę usunąć. Czas więc spróbować ekogroszku od innego dostawcy. Ważne by był sprawdzony i bardzo dobrej jakości.
  6. W Sellbudzie jeszcze nie byłem muszę się wybrać. Generalnie o SASie akurat słyszałem mieszane opinie. Miałem też okazję pogadać z monterami DEFRO i powiedzieli, że w sumie firma nie jest ważna tylko kto spawa. Bywa, że jeden spawacz robi dwa piece na dzień, gdy inny tylko jeden, ale solidnie. Ci pierwsi puszczają spaw na pełną moc byle szybciej i wychodzą czasem nieszczelności. Im więcej opinii tym większy dylemat. W końcu to poważna inwestycja, A z innej beczki. Macie jakiś namiar na dobrych fachowców od tynków wewnętrznych? Zastanawiam się czy robić z gotowca (drożej) czy tradycyjnie (spora oszczędność). Wspomożecie radą?
  7. Dzięki na pewno się wybiorę. Zastanawiam się jeszcze nad dwoma lokalnymi producentami - Piecbud z Radomia i Krzaczek z Góry Puławskiej. Macie doświadczenia z tymi piecami. Postanowiłem już. że będzie to kocioł na ekogroszek z podajnikiem i możliwością palenia peletami i drewnem. Pozostaje kwestia od którego producenta
  8. Witam Drogą Grupę Radomksą Mam pytanie odnośnie pieca co na ekogroszek (plus ewentualnie pelety). Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę/ dystrybutora z naszych okolic? Będę wdzięczny też za opinie, bo im więcej czytam tym mam większy mętlik. Ale to w sumie poważna inwestycja więc lepiej ją dobrze przemyśleć
  9. Dzięki, za porady. Sporo rozjaśniliście mi w głowie Zdecydowałem się na Oknoplast na Warszawskiej. Pan Marcin oczywiście obiecał rabat dla forum muratora więc jest dodatkowy plus. Zamawiam u nich okna, bramę i zapewne drzwi. Teraz muszę szukać jakiejś ekipy co wytynkuje mi na szybko garaż, chociaż tam gdzie montuje się bramę. Z wylewek mam w garażu tylko chudziaka. Wystarczy do montażu? Macie może jakiś namiar na dobrych i tanich tynkarzy? Aha, czy przed ociepleniem warto montować od razu parapety z oknami?
  10. Dzięki za wskazówkę, przyda się Ktoś jeszcze miał doświadczenia z salonem Oknoplastu na Warszawskiej lub Okno-budem (Kowalczykiem) na Wernera? Wciąż się waham, bo to poważna jakby nie było decyzja. Im więcej opinii tym lepiej I pytanko z innej beczki. Czy przed montażem bramy segmentowej z automatem muszę wcześniej mieć wytynkowaną ścianę garażu? Tak słyszałem w jednym z salonów (innych producentów niż wyżej wymienieni), ale nie jestem pewien czy to racja.
  11. Witam Drogich Forumowiczów, Czy ktoś z Was ma doświadczenia z oknami z Oknoplastu z ul. Warszawskiej lub innej placówki na Waryńskiego? Chodzi mi dokładnie o montaż i jego jakość. Podobno to podstawa sukcesu w oknach. Zastanawiam się jeszcze nad oknami z Okno-budu, czyli Kowalczyka z Przytyka. Są o ok. 1000 zł tańsze od Oknoplastu w mojej wycenie. Okna mam dość duże. Opłaca się dopłacać do Oknoplastu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...