Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krest

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krest's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście to kocioł jednofunkcyjny, moja pomyłka. W kotłowni jest zasobnik CWU 300 l., zaworu 3 drogowego nie ma
  2. Kocioł De dietrich MCR3 24S dwufunkcyjny
  3. Problem występuje przy wszystkich bateriach.
  4. Mam nastepujący problem. Dom jednorodzinny, 160m2, zainstalowana cyrkulacja CWU. Przy włączonej cyrkulacji, przez pierwsze 1-2 minuty leci wrzątek mimo ustawienia baterii na zimna wodę, po tym czasie można normalnie sterować baterią. W łazience w sypialni jest wanna, prysznic, obydwie baterie bez termostatów, w łazience dzieci (również na piętrze) jest bacteria z termostatem I problem dokładnie taki sam. Po wylączeniu pompy cyrkulacji problem znika, tzn. standardowo musi zlecieć zimna woda po czym mozna normalnie sterować baterią. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  5. Pisząc o poddaszu użytowym mam na myśli piętro domu (dach dwuspadowy), a nad tym będzie strych, na którym chcę zrobić podłogę.
  6. Wtam, Mam dylemat co wariantu ocieplenia poddasza użytkowego (dach dwuspadowy). Planuję dwie warstwy wełny:18cm między krokwiami oraz 10cm jako następna warstwa między profilami aluminiowymi. W domu planuję strych (niemieszkalny ale użytkowy), podłoga z płyt osb. Mam 2 opcje i nie wiem którą wybrać, prosze o porady: 1.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa podobnie. 2.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa tylko do wysokości sufitu poddasza użytkowego, a następnie ocieplenie pomiędzy legarami czyli pomiedzy sufitem poddasza a podłogą strychu, tym sposobem część mieszkalna byłaby ocieplona 2 warstwami a strych tylko 1 warstwą pomiędzy legarami.
  7. Dziękuję wszystkim za informacje. Myslę, że zostawię centralę w garażu, zaistaluję centralę o odpowiednim sprężu natomiast długość kanałów wyreguluję tak jak zaproponował Pan Tomasz.
  8. Niestety mam problem z wklejaniem załączników. Czy większym problemem jest zbyt dlugi kanał czy zbyr duże różnice w długościach poszczególnych kanałów?
  9. Ale jeśli skrzynki rozdzielcze są w środku budynku to równiez trudno bedzie zachować podobna długośc kanałów, anemostaty pomieszczeń w środku budynku sa sporo bliżej niż te w pomiesczeniach w narożnikach budynku, jak to rozwiązać?
  10. Czyli najoptymalniej jest umiejscowić skrzynki rozdzielcze w środku budynku? W takim razie będę musiał przenieść central z garażu na poddasze
  11. Chciałbym w nowo budowanym domu zaistalować WM w systemie PE FLEX. Centrala ma być zamontowanaw garażu, długość jednego z kanałów, który biegnie po przekątnej do rogu salonu będzie miał ok.13m. Mam wątpliwości, czy długość tego kanału jest odpowiednia, znalazłem gdzieś informację, że kanał nie powinien przekraczać 10m długości. Czy ma to znaczenie w późniejszej eksploatacji czy muszę zmieniać projekt?
  12. Witam, Jestem na etapie kompletowania elementów system PE-FLEX. Nie mogę znaleźć informacji w jaki sposób połączyć skrzynkę rozprężną z anemostatem w stropie teriva, jest informacja o przystosowaniu do przedłużenia króćca do ramki anemostatu ale czym to zrobić?
  13. Witam, Jestem zainteresowany wywierceniem studni koło Wroclawia, jesli to nie sprawi kłopotu prosiłbym o telefon do firmy o ktorej ani pisze w wątku. Pozdrawiam
  14. Witam, Zamierzam zainstalować WM na kanałach PE. Spotkałem się na forum z 3 sposobami ustalenia wielkości wentylowanej powierzchni -krotność wymiany -ilość nawiewanego powietrza w zależności od ilości osób -norma higieniczna dla danego pomieszczenia np. kuchnia min. 70 m3/h W związku z tym mam kilka pytań: 1. Jeśli przyjmę jako kryterium krotnośc wymiany np. 0,8 to czy nie dojdzie do sytuacji, że w 2 małych pomieszczeniach np. kuchni i łazience ta krotność przekroczy np 2 lub 3 podczas gdy w salonie będzie właśnie 0,8 (bo jest to duze pomieszczenie), czy te dwa małe pomieszczenia nie będą zbyt mocno wentylowane? 2.Czy bilanse wymiany partęru i piętra muszą być jednakowe, czy będzie błędem jeśli bilans Parteru będzie +20m3 (Nawiew 120, wywiew 100) a pietra -20m3 (Nawiew 160, wywiew 180)? 3. Jaka wg Was powinna być optymalna wymiana w domu o kubaturze ok 400m3, z wstępnego projektu wychodzi mi 280m3, czyli 0,7 krotnośc na godzinę? 4. Czy jeśli te 280m3 jest optymalne to przy jakie wydajnośći rekuperatora powinienem to uzyskać, na wartości np. środkowej czy zblizonej do maksymalnej?, chodzi mi tutaj o dobranie rekuperatora bo jeszcze nie podjąłem decyzji jaki bedzie. Dziękuję za wszelkie sugestie
  15. Witam, Mam przy kuchni zaprojektowaną małą spiżarnię, kubatura 9m3 która i tak ulegnie zmniejszeniu ze względu na zagospodarowanie. Czy konieczne jest instalowanie w niej anemostatu (bo przepisy chyba mowią żeby równiez wentylować pomieszczenia pomocnicze) czy potraktować spizarnię jako częśc kuchni i zrobić w ścianie kratkę wentylacyjną, drzwi do spiżarni będą lekkiej konstrukcji więc tu również będzie wymiana powietrza. Osobiście jestem za drugim rozwiązaniem ale co z tymi przepisami?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...