
szycha-wlkp
Użytkownicy-
Liczba zawartości
31 -
Rejestracja
O szycha-wlkp
- Urodziny 09.07.1980
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Wielkopolska
-
Województwo
wielkopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
szycha-wlkp's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Już się tak z człowieka nie nabijajcie, przecież widać, że te rewolucyjne panele przysłoniły cały boży świat. I wiem to na pewno, że przy 10 C lub 50 C zużycie będzie takie samo... eee to ja chyba jakieś felerne sztuki mam!
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
ja mam te panele w łazience i kuchni, w pokoju dziennym i sypialni działają mi piece akumulacyjne. Domek stary, malutki, podpiwniczony, średnio ocieplony więc elektryczne jako tako się sprawdza. Panele to żadne cuda, ot nie miałem za bardzo miejsca więc wolałem je zamontować na suficie zamiast stawiać grzejniki na podłodze. Wolałbym podłogówkę, ale cóż zrobić, stare budownictwo. Prawda jest taka, że jak nie dogrzeję w czasie mrozu kominkiem to panele zamiast tych sześciu magicznych godzin będą mogły i 24h pracować, aby pomieszczenia osiągnęły te 22C. Piece akumulacyjne są lepsze, bo faktycznie pracują tylko w czasie II taryfy, samo promieniowanie i akumulacje w "krześle, stole" to jednak trochę za mało. Ot, typowe ogrzewanie elektryczne, kosztowne, nie wszędzie się sprawdzi, ale wygodne. Porównanie z sauną śmieszne, chodzę do tego przybytku raz w tygodniu, ale zawsze jest to sauna sucha z normalną jak to miejsce temperaturą. W tej infrared to zupełnie nie to samo, wole prawdziwe 90C.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
^^ fakt, to też nie głupie, ale jak rozpoczynałem remont nie wiedziałem jeszcze o takich możliwościach, szukałem różnych rozwiązań i panele wydały się byc stworzone akurat do tego typu wnętrza. Podłogówka odpadała, bo sufity za nisko... tego typu budownictwo to sztuka kompromisów.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
piekar- W którym miejscu wywnioskowałeś, że jestem niezadowolony? Otóż jestem, w kuchni i łazience sprawdza się znakomicie, ładnie wygląda, grzeje, czyli teoretycznie tak jak być powinno. Tylko, że potrafię też dostrzec wady tego rozwiązania i trzeba o tym mówić, aby ktoś się nie naciął. Cudów w panelach nie ma, technologii kosmicznej także, sprawności ponad 100% też nie uświadczymy. Nie znoszę także gadania typowo marketingowego, aby coś na siłę komuś wciskać (nie mówię w tym momencie do Ciebie). Przecież nie będę upychał pieców akumulacyjnych do WC i kuchni, panele są tutaj jak znalazł Mój domek jest daleki od ideału, ale tego typu obiektów jest w Polsce mnóstwo, do tego znacznie starszych i gorzej ocieplonych. Nawet nowe obiekty dają wiele do życzenia... Aby wątek był komukolwiek przydatny należy wskazać w równym zakresie wady i zalety danego rozwiązania, aby każdy dopasował to co potrzebuje. Samozachwyt zostawmy handlarzom.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Teraz to drobnostki zostały, można powiedzieć, że już praktycznie po, bo wprowadzam się w kwietniu, ale panele wiszą na suficie od października. Dobre dziesięć miesięcy remontu to chyba nie tak szybko
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Ja mam taki panel w łazience, akurat tutaj sprawdza się doskonale. Zadałem nawet pytanie producentowi czy można go umieszczać w tego typu pomieszczeniach- otrzymałem odpowiedź, że tak, jest odpowiednio zabezpieczony pod warunkiem usytuowania go jak najdalej od wanny/ prysznica. Ja mam na suficie, ale nie centralnie, aby czasem nie zabryzgać go wodą. Kwestia mocy... ja mam tylko 350W, bo łazienka malutka, u Ciebie pewnie musiałbyś wybrać 750W. Ciepło odczuwane jest praktycznie od razu... no, dla komfortu daj mu te kilka minutek. Swoją drogą, wybieraj lepiej te, które w wyglądzie są gładkie i nie przypominają styropianu, są znacznie lepiej wykończone niż te prezentowane przez kwiaciarza. Łazienka już wykończona? Ja remontowałem cały dom, więc mam kable schowane, sterownik też w ścianie.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Przyjacielu, nie o byki tu chodzi ani kwiaty na łące, także jak krowie na rowie- czepiasz się domów-termosów, pytam się dlaczego... otrzymuję odpowiedź, że "nawet w termosach temperatura spada", co jest rzeczą tak oczywistą, że aż zabawną. Inwestycja w ocieplenie przy ogrzewaniu prądem to pierwsza podstawowa sprawa, której bagatelizować nie można, w przeciwnym wypadku z oszczędności ustawimy nawet te 18C w dzień (brrr jak zimno). Przy dobrym ociepleniu nawet grzanie konwektorami nie jest takie straszne, a już tym bardziej panelami na podczerwień. Inna sprawa to przeinwestowanie w ocieplenie... BTW, dzisiaj słonko w końcu wylazło i moje panele w ogóle nie musiały w dzień się załączyć, aby utrzymać temp. 10C (dom w remoncie). W nocy pewnie ruszą pełną parą...
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
^^ a kwiaty więdną... ludzie jednak nadal je kupują z różnych powodów:)
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Nie rozumiem dlaczego tak negujecie domy-termosy. To, że ktoś wybrał dobrej jakości ocieplenie to chwała mu za to, obojętnie czy grzeje panelami czy podłogówką koszty ogrzewania ma na niskim poziomie. Ja mam domek epoki gierkowskiej, tego po prostu nie da się dobrze zaizolować stosunkowo tanim kosztem.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Kominek w domu szkieletowym z płyt Superisol
szycha-wlkp odpowiedział Marlukas88 → na topic → Domy drewniane
Co się nie może nagrzewać... właśnie może i powinno! Ja też mam kominek stawiony w rogu, w dodatku z tej samej firmy. Tył mam z podobnych płyt a przód z termobetonu (coś w stylu szamotu). Pięknie się całość nagrzewa, równomiernie oddaje ciepło i przez jakiś czas trzyma. Oddawanie ciepła z kratek najlepiej redukować najbardziej jak się da- oczywiście wszystkie wartości powinny być zgodne z tymi podanymi przez producenta wkładu. edit: Obudowa z samych płyt izol też jest możliwa. Widziałem taki kominek wysoki na prawie trzy metry, doklejono do ścianek płytki i wszystko się pięknie trzyma. Nie wiem czasem czy nie wklejano poprzednio siatkę, wkręty to swoją drogą. -
Podałem średnią cenę z pierwszym lepszych stron znalezionych w Internecie, ja już nie pamiętam ile płaciłem, bo brałem też piece akumulacyjne, które sprawdzają się znacznie lepiej. Swoją drogą ciekawa konkluzja, dałem więcej niż inni więc na pewno z firmy krzak. Nie wierzę w bajeczki wyssane z katalogów, więc pewnie teraz płaczę po nocach... cóż, zadziwię Ciebie- jestem zadowolony z tych paneli. Nie znoszę tylko podawania tak oczywistych bzdur i brania ich za pewnik. Z tym węglem to już w ogóle hicior.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Szok... z postu powyżej dowiadujemy się, że koszt kw/h prądu i węgla jest "porównywalny" a średnia cena 1500 zł za panel ok. 1000 W to "tanio". Dwa takie panele mam, ale nie miałbym honoru ludziom taki kit wciskać. Może dlatego nie jestem handlowcem...
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)
-
Ciekawa, chociaż nie moja Tłumaczyłem to sobie na zasadzie iglo... ale to chyba bardziej między bajki hehe
- 3 odpowiedzi
-
Remontuję właśnie malutki domek z epoki gierkowskiej, został już on ocieplony, ale mam problem ze stropodachem krytym papą. Z tego co mi wiadomo jest on niewentylowany, ale za to z pustką dachową nad pomieszczeniami mieszkalnymi. W lecie jak słońce grzeje papa bardzo się nagrzewa, w domu jednak jest chłodno, nigdy się nie przegrzewał. Stał sobie latami jako domek letniskowy, ale w tym roku chciałbym się do niego przeprowadzić. Pytanie czy warto brać się za ocieplanie dachu styropapą? Najgorsze, że nie myślałem o tym wcześniej, wykonałem już elewacje i nowe rynny. Czy faktycznie w moim przypadku (wspomniane słońce) straty cieplne mogą być warte inwestycji? Miał ktoś podobny przykład w swoim domu? Dla oszczędności 10-15% nie opłaca mi się za to brać... Gdzieś kiedyś czytałem, że przy płaskich dachach nie ma aż takich strat ciepła- mała powierzchnia, do tego niby leżący śnieg też coś izoluje... niby. Z góry dzięki za wszystkie sugestie!
- 3 odpowiedzi
-
To w porządku, ja muszę bardziej oszczędzać, więc inaczej podchodzę do tematu. Nie biorąc pod uwagę kosztów zakupu i eksploatacji będziesz pewnie zadowolona... Ktoś się mnie pytał o firmę zakupionych paneli- ja mam bodajże Sunswiss, fajne jest ich wykończenie, nie wyglądają jak ze styropianu.
- 2 414 odpowiedzi
-
- doświadczenia
- doświadczenia.
- (i 14 więcej)