Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pire221

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O pire221

  • Urodziny 14.03.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    skierniewice
  • Kod pocztowy
    96-100
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pire221's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Odświeżam temat. Również interesuje mnie jak powinna wyglądać poprawnie złożona instalacja CO składająca się z ogrzewania podłogowego ( dwa rozdzielacze po 12 pętli góra i dół)+ zasilanie CWU. Mógłbym ktoś to dokładnie sprecyzować???? Kocioł na paliwo stałe. w sumie 220 m2 podłogówki. pętle po około 70mb. Z góry dziękuje.
  2. Z waszych postów wynika że domy w których zostały zaprojektowane kanały/kominy wentylacyjne (brak rekuperatora lub podobnych tego typu instalacji) a brak w nich kanałów nawiewnych nie maja sprawnie działającej wentylacji. Jeszcze do niedawna budowało się domy/bloki w których kratki wentylacyjne były tylko w kuchni i w łazience i jakoś nikt nie był namawiany do zakładania dodatkowych kanałów nawiewnych Czy podczas codziennego użytkowania domu - wchodzenia, wychodzenia wietrzenia nie napływa do środka świeże powietrze???, może nie w takim stopniu jak przez pracujący 24h/dobę wentylator nawiewny ale zawsze to coś lepszego niż TOTALNE nic.
  3. Czyli musiałbym kupić wszystko podwójnie?? dwa razy więcej rur, 2 wentylatory i dwie skrzynki rozdzielcze żeby to jakoś hulało. Czy taki nawiew przy -15 stopniowych mrozach nie będzie znacznie wychładzał mieszkania?? Lub w upalne dni nie będzie robił z domu sauny.
  4. Wszystko ok ale zaczyna się to robić trochę skomplikowane i zapewne kosztowne, a mi chodzi najtańszy sposób zrobienia JAKIEJKOLWIEK wentylacji(obecnie nie ma żadnej oprócz wymiany powietrza podczas wchodzenia/wychodzenia do domu oraz niedomykania okien). I chyba pozostanę przy założeniu w sufitach anemostatów, poprowadzeniu kanałów rurami flex do skrzynki rozdzielczej i od niej rurą spirro nad dach, po drodze montując wentylator.
  5. Zaznaczyłem żółtym kolorem gdzie bym mógł umieścić nawiew w kotłowni. Wariant z cyfrą 2 chyba byłby bardziej korzystny ale kratkę wentylacyjną wywiewną musiałbym umiejscowić nad piecem, tak żeby były po przekątnej i wyprowadziłbym osobnym kanałem nad dach, tak aby powietrze wyssane z kotłowni nie mieszało się w skrzynce rozdzielczej z powietrzem z części mieszkalnej Czy muszę kupować oryginalny nawiewnik czy można zrobić otwór w ścianie średnicy 100-150mm wstawić w niego rurę pcv i zakończyć odpowiednimi kratkami od zewnątrz i wewnątrz???
  6. Póki co w domu nikt nie mieszka także nie ma zagrożenia zatrucia. W kotłowni też jest okno i drzwi bezpośrednio na zewnątrz (ale pewnie nie ma to znaczenia). Nawiew umieścić przy podłodze gdzieś na przeciwko kotła??? Jeśli chodzi o wentylator to może być taki jak podany w linku??
  7. Ok czyli lepszym rozwiązaniem zamontować anemostaty. Piec na ekogroszek. Mógłbyś polecić jakiś konkretny model wentylatora, nie mam pojęcia w tym temacie dlatego pytam. o coś takiego chodzi??? http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-vents-tt-150-mm-552-m3-h-i2993061052.html (można tego typu wentylator założyć na ocynkowany kanał spiro??)
  8. A jak prawidłowo powinno napływać powietrze do pomieszczeń. Czytałem w innym temacie że można wywiercić dziury w ścianach pod kaloryferami, ale nie widzi mi się takie rozwiązanie. A może wystarczy niedomykanie okien do końca lub montaż nawiewników Który z tych wentylatorów wybrać http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-vents-vkomz-150-200m3-h-i2986060613.html http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-vents-vkomz-150-200m3-h-i2986060613.html Czy taki wentylator pracuje non stop czy zakłada się jakieś timery żeby włączał się w jakimś przedziale czasowym?? Czy w suficie muszą być anemostaty czy wystarczą zwykłe kratki went i czy w dobrym miejscu je chce umieścić?? Rysunek w poście nr 56
  9. Chodzi też o to czy jak podłącze 7 kanałów do skrzynki to czy went będzie działać w miarę równomiernie, a nie p w pokoju będzie mocno ssać a w kuchni nic?? Skrzynkę i kanały z pomieszczeń umieścił bym w podłodze miedzy styropianem lub wełną (jeszcze nie wiem czym ocieplę strop) Ps. Sądząc po odpowiedzi kolegi nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ale w tym wypadku chyba jedyne możliwe.
  10. Witam serdecznie mam podobny problem. Remontuje budynek z lat 50 tych w którym nie ma żadnej wentylacji. Moj pytanie: czy mogę z pokoi, kuchni i łazienki rurami ocieplonymi SPIRO 100mm poprowadzić kanały wentylacyjne po nieużytkowanym poddaszu (strychu) do takiej skrzynki rozdzielczej: [ATTACH=CONFIG]167307[/ATTACH] a z niej rurą 150mm do ocieplonego kominka wentylacyjnego na dachu?? http://allegro.pl/kominek-ocieplony-150-na-istniejacy-gont-pape-i2929945122.html Kratki wentylacyjne w pomieszczeniach umieściłbym w sufitach podwieszanych. Dodatkowo w kuchni potrzebna rura do okapu. W sumie potrzebuje wentylacje w 3 pokojach o powierzchni 18m2 kuchni 7m2 i łazience 6m2, Wysokość pomieszczeń 2,5m okna nowe pcv. W przyszłości planuje ocieplenie domu styropianem. Ewentualnie jest możliwość postawienia murowanego komina na miejscu starego paleniskowego który stał na samym środku domu, na ścianie oddzielającej pokój 1 od pok 2.. A ztakie rozwiązanie będzie droższe i pracochłonne. Proszęo rady, z góry dziękuje.
  11. Witam serdecznie mam podobny problem. Remontuje budynek z lat 50 tych w którym nie ma żadnej wentylacji. Moj pytanie: czy mogę z pokoi, kuchni i łazienki rurami ocieplonymi SPIRO 100mm poprowadzić kanały wentylacyjne po nieużytkowanym poddaszu (strychu) do takiej skrzynki rozdzielczej: a z niej rurą 150mm do kominka wentylacyjnego na dachu?? Kratki wentylacyjne w pomieszczeniach umieściłbym w sufitach podwieszanych. Dodatkowo w kuchni potrzebna rura do okapu. W sumie potrzebuje wentylacje w 3 pokojach o powierzchni 18m2 kuchni 7m2 i łazience 6m2, Wysokość pomieszczeń 2,5m okna nowe pcv. W przyszłości planuje ocieplenie domu styropianem. Proszę o odpowiedz, z góry dziekuje.
  12. timon120777 Czyli w moim przypadku powinny być zaklejone tylko okrągłe otwory??
  13. Odnośnie najlepszej dmuchawy niech się wypowiedzą fachowcy. Ja w weekend spróbuje otworzyć te małe okrągłe otwory na 2 długich bokach a na przeciwległym boku zasobnika wszystkie pionowe oraz te okrągłe wtedy porządnie uszczelnić i zobaczyć co się będzie działo.
  14. Jak ja u siebie dokładnie uszczelniłem miejsce styku talerza i podajnika przy zalepionych pionowych otworach(oczywiście nie wszystkich;)) to dmuchawa na najwyższym biegu -10tym, wydmuchiwała powietrze szparami miedzy obudową wirnika a blachą na której jest przesłona. Czuć to było jak się dłoń podstawiło pod dół dmuchawy. Nie wiem czy zrozumiale to wytłumaczyłem hehe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...