Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slawa22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O slawa22

  • Urodziny 12.06.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sucha Beskidzka
  • Kod pocztowy
    34-200
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

slawa22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Proszę o pomoc. Chodzi o zapewnienie prawidłowej wentylacji w piwnicy. Piwnica cała w ziemi, powierzchnia ok 150 m2, wysokość miej więcej 2,4m. Jedno okno z nawiewnikiem. Całość podzielona na 4 mniej więcej równe pomieszczenia. W każdym z nich osobny kanał wentylacyjny (grawitacyjny). Niestety w piwnicy jest dość duża wilgotność (póki co nie ma jeszcze wilgoci). Chciałbym wspomóc wymianę powietrza poprzez zastosowanie w tych istniejących kanałach wentylacyjnych jakichś wentylatorów (chyba wywiewnych, ewentualnie w dwóch pomieszczeniach nawiew a w dwóch wywiew). Proszę o informację czy takie rozwiązanie jest dobre, ewentualnie o jakąś podpowiedz jakie wentylatory wybrać.
  2. Z góry przepraszam, może gdzies było ale nie znalazłem. Czy rurki podłogówki rozmieszczone co ok 15 cm przy planowanej podłodze z deski trójwarstwowej będą wystarczające? Jak obliczyć ile powinno ich być i w jakiej odległości powinny być rozmieszczone?
  3. Podbijam temat. Może ktos ma jakieś doświadczenia. Wieczorem sprobuje wrzucic jakies zdjecie ukladu rurek tego pomieszczenia.
  4. Pytanie dotyczy ogrzewania podłogowego. Pierwotnie planowałem w salonie polozyc na podłogę płytki jednak zastanawiam się nad ułożeniem deski trójwarstwowej przystosowanej do ogrzewania podłogowego. Pytanie brzmi czy czy taka zmiana wpłynie jakoś na komfort cieplny i działanie podłogówki? Rurki ułożone są mniej więcej co 15cm. Czy może się zdarzyć że pomieszczenie będzie niedogrzane lub zwiększy się zużycie gazu - piec kondensacyjny?
  5. Nie do końca wiem co znaczy montaż w poszerzeniach. Cz to znaczy, że masz cofnięte nadproże i 20 cm styro na skrzynce? U mnie największa skrzynka ma 18 cm więc jak dam 20 cm styro to będzie tylko 2 cm na skrzynce. Drugie pytanie - czy oklejanie styrpianem skrzynki od zewnątrz (tak jak w moim przypadku) cokolwiek daje?
  6. Można cofnać nadproże i w to miejsce wpakowac steropian lub inne ocieplenie. Niestety pewnie nie bedzie to to samo co nadproze bez rolety. Ja bym tak zrobil, niestety u mnie jest juz na to troche za pozno bo na montaz rolet zdecydowalem sie w ostatniej chwili wczesniej mialem ich nie robic i nie przewidzialwm odpowiedniej konstrukicji nadproza. Mam wiec przy okazji pytanie do specjalistow od ocieplen co mozna teraz zrobic zeby uniknac mostka cieplengo jezeli skrzynki rolet sa juz zamontowane na nadprozu? Jestem przed ociepleniem zewnetrznym.
  7. Raczej myslałem o jednym filtrze na głównej rurze wywiewnej oraz jednym na czerpni doprowadzajacej powietrze z zewnątrz.
  8. Skoro wiekszosc doszla do wniosku ze filtry jednak dobrze zalozyć to proszę o informację gdzie je umieścić? Na logikę to gdzieś w okolicach czerpni ( żeby nie ciagnąć brudu z zewnątrz) oraz na wywiewie( zeby nie rozprowadzac po instalacji brudnego powietrza ze środka). Czy dobrze kombinuję?
  9. Myslalem o filtrach zeby nie zabrudzic instalacji. Szczegolnie ze to nowo wybidowany dom. Czy uwazacie ze sa zbedne?
  10. Dziękuję. Jeszcze dwa pytania. Po pierwsze czy i jakie filtry zastosować do takiego układu (jak i gdzie je zamontować?)? Po drugie, ponawiam temat zdalnego (nie koniecznie bezprzewodowego - mam kabel sterujący) sterowania takim układem. Jak je wykonać? Nie znalazłem żadnego bezprzewodowego regulatora obrotów do wentylatora, czy ewentualnie zwykły regulator jakoś rozbebeszyć i przenieść sterowanie gdzieś dalej??)
  11. Witam. Podpinam się i odświeżam temat. Chciałbym zrobić coś podobnego. Proszę o propozycje jakie wentylatory wykorzystać? Dodatkowo chciałbym miec możliwość regulacji obrotów tych wentylatorów więc potrzebuję regulator. Niestety zakończenia instalacji (tam gdzie będą montowane wentylatory) mam na nieużytkowym poddaszu, więc muszę mieć możliwość sterowania tym zdalnie. Cy ktoś z forumowiczów zna taki regulator bezprzewodowy - oczywiście w rozsądnej cenie lub ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać?
  12. Posiadam układ jak w temacie. Kocioł z regulatorem połączaony prez złacze ebus. Prosze o informację w jaki sposób podłączyć do tego zdalne sterowanie VR90. Wiem, że przez złącze ebus, ale w regilatorze jest tylko jedno takie złącze i nie wiem gdzie podłączyć zdalne sterowanie. Przejżałem instrukcję od ragulatora i zdalnego sterowania ale brakuje tam konkretnej informacji. Z góry dziękuję za łopatologiczne wytłumaczenie - mozę jakaś fotka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...