Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robert45

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

robert45's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wojciech010. Wszystkie tematy, gdzie dokonujesz wpisów to wykopaliska.
  2. Zazwyczaj wszelkie poprawki są widoczne. Ponadto jeśli malowanie wykonane było jakiś czas temu, to z pewności wystąpią różnice w kolorze. Przemalowany pas to tylko prowizorka. Najczęściej maluje się całą ścianę. Wówczas zmiana odcienia farby nie jest tak widoczna.
  3. Nie byłoby wygodniej zamontować drzwiczki gazowe bez "pudła". Wówczas głębokość jest bez znaczenia ograniczona instalacją. Tylko nie wiem czy aktualne przepisy na to pozwalają.
  4. Wodoodporny to raczej w łazience. Przecież w kuchni nie występuje duża wilgotność powietrza.
  5. Nie napisałem precyzyjnie. Ma być taśma przyklejona na klej z siatką, następnie tynk, po wyschnięciu taśma na gotowy tynk ( na styku z tynkiem) i kolejny kolor. Tak jest zrobione u mnie i wygląda to przyzwoicie. Poczekaj może wypowiedzą się osoby zawodowo zajmujące się tynkowaniem.
  6. Tynk w jednym kolorze. po wyschnięciu naklejona taśma i tynk w drugim kolorze.
  7. Wyjaśniam. 4szt.okien garażowych 90x90cm umieszczone są w jednej linii i wzdłuż budynku. Odległość między oknami, to ok 1mb. Ta przestrzeń między oknami oraz wnęki okienne są w innym kolorze niż większość elewacji. W tych miejscach nałożono ponownie tynk silikonowy. Na razie tynk nie pęka i nie wykrusza się.
  8. Dopiszę z własnego doświadczenia. W moim przypadku nałożony został tynk na tynk, ze względu na zalanie intensywnymi opadami deszczu wkrótce po położeniu.. Struktura w mojej subiektywnej ocenie jest identyczna. Jest tylko jedno "ale". Ponieważ była to obróbka wzdłuż okien (czyli nie cała ściana) w innym kolorze niż większość elewacji, w miejscu połączenia tynków, widać wyraźnie różnicę w w grubości ( nie struktury) tylko tynku na ścianie ( oczywiście patrząc z bliska). Z odległości kilku metrów jest to niewidoczne. Tynk silikonowy położony w 2014 r. Oczywiście niczego nie sugeruję. Tak zrobiono u mnie.
  9. U mnie na tynku silikonowym nie ma mokrych plam. Natomiast widzę u sąsiada w czasie deszczu mokre ściany, wg.informacji ma położony tynk mineralny.
  10. Dokładnie tak wyglądają budynki w tzw.stanie deweloperskim. Dylatację mają miejsce na połączeniu ścian ceramicznych z elementami żelbetowymi( płyta, ewentualnie ściana zewnętrzna, odlewana z betonu).
  11. Jakiś klej elastyczny. Może wypowiedzą się znawcy tematu U siebie płyty gresowe 60x60 fachowiec kleił M...i P9. Ale to wewnątrz budynku.
  12. Żadnych dodatkowych podkładów tylko farba nawierzchniowa.
  13. Chyba za dużo tego gruntu i dlatego wałek odkleja gładź. Pewnie wałek z długim włosiem namoczył gładź i odkleiła się. Lepiej było gruntować na gładzi pędzlem. Ja osobiście zawsze rozcieńczam grunt pół na pół z wodą. Jak zrobisz szybę na ścianie to nawet kilka warstw farby nie pokryje bo wałek będzie się ślizgał.
  14. Zamieszczam mój post z ubiegłego roku. Czyli już kilku producentów ma podobne problemy, a tłumaczenie wykonawców jest podobne. "U mnie również tak wygląda tynk silikonowy Skała TSB. Nie wygląda to ładnie bo elewacja jest w kolorze zbliżonym do białego, i wygląda jakby tynk był brudny. Szczególnie jest to widoczne we wnękach okiennych. Zwróciłem uwagę wykonawcy na ten fakt w trakcie tynkowania. Odpowiedział mi, że jest to prawidłowe, tynk tymi otworkami oddycha. Wody nie dolewali tynku nie mieszali przed położeniem. Tynkowałem w lipcu 2014r. Teraz obawiam się, czy penetrująca woda i mróz nie odparzą tynku. "
×
×
  • Dodaj nową pozycję...