Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrrr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez piotrrr

  1. Czy modulacja polega tylko na zmniejszeniu ilości podawanego do palnika gazu i powietrza czy jest to coś bardziej skomplikowanego?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca kondensacyjnego? Jakie funkcjonalności? 1. zakres modulacji 2. ???
  3. ograniczać przepływ powinieneś na zaworach powrotnych przy grzejnikach...
  4. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że wadą rusztu wodnego jest to, że zbyt szybko studzi spaliny i się sadza nie dopala. Po to właśnie instaluje się deflektory aby się dopalała. Jeżeli zatem zainstalujesz deflektor poniżej rusztu to powinno być OK.
  5. hmmm, brzmi logicznie. Ja jednak zaobserwowałem, że pomimo tego, że od strony wewnetrznej jest mniej nacięć to częściej się tam spieka (więcej powietrza daje).
  6. Jest tak jak pisze timon ale niestety to kolejny dowód, że konstrukcja tego palnika jest do bani....
  7. sznurem uszczelniałem polączenie od strony zewnętrznej. Źle doczytałem zapytanie. Od środka silikonem.
  8. Ja uszczelniam sznurem - jest prawie OK. Czy ktoś a najlepiej sebsa byłby wstanie odpowiedzieć na moje pytanie z postu #354?
  9. sebsa, Nie pamiętam jakie modyfikacje robiłeś (albo ich nie umieszczałeś w tym wątku) ale wygląda to jakbyś miał cegłe włożoną tak jak Timon i ja. Ja mam jednak ten problem, że nie mam mocy i są spieki Ty zaś ogrzewasz 300m2 wiec wyglada, że Ci śmiga. Czy mógłbyś opisać Twoje modyfikacje ewentualnie podać link do ich opisu?
  10. Ja próbowałem zmniejszyć moc palnika za pomocą cegły. Najpierw umieściłem cegłę po stronie podajninika. Uszczelniłem wszystko pod cegłą. Paliło się nieźle ale mała moc. Potem zakleiłem te okrągłe otwory - niestety ale zaczęło się spiekać szczególnie po stroni wewnetrznej kotła. Tam chyba zawsze leci wiecej powietrza bo pewenie dmuchawa je tam wbija. Spieka się tak, że blokuje przepływ powietrza. Jak zmniejsze ilość powietrza to kopci i brak mocy. Potem przeniosłem cegłę na drugą stronę palnika (nad przeciwzwój). Efekt podobny spieka się na potege. Cegła spokojnie mogłaby tam leżeć gdyby nie to, że nie ma tam wlotów powietrza. Na chwile główny problem u mnie to spiekanie. Chyba za mało otworów jest i powietrze dostje się pod zbyt dużym ciśnieniem powodując lokalne spiekanie ???
  11. Timon, Dmuchawa na 3 może dawać b. dużo powietrza - tak jak moja. Zależy od typu dmuchawy i sterownika. Pire Tekst na pudełku z papierosów śmiesznie brzmi w kontekscie Twoich problemów
  12. Pomieszałem tam pogrzebaczem to się zrównało z powierzchnią talerza. Dodałem trochę węgle ale nic to niestety nie pomogło...
  13. Zastanawia mnie też opisywany wszedzie sposób doboru ilości powietrza: - jeżeli kopci, to za mało, jeżeli niebieski to za dużo. Przy otwartych drzwiczkach nigdy mi nie kopci nawet jak mu prawie odetne powietrze bo sobie zasysa powietrze przez drzwi. Wiec jak tu zmniejszając ilość powietrza sprawdzić kiedy jest go wystarczająco? Jak zamne drzwi i ujme powietrza to inna sprawa - wtedy kopci. No ale ludzie piszą, żeby obserwować ogień i regulować nadmuch Jeszcze taka ciekawostka: jak mam dmuchawe na 2/10 i przesłona przymknięta w 80% to nie kopci - powietrza ma wystarczająco. Ale jak włącz dmuchawe na 1/10 i odsłonię dmuchawe na maksa to kopci. Różnica pomiędzy pierwszym a drugim biegiem jest tak duuuża, że ciężko to regulować.
  14. Wczoraj w nocy piec nie mógł osiągnąć zadanej temperatury. Płomień miał wysokość 15 cm i nie szło go powiększyć. Dodawanie powietrza nic nie dawało, efekt raczej był odwotny - studził się piec. W palniku znajdował się żar, który się tylko tlił. Płomień niebieskawy co oznacza, że powietrza ma już za dużo - jednak dmuchawa na 2/10, przesłona przysłonięta w 80%. Podejrzewam: - albo węgiel w retorcie się wypalił i został tylko żar (a raczej kopczyk żaru)??? - jest to możliwe? - albo powietrze jakoś bokiem mi się wydostaje zamiast przez palnik z żarem? Jak podkręcałem dmuchawę to na ogniu nie robiło to wielkiego wrażenia, tylko na początku przy odsłoniećiu bardziej przesłony na biegu 2 troszkę się podniósł. Potem zmieniając dalej biegi dmuchawy nie wiele się zmieniało choć słychać że powietrza wiecej tłoczy. To już kolejny raz, kiedy po kilku dniach palenia piec jakby traci moc i nie idzie go podciągnąć. Zwykle objawia się to też cieplejszym kominem. Pomaga wygaszenie, przeczyszczenie i zasypanie świeżym węglem. Macie jakieś pomysły? Talerz retorty na połączeniu z podajnikiem mam uszczelniony sznurem...
  15. Cegłe zamontowałem od strony podajnika. Od góry jest przyłożona płaskownikiem. Płaskownik zaś grubym drutem podwiązany do spodu retorty aby całość nie została wypchnięta w górę. Dodatkowo z boku cegły nawierciłem otwory i z drutu o grubości ok 3-4mm zrobilem takie uchwyty blokujące odpychanie cegły od podajnika wraz z tłoczonym węglem. Druty są wewnątrz kielicha i spierają się na łączeniu tego górnego talerza z resztą podajnika. Z powodów konstrukcyjnych nie mogłem wykonać montażu w nastepujacej kolejności: 1) założyć górny talerz podajnika (to coś z otworami nadmuchowymi), 2) zasilikonować połączenie talerza z wewnętrzną częścio podajnika 3) włóżyć cegłę Musiałem to zrobić tak 1) założyć talerz razem z cegłą 2) uszczelnić połączenie cegły z telerzem i podajnikiem.
  16. pionowy kanał wymiennika przez który przelatują spaliny ma szerokość ok 5 cm w miejscu gdzie jest zawieszeony płaskownik. Zatem spaliny zderzają sie z płaskownikiem trafiając na ścianki wymiennika. Dodam, że plaskownik jest zainstalowany w poprzek kanału - nie wzdłuż.
  17. Ja u siebie zamontowalem cegłę aby zmniejszyć moc palnika. Na razie po 48 godzinach pali się ładnie. Zamontowałem też zawirowywacze czyli po jednym płaskowniku (szer 2cm) w obydwu kanałach wymiennika. Timon piszesz, że masz dmuchawe na 100%. Wiem, że każdy piec ma inny watrak/sterownik itp. U mnie np dmuchawa chodzi na 20% i klapka przyslonieta w 80%. Jakbym dał na wyższy bieg np 5 to by mi wegiel przez komin wydmuchało. Kto to projektował? Jak można takie kotły niedopracowane sprzedawać???
  18. powietrza może i jest mniej ale za to bardziej sprężone. Jeżeli chodzi o to aby mieć mniej powietrza to prosciej zmienić coś przy nadmuchu. to wydaje się mieć sens
  19. wlasnie chyba nie tedy droga. Jesli chodzi o ilosc powietrza to nie jest go za dużo bo jak na dmuchawie odejme to kopci. Zaklejając otwory zwiekaszasz ciśnienie punktowe i tak powstają spieki. Przynajmniej tak mi sie wydaje
  20. Ja palę z tą ramką i na razie nie jest najgorzej. Pali mi się na nie całym palniku choć uszczelnilem retorte ale na razie nic z tym nie robie bo ma to swoje plusy. Zmniejszyła się moc palnika. Spieki są nadal choć nieco mniej ale to nie dlatego, że się popiół spieka tylko już z palnika ze środka wychodzi spieczony żar.
  21. a co myslisz o ramce na palniku ograniczającej spadanie węgla do popielnika? Jej celem jest uzyskanie wyzszego kopca - lepsze dopalanie
  22. Mam palnik taki jak Ty o wymiarach wew 11x19 cm. Nacięcia ma z 3 stron. Zatkałem 2 pierwsze nacięcia od strony podajnika. Dalsze zatykanie chyba nie ma sensu. Ponadto ostatnie wersje mają chyba zatkane otwory na krótszym boku przeciwległym do podajnika co by oznaczało, że nie trzeba tam więcej powietrza. Powietrze może i tam dochodzi ale paliwa nie ma tylko sam popiół dlatego się nic tam nie pali.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...