Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Perła85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Perła85

  1. Na wiosnę ruszam z przebudową domu. Projekt i pozwolenie już , tylko chciałem trochę pozmieniać, ponieważ od czasu uzyskania pozwolenia trochę się u mnie zmieniło. W projekcie jest strop drewniany, którego nie chciałem usuwać z istniejącego domu, ale teraz chcę położyć terivę. Musze przenieść komin w inne miejsce bo będę chciał zrobić instalację gazową. Chciałem dołożyć 2 okna dachowe i powiększyć 2 okna na górze. Na dole chciałem zmienić okno na drzwi tarasowe. Jest to do ogarnięcia czy mogą być problemy? Architekt mówił mi coś o zmianach istotnych i nie istotnych?
  2. A przypadkiem ta wilgoć się nie tworzy z różnicy temperatur i wtedy skrapla się woda, bo jak widać wentylację mam bardzo dobrą
  3. Zasypanie piachem = zamurowanie wejścia do piwnicy i nie będę miał problemu z wilgocią w warsztacie... Piwnica ma wentylację, nie mam możliwości zrobienia ocieplenia od zewnątrz...
  4. Witam. Posiadam piwnicę w budynku gospodarczym który nie jest ogrzewany. W tym budynku mam warsztat i jest tam zejście do piwnicy. Piwnica nie ma posadzki i jest tam trochę wilgotno. Sciany piwnicy są wilgotne i grunt, wody nigdy tam nie było. W zimie kiedy właz od piwnicy był otwarty, wychodziła cała wilgoć z piwnicy i przy niskich temperaturach (w warszatacie nie było palone) zamarzała na ścianach i sprzęcie. Najpierw myślałem że to z dworu i problemem są nieszczelne okna i drzwi, ale później się okazało że ta wilgoć jest z piwnicy. Wymyśliłem sobie że zaleję posadzkę i zrobię izolację z papy, lecz co raz bardziej myślę o zasypaniu tej piwnicy. Nic tam nie trzymam, oprócz parę koszyków warzyw z ogrodu i raczej do niczego mi nie będzie potrzebna. Zasypywać, czy wylewać posadzkę i czy to coś da? Zaznaczam że woda nie wychodzi z gruntu, tylko jest wilgoć....
  5. Witam. W tym roku z urzędu gminy w ramach projektu ,,Wsparcie wykorzystania OZE” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 będą u mnie montowane kolektory słoneczne, a w następnym roku chciałbym ruszyć z przebudową domu i tutaj mam pytanie czy taką instalację na czas przebudowy domu można zdemontować, czy lepiej zrezygnować z montażu kolektorów i zapisać się przy następnej okazji? W tej chwili dach ma dwa spadki w stronę zachodnią i wschodnią, więc kierunki spadkow wykluczają montaż kolektorów. Po przebudowie dom będzie miał spadki na północ i południe.
  6. Zdecydowałem że skorzystam z pomocy architekta, który wykona mi aktualny projekt domu i projekt przebudowy domu, z tego względu że jak wejdzie ekipa to nie chcę stać nad nimi i mówić jak mają robić, tylko będą mieli czarno na białym na projekcie
  7. Czyli po takim zgłoszeniu, wszystko zależy od sąsiadów? Ile czasu takie zgłoszenie jest ważne?
  8. Czyli od 2017 roku, wystarczy zgłosić ?
  9. Z tego co się orientowałem i po rozmowie z pewnym kierownikiem budowy zostałem poinformowany że na wymianę samego pokrycia dachu wystarczy tylko zgłosić do starostwa, a jeśli chcę wymienić konstrukcję dachu to wymagane jest pozwolenie na budowę, a jeśli jest wymagne pozwolnie na budowę to tego pozwolenia nie dostanę bez projektu projektu, a żaden architekt nie zaprojektuje domu bez sciany ogniowej jesli jedna sciana domu jest na granicy sasiedniej dzialki
  10. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i Wniosek o wydanie wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to to samo ? Będę korzystał jadnak z usług architekta. Jakie wnioski muszę przedstawić?
  11. Na dom nie trzeba, ale na ten drugi budynek już tak. Ponieważ dach wraz z konstrukcją jest do wymiany, a że budynek stoi właściwie na granicy więc nie będę mógł zachować takiego samego kształtu dachu, tylko dach będzie musiał być jednospadowy, więc bez ściany opnowiej chyba się nie obejdzie. Mam rację?
  12. No właśnie, wolał bym uniknąć później rozbiórki, z sąsiadami jest różnie, a tego drugiego budynku nie wyremontuje bez planów, a jak już będę robił plany to robić tylko tego budynku czy i domu?
  13. Witam. Planuję w na następnym roku remont domu który został wybudowany w 1955 roku. Dom nie ma żadnych planów i tutaj mam pytanie czy warto iść do architekta i zrobić plan domu. Jeśli specjalista od dachu stwierdzi że konstrukcja dachu jest w stanie dobrym nie będę zmieniał kształtu dachu i podnosił budynku, więc zgodnie z moimi informacjami nie muszę mieć pozwolenia na budowę. Prace które chcę przeprowadzić to: wymiana blachy na dachu, ocieplenie stropu drewnianego, hydroizolacja fundamentów i ocieplenie budynku, wyburzenie ganku który pewnie był dobudowany później. W środku: nowa insstalacja hydrauliczna i elektryczna, wylanie posadzek, wyburzenie jednej ściany do połowy, nowe otwory drzwiowe i jeden okienny, nowe tynki, podwieszany sufit, wyburzenie ścianki łazienki która była w późniejszym czasie dobudowana w korytarzu i przeniesie łazienki do innego pomieszczenia, które będzie podzielone na 3 części, schody w kotłowni, nowe wejście na strych. Przy okazji chciałbym wyremontować budynek gospodarczy który stoi koło domu z lat 60. W budynku konstrukcja dachu jest do wymiany, więc tutaj musiałbym mieć pozwolenie, a budynek też nie ma planów. Może ktoś pomóc, bo jestem zielony w temacie budowy, remontów i stoję teraz przed dylematem, czy iśc do architekta i wyłożyć kasę na plany budynków, czy to nie będzie koniczne i szkoda kasy?
  14. Witam. W następnym roku chciałem wymienić dach w domu z lat 50. Dom nie posiada planów i jedna ze scian jest praktycznie na granicy działki. Jeśli będę chciał wymienić konstrukcję dachu to bedę mógł zachować aktualny kształt dachu ze spadkiem w stronę granicy działki?
  15. Nie chcę zaśmiecać i zakładać nowego tematu więc podłączę się. RCK montuje się w jakimś określonym miejscu, czy można zamontować w dowolnym miejscu w kominie? Mam na myśli zamontowanie RCK na poddaszu, przy czym kotłownia jest w piwnicy.
  16. Witam. Mam problem z bojlerem który ciągle się zapowietrza, chlupanie, przelewanie wody, bojler dwu płaszczowy. Gdy na chwilę zamknę ten czarny zaworek na górze, problem znika na kilka godzin, a powietrze zaczyna uciekać przez zawór odpowietrzający. Gdzieś na forum znalazłem temat z podobnym problemem i tam pewnien użytkownik forum napisał że zawór odpowietrzający jest zamontowany w złym miejscu i powinien znajdować się na rurze.
  17. Witam wszystkich. Przymierzam się powoli do założenia OC węglowego i prosiłbym was o pomoc w wyborze grzejników pieca, rurek. Zaznaczam że jestem w tym temacie kompletnie zielony. Posiadam 4 pomieszczenia o wymiarach 5,5m X 4m i korytarz 2m x 3,5 m. Do wymiarów korytarza jest wliczona łazienka. Plan domu: http://imageshack.us/a/img811/4960/beztytuubcp.jpg Wykreślone pomieszczenie nie będzie ogrzewane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...