Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

romariusz1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O romariusz1

  • Urodziny 20.10.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ozorków
  • Kod pocztowy
    95-035
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

romariusz1's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Odebrałem dziś badania wody. Barwa-16 Mętność-3 pH-7,3 Twardość-227 Żelazo-1,67 Mangan-0,43 Azotany-5 Azot amonowy-0,2 Chlorki-16 Przewodność-495 Zaproponowano mi mieszankę klarsanit-defeman. Jakaś inna alternatywa?
  2. Kupiłem zbiornik Wimest 300l i go doposażam. Nie brałem wodowskazu gdyż uważam że jest zbędny i nie trudno o usterkę. Mam pytanie odnośnie umiejscowienia odpowietrznika. Czy mam go zamontować na górnym wyjściu od wodowskazu? Czytałem że optymalna wysokość to 1/3-1/4 wysokości zbiornika liczona od góry. Czy dobrze rozumuję że gdy poziom wody spadnie poniżej odpowietrznika to pojawi się w nim powietrze które przepuści doprowadzając do spadku ciśnienia w zbiorniku i spowoduje załączenie presostatu? Znaczyło by to że mimo 300l pojemności mamy tylko kilkadziesiąt litrów wody użytkowej (pomiędzy załączeniami pompy). Gdzieś też widziałem odpowietrznik montowany na dolnym przyłączu wodomierza na kilkunastocentymetrowej rurce, czy to aby poprawny montaż czy finezja hydraulika. Znalazlem podobny temat. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140623-od%C5%BCelaziacz-i-odpowietrznik-Pomocy Interesuje mnie post numer 14. Chyba kolega do konca nie mial racji w wypowiedzi.
  3. 2000l/min przy tej pompie nie osiągnę. Powiedzmy że wymienił bym ją na IBO 3,5SCM 2/14- 1,1KW-230V ale zdławił bym wyjście z 6/4 na cal. Wysokość tłoczenia przyjmijmy 30m, to tego aspirator. Może ktoś wyliczyć wydajność? Chyba że może taka 3Ti27 230V IBO ?
  4. Twardość wody mi nie przeszkadza, więc raczej nie będę z nią walczył. Co do napowietrzania jestem skłonny zrobić. Zawsze to coś i złoże będzie miało lżej. Zbiornik 300l i co inżektor czy sprężarka? Inżektor przy mojej pompie to chyba nie szczęśliwe rozwiązanie. Sprężarka wiadomo hałasuje. Widziałem jak jedna z firm zakłada bezszmerowe, ale to chyba jest sprężarka olejowa, taka jak w lodówce itp. W dodatku bez żadnego zabezpieczenia typu filtr olejowy. Może mała sprężarka samochodowa dała by radę? Mam na myśli taką dwu tłokową. Zawsze to można zabudować i wyciszyć. Z zasilaniem u mnie nie było by problemu gdyż mam postawiony UPS do c.o z akumulatorem 100Ah. MTM z tego co piszą tez usuwa siarkowodór, ale w mniejszej ilości niż greensand plus. Liczyłem że może ktoś z forum miał z MTM do czynienia. A co koledzy myślicie o zawartości azotynów? Skąd to się wzięło?
  5. Witam wszystkich. W niedługim czasie zaczynam bój z wodą u siebie. Studnia głębinowa 36m, pompa na głębokości 28m. Wydajność przy tej wysokości to ok.1600l/min, wiem słabiutko ale raczej na większą się nie zdecyduje gdyż pewnym ograniczeniem jest rura PE32 od studni do budynku.Pompy z większa wydajnością mają wyjście 5/4 cala i nie wiem jakby to odbiło się jeżeli zdławiłbym na 1 cal. Zbiornik w tej chwili 100l przeponowy, ale skłonny jestem na posadowienie 300l z napowietrzaniem. Szambo niestety malutkie 6000l-szczelne. Woda w tej chwili przebadana tylko na kolorymetrze bez zawartości manganu. Z tego co udało mi się zmierzyć to: pH-7,5 Alkaliczność-120 Twardość-250 Zelazo-1mg/l Chlor-0 Azotany-0 Azotyny-1mg/l Woda posiada dużo siarkowodoru. Po kilku sekundach już go nie czuć. W ciepłej wodzie tez go nie ma a mam anodą magnezową.Woda z bojlera jest czysta w przeciwieństwie do zimnej która jest lekko żółta. Mam w tej chwili założone dwa filtry 10 calowe 20 i 1mikron ,ale tej mętności nie usuwają Ilości azotynów jakoś nie mogę pojąć przy azotanach na poziomie 0. Wiem że do celów spożywczych będę musiał zamontować osmozę żeby pozbyć się tego świństwa. Reszta wody to kąpiel, pralka, zmywarka (żona). Zapotrzebowanie na wodę to ok.6000l miesięcznie (wnioskuje po szambie) Chciałbym postawić stacje do odżelaziania na greensandzie plus lub na MTM. To drugie jest bardziej lekkie i może taka mała wydajność pompy wystarczy?Jaka wielkość kolumny? Najważniejsze to pozbyć się zapachu, mętności i tego żelaza. Do picia tak jak pisałem wyżej mam w planach osmozę RO9 (pompa wspomagająca plus lampa uv) Okazyjnie udało mi się kupić głowice CLACK WS1EI -czasową ale mogę założyć do niej wodomierz. Co do manganu to na obecną chwilę nie wiem ile go jest. Wodę używam od sierpnia (broń Boże nie piję, anie nie gotuję na niej) żadnych zacieków itp. nie ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...