Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

goorek45

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

goorek45's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. goorek45

    CWU użytkowanie

    Czyli jednak lepiej załączyć CWU? Czyli co ustawić przedział czasowy na jakąś godzine dziennie, a piecyk "zielony" tak czy siak będzie robił przegrzew? (o ile takie ustawienie fabrycznie jest ustawione). Zapobiegnie to tez innym gromadzącym się bakteriom czy innym syfom (jakim?). Jak mam miesiecznie dopłacić trochę plnów ale mieć pewność, że po wprowadzeniu nie będziemy siebie i dzieci podtruwać to oczywiście nie ma dyskusji...
  2. Szanowni Państwo, mam pytanie odnośnie CWU - w moim domuu nadszedl czas na montaz i uruchomienie ogrzewania. Piec Vaillant Ecotec 14 jednofuncyjny wraz z zasobnikiem CWU. Jest ono odpalone i działa, póki co, zdaje sie prawidłowo. Jest to na razie etap konczenia budowy a więc odpalone jest tylko CO. Mój lekki niepokój, a może raczej zastanowienie, wzbudził fakt, że serwisant Vaillant przy rozruchu spytał czy będę używał CWU. Powiedziałem, że na razie napewno nie. Więc rozpiął kostkę w piecu i kazał ją spiąć jak trzeba będzie używać CWU. Oczywiście w ramach oszczędności. Pytanie moje jest takie: czy przy założeniu, że w zasobniku jest woda (no bo jest puszczona) a nie będzie ona grzana, to nie dojdzie do jakichś niepożądanych skutków typu jakieś bakterie etc? Czy każdy piec "defaultowo" wygrzewa CWU przeciwko np legionelli. Czy moze po prostu lepiej załączyć to CWU w jakichś tam godzinach tylko minimalnych ale zeby to wygrzewania następowało? Czy olac temat i nic się nie stanie jeszcze przez 2-3 miesiace do momentu wprowadzenia się? Dzięki za pomoc.
  3. oprawa natynkowa, lampa z 3 halogenami GU10 50W (tradycyjne halogeniki, mocno grzeją), obudowa jednolita, części metalowe, uchwyt do mocowania metalowy, kołki metalowe. Lampa się grzeje mocno, od halogenów oczywiście. ciepło przechodzi po lampie, a więc i kołki się rozgrzewają. zakładam, że nad regipsem koniec kołka dotyka do folii, wręcz ją unosi trochę. nad folią jest wełna. nie wiem do jakich temperatur się to może nagrzać..60 stC? nie wiem... i czy może zafajczyć się od tego taka folia czy wełna... druga lampa to zwykły plafon 60W (na zwykłą żarówkę), też na tej samej zasadzie, tył obudowy metalowy, uchwyt metalowy, kołki metalowe (czy tez plastikowe bez znaczenia, ale śruba w kołku metalowa). kołki wchodzą nad regips i dotykają folii i wełny.... może dramatyzuje? a moze jest jakiś inny sposób montażu takiej lampy? a może zmienić lampy zostaje, na takie na lince, czy większej odległości źródła ciepła od kołków?
  4. Witam, mam dylemat, nie wiem czy słuszny. Montuję oświetlenie halogenowe do sufitu na poddaszu, nad którym jest warstwa folii i wełna izolacyjna. montuję oświetlenie kołkami metalowymi przystosowanymi do regipsów i mam dylemat czy te kołki nie rozgrzeją się na tyle, żeby zapalić tą folię i wełnę (wełna chyba jest niepalna). Cała lampa jest bardzo gorąca, a więc na kołki ciepło też przechodzi. czy moje obawy są uzasadnione?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...