Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

martinjulio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    przeróbki domu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opolskie
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

martinjulio's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dokładnie tak jak mówisz. Podłączamy do kanału nadmuchowego, po to aby część powietrza z dmuchawy przechodziła przez zasobnik i przy okazji osuszała nam paliwo. W moich rurkach jest w sumie 9 otworków, z każdego bardzo delikatnie dmucha, i to wystarcza.
  2. Hej, ja u siebie zrobiłem dosuszanie, działa rewelacyjnie. Wcześniej wydawało mi się, że kupowałem suchy opał a i tak na ściankach miałem pełno wody. W efekcie po 2 latach podajnik był do remontu. Teraz mogę wsypać nawet mokry ekogroszek a i tak ścianki pozostaną suche. Wykonałem go ze zwykłych rurek do instalacji elektrycznych. Na każdej z 3 ścianek mam po jednej rurce, w każdej z nich mam po 3 otworki. Całość podłączona do podajnika (z tyłu kotła). Działa REWELACJA. W załączniku fotki.
  3. a u mnie na małej ekoenergii wychodzi około 335 gram/min przy paleniu Retopalem.
  4. a co powiecie na zabezpieczenie wnętrza podajnika bitumicznym środkiem do konserwacji podwozi samochodowych? Próbował ktoś?
  5. Timon, paliłeś może już pelletem? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?
  6. Pierwszy sezon paliłem pieklorzem, teraz już drugi palę retopalem. Spala się fajnie. Zawsze kupuje luzem. Myślałem żeby sobie kupić parę worków w jakimś markecie i spróbować workowanego.
  7. Też nie powiem, że mój kosz był niedomalowany, bo nie pamiętam już. Wiem tylko, że w środku pieca farba była niedokładnie położona, ok powiesz, że ona i tak się wypali. Ja jestem zdania, że jak już coś się maluję to należy to zrobić porządnie. Co do palnika, ona praktycznie cały czas ma ok 45 C (przy wejściu do pieca). Ale potwierdzam, że chodzi bardzo głośno. W tym sezonie ojciec kupił też piec na ekogroszek z palnikiem wulkan (piec Stalkot) i on chodzi dużo ciszej niż mój. tylko korona jest z odlewu, temperatura palnika 25 C. Natomiast i tak mu się zbiera woda na klapie podajnika, pali dobrym miałem, niby suchym ale może nie do końca. Jak piec był nowy to od razu zajrzałem do zbiornika i było widać, że malowany był na szybko... Jarecki, masz doświadczenia z palenia peletem na małej ekoenergii? Kupiłem ostatnio 2 worki i chce zrobić próbę, podobno można przynajmniej tak zapewnia producent, ale zobaczymy.
  8. Dziwi mnie tylko, że żaden z producentów nie próbuje znaleźć na to sposobu. Przecież można by to było pomalować jakąś specjalną twarda emalią, jakąś gumą, czy zastosować stał kwasoodporna lub zwykły ocynk, a nie na gołą stal kłaść farbę, czasami jeszcze niedokładnie.
  9. Timon, ile Ci spala obecnie na dobę? Masz termostaty na grzejnikach? Ja dziś wyłączyłem swój kocioł i rozpocząłem konserwację zbiornika na opał. To co zobaczyłem jak zajrzałem głębiej to był dla mnie szok. Zważywszy że grzeje dopiero 3 rok. Wiedziałem, że pojawiła się korozja ale nie spodziewałem się, że atakuje jak rak. Poniżej zdjęcia z czyszczenia:. Wyczyściłem wszystko, zakonserwowałem specjalnym środkiem wchodzącym w reakcję z rdzą , teraz muszę tylko nałożyć jeszcze 2 warstwa farby i powinien być spokój na jakieś 2-3 lata. Po za tym wyczyściłem też dokładnie piec od środka, i zobaczyłem tam jasne plamy na wymienniku, jest to coś normalnego, też tak macie czy powinienem się już niepokoić??
  10. Następnie, zacząłem stopniowo zmniejszać moc, doszedłem nawet do stosunku 1:10,5, dmuchawa 73%. Kocioł chodzi prawie cały czas i się nie odstawia, spalanie dużo mniejsze (wcześniej miałem nawet powyżej 30kg/dobę). spieków nie ma, temp spalin do 120C. Timon, miałeś rację, kocioł miał za dużą moc i dlatego się odstawiał. DZIĘKI:yes: Ale próbuje dalej, zobaczymy...
  11. Timon, wgrałem ostatnio Twój soft (S-ka) ale u mnie on się nie sprawdza. Zacząłem od ustawień jakie miałem dla normalnego softu, czyli stosunek 1:8, niestety to było za mało i musiałem ostatecznie ustawić stosunek 1:4, dmuchawa 75% i powiem że strasznie mocno dmuchał, pojawiały się spieki, spalanie dużo większe, temp. spalin dochodząca do 200C. Następnie stopniowo zmniejszałem mu moc nawet do -40% ale dalej bez dobrych efektów, na wykresie duże skoki temperatury. Poniżej efekt: Powróciłem więc do softu ze strony EM. Stosunek 1:9, wiatr 75% i było od razu lepiej:
  12. masti15, dzięki za podpowiedź, muszę tez spróbować zakleić te otwory, skoro u Ciebie to pomogło. Ja palę obecnie Retopal-em, więc to chyba nie wina za mocnego grochu.
  13. Tak to wyglądało dzisiaj: Wieczorem wgrałem soft od Timona (S-ka) zobaczymy jak pójdzie. P.S. pomału wydaje mi się, że mojego kotła nie da się ustawić tak aby pracował ciągłe, bez odstawiania się Ale zobaczymy na S-ce. A tak swoją drogą to dla ciągłego palenia lepsza jest sytuacja: a) temp. na kotle 60C, na zaworzę 4D ręcznym 55C b) temp. na piecu 55C, zawór otwarty na maxa?
  14. Timon, dzięki za soft, ja już kiedyś S-kę testowałem - dostałem od Jareckiego, ale wtedy pracowałem z aligatorem i strasznie pofalowany wykres miałem. Mam nadzieję, że teraz bez alligatorka uda mi się tak ustawić kocioł aby pracował bez odstawiania się. Na obecnym sofcie mam ustawiania: podawanie: 4s przerwa: 36s nadmuch: 75-5% Po wgraniu S-ki mam zostawić takie jakie są w tym sofcie i regulować % mocy czy może mam w 3111 zmienić na te ustawienia jakie obecnie mam? Jak dokładnie działa ta korekcja mocy, np. jeżeli ustawię sobie -20% to kociół zwiększa przerwę w podawaniu i siłę nadmuchu? Czy może jest inaczej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...