Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrek146

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O piotrek146

  • Urodziny 01.01.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warsaw
  • Kod pocztowy
    02-744
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotrek146's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kochani ! Jeśli przeszkadza wam ilość ciepła wpadająca do domu w czasie lata przez okna dachowe to mam genialny (sprawdzony na swoim mieszkaniu) sposób na wyeliminowanie wpadającego ciepła o ok 80 %!!! przy bardzo małym zaciemnieniu i min kosztach. Jest to folia okienna zewnętrzna,przeciwsłoneczna,lub innaczej nazywana lustrem weneckim.Mam tak zrobione wszystkie okna w moim mieszkaniu. Za całośc zapłacilem ok 200 zł.Montaż samemu bez problemów.Tak jak pisze- ok 80% energii cieplnej słońca nie wpada do mieszkania tylko jest odbijane na zewnątrz!.Zaciemnienie mieszkania o jakieś 20%. Takich folii na rynku jest bardzo duży wybór.Pozdrawiam
  2. Tak sobie czytam w internecie o tej wilgoci(co ma związek z przenikaniem cząsteczek lotnych przez materiały) i taka płyta gk ma lepsze parametry dyfuzyjnego oporu,od powietrza, tylko osiem razy! Faktycznie więc wilgoć wejdzie w wełnę bez problemu,a średnio w mieszkaniu wytwarza się ok 12 litrów wody/dzień(gotowanie,prysznic itp). Folia paroizolacyjna jest zatem bardzo potrzebna. Co ciekawe,nawet folia przepuszcza gazy-(w tym i wilgoć)!!(szok),ale wskaźniki oporu dyfuzyjnego już są -nie osiem, jak w przypadku płyty gk- tylko 100tyś.razy lepsze. Problem jednak z tym,że przykręcając gk do stelaża dziurawi się folię.Przynajmniej ja tak będę miał.
  3. Zastanawiam się dlaczego taki duży nacisk kładzie się na folię paroizolacyjną pod krokwiami? Cały czas słyszę aby ją całkowicie uszczelnić przy ścianach,na łączeniach,a wszelkie dziurki pozaklejać profesjonalną taśmą.. Ile pary wodnej może się przedostać przez płytę gk tzw.wodoodporną do warstwy wełny? Wiadomo,że gips chłonie wilgoć i ją oddaje,ale czy aż tyle jej chłonie,że trzeba dawać folię paroizolacyjną? Wilgoć pogarsza izolacyjność wełny to fakt,ale z drugiej strony folia paroizolacyjna, zaraz nad płytą gk ,spowoduje,że będzie ona narażona na wilgoć. Powstaje więc pytanie jak odprowadzać wilgoć między płytą a folią?(powinna być przestrzeń między nimi-w praktyce tego nie widać) Coś mi się wydaje,że producenci folii urabiają nas i wciskają swoje produkty,nie bacząc na pytanie postawione powyżej. Tak czy siak robię z folią tak jak większość. Mam nadzieję,że grzyba nie wyhoduje.
  4. To jest dobrze czy źle?Dopiero rozpoczęli pracę więc mogę jeszcze reagować. Wszystko się trzyma solidnie.Jest w jednej płaszczyźnie. Mało kto robi w systemie krzyżowym zabudowę poddasza, bo to jest system typowy dla sufitów podwieszanych.Dlatego właśnie moje wątpliwości. Nawet Knauf proponuje tylko pojedynczy ruszt.Zastanawia mnie dlaczego nie krzyżowy.Jakie są plusy i minusy.Kasa to jest minus,ale od strony technicznej to nie wiem.
  5. Dzięki serdeczne.Panowie wykonawcyw takim razie jutro demontują i robią z UDekami. Ten cały stelaż krzyżowy czy to ma sens. Wysokośc to ok 5m szer 4m.
  6. Bardzo proszę o zerknięcie na zdjęcie z budowy i odpowiedź na pytanie:Czy taki system zabudowy jest poprawny. W tym systemie nie ma profili montowanych do ściany.Czy to nie jest błąd wykonawcy.Profile przy samej ścianie to CD60 Dziekuję za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...