Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

veracious

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O veracious

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mikołeska
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

veracious's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Piękna dyskusja. A jaka jest odpowiedź na pytanie pod względem technicznym? Np. niektóre terminale do regulatorów (made in china) mają ograniczenie tylko do zaworów NC..
  2. Biorąc zbiornik (wys/szer/gł) 1,75/2,1/0,75 Parcie (pghS) = 1000 * 10 * 1,75 * 0,75 * 2,1 ~= 27500N = 2,7t Ciśnienie = 27500N / (0,75 * 2,1) ~= 17500Pa Dobrze?
  3. Czegoś nie rozumiem. Sprzedawany jest gotowy zbiornik. O nominalnej pojemności P litrów. Dlaczego ma się coś z nim dziać? Dajmy na to w dodatku że będzie z polipropylenu i spokojnie wytrzyma nawet 80 stopni C. Niech nawet lekko się odgina, wężownica będzie wprowadzona od góry i na ścianach które będą pracować nie będzie stałych punktów podpory. Oczywiście to są rozważania a nie upierania się Zostaje kwestia ocieplenia, musi być to materiał elastyczny. Kloc szwedii robi wrażenie, porządna nasza robota a nie jakiś chińczyk.
  4. @bajcik Można by bo jeszcze przepasać taśmą stalową dodatkowo w pionie, robiąc kratownicę. Jeśli chodzi o wysoką temperaturę najbardziej może ucierpieć dolna część zbiornika która może ulec "rozlaniu". Zatem kratownicę może zrobić z kształtek. Nie wiem z czego jest zrobiony, jako laik mówię na to plastyk. Na olej, szambo, wodę http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zbiornik+2000l
  5. Zastanawiam się nad zbiornikiem http://sdrv.ms/1cKZA5b zdjęcie poglądowe Pojemność zacna: 2000l, wymiary mi pasują bo będzie robił za ściankę działową jak go ocieplę 210 x 75 x 175 Pomijając problemy z włożeniem wężownicy (trzeba będzie od góry?, może nawet częściowo lutować wsadzając ręce do środka, trzeba poszukać zbiornika z możliwie dużym wejściem), pomijając że raczej wszystkie króćce będą od góry, to jak z mechaniką płynu w takim zbiorniku? Dużo gorzej w porównaniu z walcem?
  6. Ja mam 40 cm cegły i do tego muszę dostosować izolację. A myślisz skąd mi się wziął perlit Tak czy inaczej sprawdzam też inne źródła.
  7. Jeden z przepisów na pichcenie zaprawy podaje 5,5-6,5cm http://www.zebiec.pl/pliki/rectynkz.pdf
  8. W temacie ekofiber, ale zacznę od perlitu. Perlit (jako już gotowy tynk) podaje się lambda w okolicach 0,08-0,2 W/mK. Nakładamy na ścianę zewnętrzną w grubości około 10cm. Jak na tynk to już sporo (?) ale w porównaniu z grubością ocieplenia ze styro to niewiele. A styro ma 0,04. No i U mojej ściany wychodzi 0,53. Chciałbym poprawić. I może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wewnątrz pomieszczeń płyty KG, kratownica z drewna która zrobi szparę na kable i inne rzeczy oraz wypełnić tą przestrzeń ekofibrem właśnie. Nie liczyłem tego w OZC tak mnie tylko natchnęło to co piszecie wyżej.
  9. hehe, za miesiąc będziesz miał odpowiedź na podstawie pomiarów (i wyliczeń) http://forum.muratordom.pl/entry.php?123384-Przed-budow%C4%85
  10. Jasiu czy mógłbyś narysować schemat logiczny swojej instalacji? Zdjęcia z początku zniknęły, opisów dajesz wiele i już czas to wspomóc rysunkiem całości! Na początek proponuje schemat kreskowy z bloczkami: tu czerpnia, tu AUX, tam bojler. Schemat fizyczny rekuperatora wody już mamy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...