Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jandomm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O jandomm

  • Urodziny 21.08.1949

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-638
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jandomm's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ponownie witam. Kolejna pompa do zastosowania to: 4. Multi Diver 1200 EVO Omnigena Tak więc kolejna do dyskusji ......
  2. Witam. Zbiornik na deszczówkę typu Herkules o pojemności 1600 l zabudowany pod powierzchnią. Analizuję wybór pompy do zbiornika jako pompy zatapialnej automatycznej. Mój wybór to pompy prod. Malec pompy o wydajności Q- 100 l/min 1. pompa Comfort 1200 Auto Q-100 l/min , wys. podnoszenia H-40 m i ciśnieniu 4 bar, moc silnika 1,2 kW, medium czysta woda, 2. pompa LIFT 35 Auto Q-100 l/min , wys. podnoszenia H-35 m i ciśnieniu 3,5 bar, moc silnika 0,8 kW, medium -zanieczyszczenia max 1mm, 3. pompa LIFT 45 Auto Q-100 l/min , wys. podnoszenia H-45 m i ciśnieniu 4,5 bar, moc silnika 1,0 kW, medium -zanieczyszczenia max 1mm, moje pytanie ??? - która pompa jest bardziej wytrzymała i niezawodna. Jakie zalety za i przeciw wymienionych pomp, a może inne w cenie do 800 zł.
  3. Czytając komentarze nie spotkałem się z informacją w jakiej temp w okresie zimowym można nakładać piankę PUR. Wykonawca chce oczywiście podpisać Umowę i twierdzi, że wewnątrz domu nagrzeje nadmuchem gorącym powietrzem. Moje pytanie dotyczy też oceny temperatury jaka panuje na zewnątrz. Praktycznie dom przecież nie jest grzany jak i też nie ma wykonanego ocieplenia zewnętrznego a prześwity między krokwiami i membraną dachową wychładzają pomieszczenia wewnętrzne do temperatury panującej na zewnątrz. Wykonawca zapewnia,że nawet w czasie temperatur ujemnych (mrozów) może wykonywać i nanosić docieplenie pianą PUR jeżeli tylko wewnątrz osiągnie plusową temperaturę nadmuchem. Czy nanoszenie pianki w tak skrajnych temperaturach nie ma skutków ubocznych ???
  4. jandomm

    izolacja poddasza pianką

    Oferty wykonania dociepleń pianką PUR uzyskane od wykonawców skupiają się na zachwalaniu pianki którą sami używają i krytyki pianek u konkurencji. Praktycznie brak rozsądnych podpowiedzi w temacie wyboru pianki otwarto komorowej czy zamknięto komorowej. Mając na uwadze wnoszoną krytykę pianek, postanowiłem : - wykonać docieplenie pomiędzy krokwiami na folię > pianką otwarto komorową. Grubość naniesienia pianki to 18 cm ( wysokość krokwi), - dołożyć na naniesioną piankę jak i też na czoło krokwi > warstwę pianki zamknięto komorowej. Grubość nanoszonej warstwy to 3 cm. Tak więc liczę,że spełnię warunki docieplenia poddasza jak również wyeliminuję butwienie krokwi i odrywania się pianki od krokwi. Ponadto w domu planowana jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, wobec czego warstwa pianki zamknięto komorowej naniesiona od wewnątrz wyeliminuje mostki cieplne i wyeliminuje stosowanie folii paroizolacyjnej. Podstawowe pytanie. Jest grudzień i na zewnątrz jest poniżej "zera" , pomimo to wykonawcy oferują wykonanie pianką. Twierdzą ,ze są w stanie wykonać izolację bo pomieszczenia wewnątrz nagrzeją. Mam wątpliwości, czy nakładanie pianki przy temperaturze ujemnej na zewnątrz jest właściwe i czy pianka nie traci właściwości technicznych ? Niemniej, proszę o opinie ??????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...