
xardas8891
Użytkownicy-
Liczba zawartości
7 -
Rejestracja
O xardas8891
- Urodziny 14.05.1988
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
Walki z urzędem
Dane osobowe
-
Miejscowość
Kraków
-
Kod pocztowy
32-120
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
xardas8891's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
A średnica 25 i 20 to dobry wybór??
-
Kocioł będzie na paliwo stałe palone do temp 70 st C, Rura bezpieczeństwa będzie szła pionowo do góry (błąd rysunku) Na grzejnikach będą termostaty, Na bojlerze CWU ma być pompa z Bypasem?
-
Witam Proszę o opinię dotyczącej mojej instalacji CO - co jest ewentualnie źle i do poprawy. Z góry dziękuje
-
Dzień dobry, Bardzo proszę o opinie na temat prawidłowości podłączenia nowego pieca do komina, taki sposób został mi doradzony w sklepie jako najtańszy w moim przypadku: Jeżeli jest to poprawny schemat mam pare pytań: - czy należy obłożyć czymś rure spiro czy może być sama - nie zależy mi na wyglądzie to wkońcu kotłownia, - czym njlepiej wspawać rure wodną do systemu grzewczego - myślałem MIG-iem - czy to dobry pomysł? - czy rura wodna łamana maksymalnie na 45stopni w góre (tak żeby ominąć rure spalin) dalej będzie pracować w przepływie grawitacyjnym na czym mi zależy bo w obecnych czasach są problemy w zimie z dostawami energii elektrycznej. Z góry dziękuje za pomoc:)
-
- kocioł
- ogrzewanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ściany - wnioski podsumowanie
xardas8891 odpowiedział xardas8891 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Odnosząc sie do pozycji czerwonych to: 1) Całe porównanie miało na celu określić różnice przy standardowych zastosowaniach i pokazać, że nie warto sugerować się "tym co sąsiad buduje/fachowiec radzi" tylko wybierać materiał indywidualnie dla nas najlepszy 2) Co do picia wody, BK najlepiej chłonie ale również najszybciej oddaje, należy pamiętać jednak, że przy poprawnej izolacji i wentylacją nie ma problemu z wilgocią 3) Wełna ma jeden podstawowy plus którą jest lepsza paraprzepuszczalność, jednak koszt przy ocieplaniu w stosunku do styropianu to wzrost o ok.30% w cenie . 4) Nie twierdze że Ytong jest dla majsterkowiczów tylko, że najłatwiej się go układa z powyższych wymienionych materiałów;) Dzięki za konstruktywną wymianę doświadczeń, mam jednak pytanie: Czy spotkał się ktoś z was z kalkulatorem do przeliczania ilości Porothermu na BK czy Silke i odwrotnie przy podaniu wymiarów materiałów?? -
Ściany - wnioski podsumowanie
xardas8891 odpowiedział xardas8891 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Moja wiedza jest na podstawie dwóch budów brata (porotherm) i sąsiada(BK) plus wielu godzin przed komputerem: Jeżeli chodzi o wytrzymałość materiałów na ściskanie bo o takiej tu mowa w przypadku budowy to co zaznaczyłem domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym (czyli parter + poddasze) spokojnie można zastępować materiały sobą oczywiście w pewnym uproszczeniu bo nikt 15cm ściany nośnej nie robi tylko standardowo 25cm. Co do zastosowania wełny/styropianu wiąże się to z różną para przepuszczalnością, oczywiście można stosować styro na BK ale musi być zrobiona prawidłowo wentylacja a proszę mi uwierzyć na słowo czasem mogą być z tym problemy(…). Co do różnic pomiędzy BK a SILKĄ to w jaki sposób są wytwarzane… a co do zdrowia silka jest najmniej promieniotwórcza;) A artykuł napisałem bo co sklep/ekipa to inaczej uważają a prawda jest taka, że wszystko ma plusy i minusy, tak naprawdę materiał dobiera się do indywidualnych potrzeb o których napisałem. Dlatego ja nie napisałem jaki materiał wybrałem…. Dzięki za uwagi;) -
Beton komórkowy czy Porotherm a może Silka?? Ponieważ jestem na etapie wyboru materiału na ściany mojego domu chciałem podzielić się z wami uwagami jakie udało mi się zdobyć na temat każdego materiału po wielu poszukiwaniach…. Może się to komuś przydać 1 WYTRZYMAŁOŚĆ – przy budowaniu domu jednorodzinnego (parter + użytkowe poddasze) parametr do pominięcia i nie warto się nim sugerować bo każdy materiał ma odpowiednią wytrzymałość na tego typu budynki 2 CIEPŁO – tu wygrywa BK, jest to „najcieplejszy materiał” walcząc o jak najniższe „U” przy prawidłowej budowie (niewielka warstwa ciepłej spoiny itp.) osiąga się najlepsze wyniki… Okazuje się, że tak samo ciepła ściana z Porothermu i Silki będzie grubsza. Jest jednak ekonomiczny minus przy budowie z Silki i BK do ocieplenia zalecana jest droższa wełna ze względu na „możliwość oddychania ściany” o czym niżej. 3 „WODO-PIJSTWO” – BK ze względu na swoją budowe najszybciej i najwięcej wypija, Porotherm w tym przypadku to najlepszy materiał 4 CISZA – nie chcesz słyszeć sąsiadów to buduj z Silki, duża gęstość własna to najlepsza bariera na nocne podwórkowe imprezy u sąsiada, najgorzej tu wypada BK. 5 OBRÓBKA – BK to marzenie każdego budowlańca, proste szybkie budowanie tnie się piłą ręczną, łatwo obrabiany przy instalacjach (bruzdy), szybko buduje się dom. Porotherm się kruszy a Silka ciężka i trudno obrabialna. Najmniej „błędów”(nikomu nie życzę) popełnić można przy budowie BK… 6 KLIMAT – Silka silka i jeszcze raz silka, naturalna, zdrowa… 7 AKUMULACJA CIEPLNA – tak jak wyżej silka ze względu na swoją największą gęstość 8 DOM W STANIE SUROWYM NA ZIME – jeżeli chcesz budować przez kila lat wybierz Porotherm który najlepiej znosi taką budowe…. 9 TYNK I OCIEPLENIE – Porotherm przyjmie wszystko styro i wełne jednak nie jest równy i wymaga tynków w pomieszczeniu, bloczki Silki i BK łączyć tylko z wełną co do pomieszczeń czasem wystarczy tylko gipsować…. 10 CENA - tu każdy materiał może być najtańszy wszystko zależy od lokalnego rynku…. PODSUMOWANIE 1) KAŻDY MATERIAŁ JEST DOBRY – wszystko zależy czego oczekujemy i nie zgodzę się z każdym kto powie, że tylko POROTHERM albo tylko SILKA, dla przykładu: a) SILKA – dla kogoś kto buduje wysoko(największa wytrzymałość), ma głośną okolice, ma rodzinę czułą na wszelkiego typu choroby, chce „powiesić teściową na ścianie” (dobrze trzymają „duże ciężary”), ma ekipę która zna się na rzeczy…. b) Porotherm – dla kogoś kto buduje latami, chce ocieplać styropianem, ma ekipę sprawdzoną, mieszka w klimacie wilgotnym (przy rzekach, jeziorach, częste mgły itp.) c) BK – chcesz budować sam z wujkiem Cześkiem (uczysz się, chcesz zaoszczędzić na ekipie) w cichej okolicy, lubisz ciepełko buduj z BK. KAŻDY BUDULEC TO DOBRE ROZWIĄZANIE WSZYSTKO ZALEŻY OD INDYWIDUALNYCH POTRZEB NIE OSZCZĘDZAJ NA OCIEPLENIU ZALECAJĄ 10cm STYRO DAJ 15, PAMIĘTAJ, ŻE OPŁATY ZA OGRZEWANIE NIE BĘDĄ MALEĆ W razie uwag chętnie wysłucham, mogę się gdzieś mylić to mnie poprawcie;)