
michup
Użytkownicy-
Liczba zawartości
11 -
Rejestracja
O michup
- Urodziny 01.01.1981
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
dolnośląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
michup's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Muszę zakupić nowy napęd bramy garażowej. Mam wybór pomiędzy Somfy Metro RTS i Came Ver Plus. Zakładam, że zarówno jeden jak i drugi napęd będzie dobrany prawidłowo więc nawet nie podaję dokładnych parametrów napędów i wymiarów bramy. Cena obu podobna. Zależy mi żeby w przyszłości mieć możliwość dodatkowego ,"inteligentnego" sterowania bramą garażową. Wiem, że ww. napęd Came można obsługiwać w ichniejszym systemie Came Connect. Z kolei Somfy Metro RTS chyba w prosty sposób nie obsługuje takich bajerów. Chyba dopiero Metro IO daje takie możliwości? Czy ktoś mógłby pomoc w tej kwestii?
- 2 odpowiedzi
-
- bramy
- garażowej:
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nigdzie nie mogę znaleźć jaki rodzaj wymiennika jest tam zastosowany. Czy ktoś podpowie.
-
Podobny dom i podobny dylemat. Gdybym nie patrzył na cenę to bym wziął Viessmanna 200-W 19kW + zasobnik, za którego trzeba zapłacić min. 12k. Pytanie czy jest sens tyle płacić, bo Termet Gold 20kW z zasobnikiem kosztuje połowę tego co Viessmann. Viessmann moduluje od 1,9 kW a Termet od 2,5 kW. A może coś pośredniego jesli chodzi o cenę? Mam na myśli Junkers ZSB 24-5C lub Buderus GB072 lub Beretta Exclusive Green 25 RSI. Również zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze.
-
Orientacyjny koszt robocizny SSZ 60m2
michup odpowiedział michup → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Naprawdę nikt nic? Podpowiedzcie coś, proszę. -
Ile Waszym zdaniem może kosztować robocizna SSZ domku letniskowego 60m2 - projekt Sosenka 2 pracowni MG Projekt? Chodzi mi o orientacyjny koszt jakiego można spodziewać się rozmawiając z wykonawcami - tylko robocizna, materiały po mojej stronie. Ściany beton komórkowy, bez ocieplenia, dachówka ceramiczna, strop drewniany, wstawienie i okien i drzwi po mojej stronie. https://www.mgprojekt.com.pl/sosenka-2 A może ktoś budował podobny domek i podzieli się informacją ile wyniosła robocizna SSZ. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
-
Witam, zastanawiam się nad zakupem działki z przerwaną budową domu parterowego. Budowa przerwana w mało szczęśliwym momencie, tj. po zalaniu stropu (teriva). Dom stał niezabezpieczony 3 zimy. Woda lała się po ścianach (porotherm) i do środka przez otwory okienne. Na ścianach i stropie w wielu miejscach grzyb. Inne drobniejsze kwestie na razie pomijam. Czy jest sens interesować się takim domem? Czy jest szansa pozbyć się skutecznie grzyba tak żeby w przyszłości nie wrócił i nie stanowił problemu? Ogólne założenie jest takie, że jest to okazja cenowa. W przeciwnym razie nie podejmowałbym w ogóle tego tematu. Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady. Pozdrawiam.
-
Ja do pytań zadanych powyżej dołożę jeszcze jedno: - czy warunek braku posiadania prawa własności do mieszkania dotyczy również budowy domu w systemie gospodarczym?
- 31 odpowiedzi
-
- informacje
- mieszkanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zapisy MPZP nie wykluczają wg mnie żadnego z wariantów. Osobiście zależy mi na możliwie szerokim budynku na mojej wąskiej działce, który pozwoli w najlepszy sposób wykorzystać pozostała część niedużej działki (długość działki ok 40 metrów). Uproszczając, ująłbym to w ten sposób: czym szerszy dom tym krótszy i tym samym większy ogród. Z uwagi na to najkorzystniej będzie postawić dom w granicy po jednej stronie działki ale urzędnik organu wydającego pozwolenia na budowę twierdzi, że zgodnie z przepisami (Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych), pomimo, że działka ma szerokość poniżej 16 metrów, jest to niemożliwe chyba, że w granicy sąsiedniej działki istniałby budynek, do którego można by się "dokleić". Problem w tym, że nie istnieje...(patrz mapka kilka postów wyżej). Czy to prawidłowa interpretacja przepisów?
-
Mam wąska działkę (14 metrów) - mapka poglądowa w załączeniu. Który wariant będzie dopuszczalny w tym przypadku: 1) zbliżenie się jedną ścianą (bez okien i drzwi) na odległość 1,5 m do granicy sąsiedniej działki oraz drugą ścianą 4 m do granicy działki po przeciwnej stronie. 2) zbliżenie się dwiema ścianami (bez okien i drzwi) na odległość 1,5 m do granic sąsiednich działek (po lewej i po prawej stronie). 3) wybudowanie domu jedną ścianą (bez okien i drzwi) bezpośrednio przy granicy (w granicy) z sąsiednią działką a drugą ścianą 4 m do granicy działki po przeciwnej stronie. 4) wybudowanie domu jedną ścianą (bez okien i drzwi) bezpośrednio przy granicy (w granicy) z sąsiednią działką a drugą ścianą (bez okien i drzwi) 1,5 m do granicy działki po przeciwnej stronie. Proszę o pomoc.
-
Proszę o pomoc w interpretacji przepisów dotyczących dopuszczalnych odległości granic sąsiednich działek od nowobudowanych domów jednorodzinnych. Posiadam wąską działkę ok. 14 metrów szerokości i nie mam pewności na jaką odległość zgodnie z prawem mogę zbliżyć się do sąsiada z moim budynkiem. Mapka Ogólne zasady Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych (§ 12 ust. 1.) mówią, że budynki na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy oraz 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. W moim przypadku, z uwagi na wąską działkę (do 16 metrów szerokości), zastosowanie będzie mógł mieć § 12 ust. 3. pkt 1), który mówi, że w zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną LUB w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej niż 16 m. Który zatem warianty dopuszczalne będą w moim przypadku: 1) zbliżenie się jedną ścianą (bez okien i drzwi) na odległość 1,5 m do granicy sąsiedniej działki oraz drugą ścianą 4 m do granicy działki po przeciwnej stronie. 2) zbliżenie się dwiema ścianami (bez okien i drzwi) na odległość 1,5 m do granic sąsiednich działek (po lewej i po prawej stronie). 3) wybudowanie domu jedną ścianą (bez okien i drzwi) bezpośrednio przy granicy (na granicy) z sąsiednią działką a drugą ścianą 4 m do granicy działki po przeciwnej stronie. 4) wybudowanie domu jedną ścianą (bez okien i drzwi) bezpośrednio przy granicy (na granicy) z sąsiednią działką a drugą ścianą (bez okien i drzwi) 1,5 m do granicy działki po przeciwnej stronie. Uprzedzając ewentualne rady (słuszne zresztą), że najlepiej udać się bezpośrednio do organu wydającego pozwolenia na budowę na danym obszarze informuję, że to uczyniłem ale dalej nie mam pewności co do interpretacji tych przepisów i stąd ten temat na forum. Dziękuję za ewentualną pomoc.