Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrrr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O piotrrr

  • Urodziny 03.04.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-445
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotrrr's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy modulacja polega tylko na zmniejszeniu ilości podawanego do palnika gazu i powietrza czy jest to coś bardziej skomplikowanego?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca kondensacyjnego? Jakie funkcjonalności? 1. zakres modulacji 2. ???
  3. ograniczać przepływ powinieneś na zaworach powrotnych przy grzejnikach...
  4. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że wadą rusztu wodnego jest to, że zbyt szybko studzi spaliny i się sadza nie dopala. Po to właśnie instaluje się deflektory aby się dopalała. Jeżeli zatem zainstalujesz deflektor poniżej rusztu to powinno być OK.
  5. hmmm, brzmi logicznie. Ja jednak zaobserwowałem, że pomimo tego, że od strony wewnetrznej jest mniej nacięć to częściej się tam spieka (więcej powietrza daje).
  6. Jest tak jak pisze timon ale niestety to kolejny dowód, że konstrukcja tego palnika jest do bani....
  7. sznurem uszczelniałem polączenie od strony zewnętrznej. Źle doczytałem zapytanie. Od środka silikonem.
  8. Ja uszczelniam sznurem - jest prawie OK. Czy ktoś a najlepiej sebsa byłby wstanie odpowiedzieć na moje pytanie z postu #354?
  9. sebsa, Nie pamiętam jakie modyfikacje robiłeś (albo ich nie umieszczałeś w tym wątku) ale wygląda to jakbyś miał cegłe włożoną tak jak Timon i ja. Ja mam jednak ten problem, że nie mam mocy i są spieki Ty zaś ogrzewasz 300m2 wiec wyglada, że Ci śmiga. Czy mógłbyś opisać Twoje modyfikacje ewentualnie podać link do ich opisu?
  10. Ja próbowałem zmniejszyć moc palnika za pomocą cegły. Najpierw umieściłem cegłę po stronie podajninika. Uszczelniłem wszystko pod cegłą. Paliło się nieźle ale mała moc. Potem zakleiłem te okrągłe otwory - niestety ale zaczęło się spiekać szczególnie po stroni wewnetrznej kotła. Tam chyba zawsze leci wiecej powietrza bo pewenie dmuchawa je tam wbija. Spieka się tak, że blokuje przepływ powietrza. Jak zmniejsze ilość powietrza to kopci i brak mocy. Potem przeniosłem cegłę na drugą stronę palnika (nad przeciwzwój). Efekt podobny spieka się na potege. Cegła spokojnie mogłaby tam leżeć gdyby nie to, że nie ma tam wlotów powietrza. Na chwile główny problem u mnie to spiekanie. Chyba za mało otworów jest i powietrze dostje się pod zbyt dużym ciśnieniem powodując lokalne spiekanie ???
  11. Timon, Dmuchawa na 3 może dawać b. dużo powietrza - tak jak moja. Zależy od typu dmuchawy i sterownika. Pire Tekst na pudełku z papierosów śmiesznie brzmi w kontekscie Twoich problemów
  12. Pomieszałem tam pogrzebaczem to się zrównało z powierzchnią talerza. Dodałem trochę węgle ale nic to niestety nie pomogło...
  13. Zastanawia mnie też opisywany wszedzie sposób doboru ilości powietrza: - jeżeli kopci, to za mało, jeżeli niebieski to za dużo. Przy otwartych drzwiczkach nigdy mi nie kopci nawet jak mu prawie odetne powietrze bo sobie zasysa powietrze przez drzwi. Wiec jak tu zmniejszając ilość powietrza sprawdzić kiedy jest go wystarczająco? Jak zamne drzwi i ujme powietrza to inna sprawa - wtedy kopci. No ale ludzie piszą, żeby obserwować ogień i regulować nadmuch Jeszcze taka ciekawostka: jak mam dmuchawe na 2/10 i przesłona przymknięta w 80% to nie kopci - powietrza ma wystarczająco. Ale jak włącz dmuchawe na 1/10 i odsłonię dmuchawe na maksa to kopci. Różnica pomiędzy pierwszym a drugim biegiem jest tak duuuża, że ciężko to regulować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...