Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

G69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    265
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez G69

  1. Jestem w PGE taryfa G12W.Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak wygląda rozliczenie przy inwenterze 1F?
  2. No to mam dylemat.A co przemawia za inwerterem 3F? Maksymalnie mogę wrzucić 13 paneli w dwóch stringach.Nie wiem czy jest sens kupować droższy inwerter jak prądożerne urządzenia mogę obciążyć na jednej fazie?
  3. Też mam 7KW na fazę ale inwerter chciałem 1F. Pytanie czy na 1F mogę założyć więcej niż 3,6KW PV? Chyba,że niewłaściwie zrozumiałem ten wywód.
  4. Dziękuję za odzew.Ogólnie po filmikach widzę,że po stronie AC i DC jest ogranicznik przepięć i bezpieczniki dla prądu AC i prądu DC. A czy po stronie AC powinno się dać dodatkowo RCD 300mA,bo taką realizację też widziałem? Nurtuje mnie też kwestia ochrony przeciwporażeniowej po stronie DC szczególnie gdy dach jest metalowy.W domowych urządzeniach jak pojawi się niebezpiecznie napięcie na obudowie to RCD odcina zasilanie.A jak to wygląda przy panelach? Czy może się zdarzyć,że przystawiam drabinę do dachu i ulegam porażeniu?
  5. Panowie jakie macie zabezpieczenia po stronie DC? A jakie po stronie AC? Gdzie zrobić wpięcie do instalacji? U mnie główne zasilanie idące od licznika wpięte pod rozłącznik izolacyjny.Z nad rozłącznika rozchodzi się na RCD 4P i RCD 2P i dalej bezpieczniki na obwody.
  6. A faktura za zestaw PV z inwerterem hybrydowym off-grid może być odliczona od podatku? Np.Coś takiego:https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/cPath/56/products_id/214
  7. G69

    Grzejniki + podłogówka

    Do przemyślenia sterowanie tego mini bufora.Sterownik Ferroli nie obsługuje bufora.Za buforem też trzeba wiedzieć jaką automatykę zastosować do sterowania OP i grzejnikami.
  8. Czy w rozsądnej to musisz ocenić sam.Ale spawany z blachy 4mm. Kupione w sklepie chyba są delikatniejsze.No i można być wykonany z wiedzą tego tematu: https://www.p2ar.pl/oferta/zbiorniki-buforowe/
  9. G69

    Grzejniki + podłogówka

    W układzie mieszanym ważne jest,że był szybki dostęp do gorącej wody kotłowej.Odkręcasz głowicę na grzejniku i grzejnik robi się ciepły. Jeśli to będzie kocioł z małą pojemnością wodną i niską modulacją można się pobawić w układ z dwoma termostatami. Ale lepszy komfort uzyskasz gdy będzie to kocioł z małą pojemnością i zamiast sprzęgła zbiornik 200-300dm3 wody. Kocioł pilnuje temperatury w zbiorniku a za zbiornikiem obwody na OP i grzejniki. Mała pojemność wodna kotła przyda się do szybkiego grzania bojlera poza sezonem grzewczym.
  10. Jaki palnik wstawiłeś? Czyli rozumiem,że bez wyjęcia palnika raczej nie wskazane przepalanie na ruszcie? Ja mam Kipi 16KW wstawiony do leciwego śmieciucha.Jak kocioł padnie prawdopodobnie kupię MPM i wstawię palnik w górne drzwiczki.
  11. Zrobić tak by termostat pokojowy wyłączał tylko pompę ogrzewania podłogowego. Pompa grzejnikowa i pompa krótkiego obiegu pracują cały czas. Palnik wygasza się i załącza od temperatury na kotle.Np.OFF przy 70 stopniach ON przy 45 stopniach.
  12. Jest dobrze.Jedynie ze zdjęcia nie idzie zobaczyć jak jest kocioł podłączony do naczynia wyrównawczego.W tym podłączeniu często są popełniane błędy. I jak planujesz sterować temperaturą w pomieszczeniach,skoro nie masz głowic na grzejnikach?
  13. Powrót będzie dogrzany.Przydałby się za pompą nr 3 zawór grzybkowy do regulacji przepływu. Jaki masz kocioł?
  14. Ten kocioł ze schematu ma wbudowaną pompę kotłową i prawdopodobnie zawór temperaturowy.Ale to musi potwierdzić Puławiak,który te kotły montuje.Kocioł Red Compact.
  15. O więcej informacji możesz dopytać Puławiaka z tego forum.Opracowywał ten schemat i go realizował. Moim zdaniem kocioł w miarę z małą pojemnością wodną ale z dobrą sprawnością.Szybko dogrzeje CWU i chałupę a termostaty pokojowe go wyłączą. Jaki kocioł zamierzasz kupić?
  16. Lepiej inwestować w ocieplenie.Grzejniki żeliwne mogą być w porządku,tylko uzbroić w głowice.Dobrze docieplić rury w kotłowni,żeby było jak najmniej strat postojowych i przesyłowych. Masz potężny akumulator w postaci grubych murów.Zanim to zagrzejesz trochę paliwa pochłonie.Wiem jak to działa u mnie bo mam cały dół w ogrzewaniu podłogowym.Jak wyziębię podłogę to kocioł bardzo długo pracuje.
  17. Czy w realizacji tego naświetlacza jest przełącznik z podświetleniem?
  18. Jak nie jest uwalona głowica,to zaciąga przez powrót instalacji.
  19. A może wraz z kablem 5x10mm2 do skrzynki w ogrodzeniu będzie wprowadzona bednarka ,która będzie połączona z tą bednarką wokół domu? Więc doszło by 30mb dodatkowo zakopanej bednarki.
  20. G69

    Ogrzewanie pomieszczenia 17m2

    To zależy od stanu zastanego,zer na koncie i ile potrafimy zdziałać własnymi rękoma.
  21. Ja u siebie ustawiłem na 25 stopni i podczas upałów dało się normalnie spać.Jak na razie mam jedną jednostkę zamontowaną na korytarzu poddasza. Na parterze kusi mnie ta jednostka z jonizatorem więc pewnie będzie Gree.
  22. Ten jonizator to rzeczywiście taki bajer? Chyba niewiele klimatyzatorów ma tę funkcję.
  23. Jeden sezon spróbować na jednym splicie.Może się okaże,że drugi split już nie będzie potrzebny.Elektryczne grzejniki pozostawić szczególnie w łazience.
  24. Czy chodzi o takie tulejki? Czy warunkiem łączenia są takie same średnice drutu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...