Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bielaPL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bielaPL's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wykończenie słupków betonowych... pomalowałem na biało dwa boki, nie jest źle, ale szału też nie ma mam różne zasłyszane metody na obróbkę tego -siatka, klej wyrównać, pomalować -siatka, klej, tynkowanie -siatka, klej, cienki styropian, tynkowanie -tynkowanie bezpośrednio na beton Coś z tego polecacie? A może jeszcze coś ciekawego? Słupki są równe, beton dosyć wygładzony.
  2. Witam Na ścianę fundamentową zamierzam dać warstwę lub dwie Abizolu S jako hydroizolacja (może być?). Potem idzie 15cm XPS. Potem folia kubełkowa lub co w zamian jej (bo słabo wygląda po skończeniu domu jak wystaje ponad grunt, poza tym boję się że wpakuje się tam jakieś robactwo)?
  3. tak mam w projekcie... może to przez nowe normy energetyczności budynku?
  4. Witam W projekcie mam na fundamenty 18cm EPS. Chciałem to zmienić na XPS bo grunt gliniasty jest, ale jak patrze po necie to nie ma takich grubości... jaką grubość zastosować w takim wypadku?
  5. wg wątku nie trzeba używać wibratora http://forum.muratordom.pl/showthread.php?8882-Wibrowanie-betonu wystarczy przegarnięcie np łopatą
  6. a jak mogę rzetelnie ich przekonać pomijając kwestię spadku klasę niżej betonu przy braku wibrowania? Jak kiedyś nie było wibratorów to jak to robili?
  7. Witam Fundamenty 80cm, beton B-20 ale mogę wziąć klasę wyżej. Ekipa (starej daty) mówi że nie muszą wibrować że można wziąć beton wyższej klasy, jak coś za gęste będzie to doleją wodę z czymś tam. Może tak być?
  8. to mały prosty dom 120m2 z poddaszem uzytkowym, chcialem ograniczyc koszta, teriva jakos strasznie wadliwa nie jest, a kwotowo wychodzilo minimum 10 tys wiecej, ekipa powiedziala 7 klockow wiecej bo nie chciala za bardzo bawic sie w zelbet, generalnie z kilku polecanych i tak byli najtansi
  9. sama robota policzyli 7k więcej
  10. Witam Mam już pozwolenie na budowę. Chcę zmienić w projekcie strop z żelbetonu na terive. Architekt adoptujący powiedział że oczywiście zgodę wyraża, podpisze co trzeba, ale kierownik budowy chce żeby on to zaprojektował również i porobił obliczenia. Jak powinno być zrobione po bożemu żeby było dobrze?
  11. Dobra jeszcze przejrzałem net http://www.oprawiebudowlanym.pl/2017/01/istotne-nieistotne-odstepstwo-projektu.html można podnieść o 2%, fundamenty też chyba zmiana nieistotna i tak musi się podpisać pod tym architekt czy kierbud w dzienniku projekt był gotowy z netu, ten co adaptował wpisał standardowe warunki
  12. dzięki za informacje, zrobię to w takim razie po bożemu, wyciągnę projekt z gminy i dam do poprawki
  13. Projekt leży w gminie i czeka na pozwolenie na budowę. W między czasie wyszly wyniki badań geotechnicznych. "Wobec występowania w bezpośrednim podłożu planowanego budynku (otw. 1, 2) plastycznych gruntów spoistych warstwy IIIA (IL=0,40), zaleca się posadowienie budynku na poszerzonych i wzmocnionych ławach żelbetowych. Pozwoli to na minimalizację skutków nierównomiernych osiadań." "Dlatego zaleca się podnieść „0” budynku o ok. 0,5 m powyżej aktualnych rzędnych działki" Czy te zmiany z punktu widzenia projektu są istotne czy nie? Chodzi oczywiście o to, czy muszę na nowo wznawiać pozwolenie na budowę, czy jeżeli to nieistotna zmiana to tylko zmiana i info po zakończeniu budowy.
  14. szkoda, to może nie sam murarz ale jakaś ekipa taka rodzinna swojska stała, ktoś coś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...