Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bog21

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O bog21

  • Urodziny 22.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-836
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bog21's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A WATER TECHNIK 32? - 2500zł na allegro??? 1. Produkowany jest w Belgii z zachowaniem najwyższych standardów przez jedną z wiodących na świecie amerykańskich firm z branży uzdatniania wody. 2. Jest wyposażony w nowoczesny sterownik up-flow (regeneracja przeciwprądowa), co gwarantuje najwyższą jakość dostarczanej wody, bardzo długą żywotność złoża oraz ekonomiczną eksploatację. 3. Posiada najbardziej wydajną i trwałą żywicę jonowymienną – monosferyczną Lewatit S1567 – jedyną produkowaną bez użycia rozpuszczalników organicznych, przyjazną człowiekowi i środowisku. 4. Dzięki regeneracji przeciwprądowej i żywicy monosferycznej jest niezwykle oszczędny i zużywa nawet 30 proc. mniej wody i soli do płukania niż standardowe urządzenia. Tylko 156 litrów na jedno płukanie przy tak dużym złożu żywicznym! 5. Jego jakość i bezpieczeństwo jest gwarantowana europejskim certyfikatem żywnościowym, znakami jakości wielu organizacji branżowych oraz najdłuższą w Polsce gwarancją na zmiękczacz wody – 5 lat na głowicę sterującą, 10 lat na złoże żywiczne i 15 lat na elementy z tworzywa sztucznego. 6. W standardzie ma solidny by-pass z możliwością mieszania wody surowej ze zmiękczoną oraz potrójne zabezpieczenie antyzalaniowe: automatycznie zamykany elektrozawór, pływak solanki oraz przelew na obudowie. 7. Jest w pełni automatyczny oraz wyjątkowo prosty w montażu i programowaniu (menu w języku polskim, podajemy tylko aktualną godzinę i twardość wody – urządzenie wszystkie parametry pracy ustawia samoczynnie). Do każdego egzemplarza dołączona jest szczegółowa instrukcja w języku
  2. Witam, Proszę o pomoc w doborze zmiększacza do wody. Dom w Wieliczce woda miejska twardość 380-450. Zużycie miesięczne ok .10m3 rodzina 2+3. Zastanawiałem się nad General Water i ich Zmiększczacz CLARK EL Compact lub Eco Water Comfort 300 (czy nie za mały - na stronie piszą dla 1-3 osób ale Pani na ifolinii powiedziała że spokojnie i dla 6-8 starczy?). Może jest coś tańszego? najlepiej tak to 2500zł. Zależy mi na bezawaryjności i łatwej obsłudze wielkość obojętna. Proszę o pomoc.
  3. Witam Problem rozwiązany. Na szczęście okazało się że to już częsta usterka, mój serwisant miał ich 10. Po prostu obecny piec Junkers 14-3c nie nadaje się do pracy w instalacji bez sprzęgła. W nowych piecach zmienili zawór 3d względem starego modelu i stąd te problemy. W Niemczech się nie zdarzają bo tam zawsze montują sprzęgła. Rozwiązaniem jest wymiana zaworu 3d na starszy model wraz z rurkami doprowadzającymi. Problem znikł od razu. Jakby ktoś potrzebował na priv podam dokładne symbole części. Są to rzeczy które wymieniają na gwarancji tylko wielu serwisantów nie ma pojęcia w czym jest problem i po prostu wymieniają 3d na nowy model co w niczym nie pomaga. Moim zdaniem Junkers powinien takie rzeczy od razu podawać do wiadomości.
  4. Tylko czemu to ja mam coś instalować. Kocioł na gwarancji więc ma chodzić dobrze. Co doradzić tym fachowcom z Junkersa żeby nie było awarii? Jaka to mniej więcej kasa za ten zawór z montażem?
  5. Witam i POMOCY Mam podobny problem z piecem Junkers ZSB 14-3C z zasobnikiem. Opisywałem go tu już ze 2 lata temu. Ale problem nadal nie rozwiązany i mam kilka spostrzeżeń więc zacznę od początku. Podłogówka w 3 pomieszczeniach i do tego 7 grzejników wszystko na parterze podłączone na RTL bez żadnych mieszaczy. Hydraulikiem była osoba kilkakrotnie polecana na białych listach. Przy ładowaniu zasobnika c.w.u równocześnie puszcza mi ciepłą wodę na grzejniki i podłogówkę, czyli 85st idzie w cały układ. Oczywiście poza wzrostem spalania, nadmiernym nagrzaniem, ryzykiem dla instalacji wydłuża to bardzo samo ładowanie zasobnika. Był kilkakrotnie wzywany autoryzowany serwis z Krakowa który min: - wymienił silniczek - wymienił zawór 3d - wymienił płytę główną - odkręcił zawór upustowy (podobno nikt tego nie montuje) I teraz ewidentnie nie wie co jest grane. Twierdzi że to pewnie wina mojej podłogówki i że muszą się robić jakieś podciśnienia które powodują awarie. Dzisiaj skręciłem więc dodatkowo podłogówkę i odkręciłem tylko grzejniki - awaria wystąpiła. Następnie zakręciłem wszystkie grzejniki a odkręciłem podłogówkę - awaria też wystąpiła. Dodatkowo mam następujące spostrzeżenie. W 1 roku jeśli ciśnienie na piecu było wyższe niż 2 bary awarie występowały i piec grzał równocześnie zasobnik i co. Poniżej 2 barów awarie nie występowały. W 2 roku awarie występowały powyżej 1,5 bara, a poniżej nie. Obecnie czyli w 3 roku awarie występują już powyżej 1 bara. W przyszłym roku braknie mi ciśnienia, więc zaczynam ponowną walkę i wzywanie serwisantów. Może ktoś coś poradzi, podpowie? Ktoś pisał że pomaga wymiana zaworu 3d na jakiś starszego typu jaki dokładnie??? bo u mnie już raz wymieniali. Kizor Syberyjski, Epterode jak to u Was wygląda? Może jakiś stały bywalec, ekspert albo serwisant junkersa doradzi.
  6. Witam Też nie do końca tak. Jeśli wiesz że w kolejnym roku będziesz miał niższe zużycie gazu (bo np dociepliłeś dom, albo ci się ogrzał w 1 sezonie) to nawet jak przekroczysz taryfę W-2 wystarczy że miesiąc przed końcem terminu rozliczenia pisemnie oświadczysz że chcesz zostać w taryfie w-2 bo wzost zużycia był tylko tymczasowy. I PGNiG nie ma prawa ci odmówić. Jedyny minus to taki że jeśli faktycznie w tym kolejnym roku mimo twojego oświadczenia przekroczysz 1200m3 to mają prawo przesłać ci fakturę wyrównawczą jakbyś od początku roku był w taryfie W-3
  7. Witam Mam ten sam problem. Opisywałem go już kilkakrotnie. Robdrab jeśli dasz radę to dopowiedz coś. Teraz awarie zdarzają się już bardzo często co kilka dni a ostatni dzień to chyba każde podgrzewanie zasobnika. Serwis Junkersa do tej pory posmarował coś tam, wymienił silniczek w zaworze trójdrożnym a ostatnio wymienili całą płytę - ale wszystko na nic. Sprawdzili też ze nie mam zaworów zwrotnych. Ale mam coś takiego jak zawór upustowy ryginalny Junkres symbol 7719001574 choć sami nie wiedzą czy on może coś złego powodować. Teraz są zdania że piec sprawdzili i jest dobry a awarie to pewnie wynik złej instalacji i jakiś pewnie ukrytych w niej podciśnień. Czyli zaczyna się walka z wiatrakami. Proszę o info czy ten zawór upustowy może coś takiego powodować. Zaznaczę że o dziwo obojętnie w którą stronę jest skręcony ma max czy min to i tak przy ładowaniu zasobnika i tej awarii jest gorący. Nie wiem jaką ma temp przy braku awarii może uda mi się sprawdzić choć ostatnio co ładowanie zasobnika to awaria. Proszę o pomoc!!!
  8. To jeszcze jedno pytanie do Pana Rafała Cichockiego z Junkersa lub innych użytkowników jeśli też będą wiedzieć, a może będą szybsi. Jak zmniejszyć histereze grzania wody. Mam ustawione 46st i zaczyna mi podgrzewać jak spadnie poniżej 40st. Więc jeśli puszczam wodę dla dzieciaków akurat jak jest gdzieś 41 to leci już lekko za zimna i się szybko wychłodzi w wannie. Mam funkcję komfort więc podejrzewam że przy funkcji ECO ten parametr mógłby być co najwyżej gorszy. Gdzie się to ustawia aby zamiast np po 6st spadku włączał się zasobnik już po 3-4. Dodam że nawet jak w tym czasie czyli ok 40-41 st włączam grzanie na żądanie to i tak nic się nie dzieje bo woda jest jeszcze w tej normie 6 stopni.
  9. No tak ale mam oryginalny zasobnik Junkersa i tam właśnie są rury zimna woda, ciepła woda, cyrkulacja oraz właśnie trochę dalej zasilanie CO i powrót CO - taki jest opis wytłoczony na zasobniku przy tych rurach. Tak są nazwane i one (zasilanie CO i powrót CO) właśnie w czasie ładowania zasobnika są u mnie gorące. Czyli jest to zupełnie normalne i właściwe rozumiem?
  10. Hejka pomóżcie bo już głupieje. W trakcie ładowania zasobnika rurki wychodzące z zasobnika opisane jako Zasilanie CO i Powrót CO powinny być raczej chłodne czy gorące???
  11. Witam Mój problem z kotłem opisywałem kilka postów wcześniej. Po krótce zawór trójdrożny nie trzyma i czasem przy ładowaniu zasobnika puszcza mi wysoką temp n grzejniki i podłogókę. Teraz jest chłodniej na polu i grzejniki z natury są cieplejsze więc trudniej będzie wyczuć ewentualną awarię, a do tego jestem trochę w rozjazdach. Żona się boi o podłogówkę więc doradźcie po krótce co zrobić: 1. Czy jeśli zmienię ustawienie CO z 6 na 5 lub 4 czyli obniżę maks temp zasilania to przy mojej awarii zaworu trójdrożnego takie ograniczenie powstrzyma za ciepłą wodę? 2. Czy może lepiej zmienić parametr maksymalnego zasilania na CWU (chyba mam teraz coś 85stC) na np 70. Wiem że to wydłuży ładowanie zasobnika ale będzie choć trochę bezpieczniejsze dla podłogówki. Tylko poradźcie wtedy dokładnie w którym parametrze i jak należy to wpisać? 3. Acha i jeszcze z innej beczki zauważyłem że przy ujemnych temp przegrzewa mi dom o 1-2st. (przy dodatnich temp wszystko było oki) Mam grzejniki i podłogówkę na 1 obiegu bez mieszaczy w stosunku 70-30. Nie ustawiałem nigdy krzywych itp tylko grzało mi na fabrycznym ustawieniu - najpierw max teraz 6. Może doradzicie jakie wyjściowe parametry byłyby najlepsze i gdzie to się dokładnie ustawia. Dom 105m2 średnio ocieplony, grzejniki nowe raczej przewymiarowane na niskotemperaturowe i to z zapasem.
  12. Witam Nie do końca prawda. Oni po 1 roku kwalifikują do jakiej taryfy cię zapiszą ale: Nie musi to być po pełnym roku bo w różnych miejscach w różne miesiące się kończy umowny rok. U mnie w Wieliczce podpisałem umowę W-2 w marcu i właśnie myślałem że mam cały rok by się zmieścić w te 1200m3 a tu od lipca mnie zakwalifikowali do W-3. Akurat moja ulica ma rozliczanie roczne akurat w czerwcu - oczywiście nikt mnie o tym nie informował. Wkurzyłem się i najprostszy sposób......przepisać licznik na żonę i znowu wybrać W-2. A jeśli ktoś wie kiedy mu się kończy ten rok umowny i np wie że przekroczy 1200m3 to wystarczy na miesiąc wcześniej napisać oświadczenie że na kolejny rok wybierasz taryfę W-2. Nie mają prawa odmówić tylko jeśli po kolejnym roku przekroczysz 1200m3 to zrobią ci wyrównanie jakbyś był w taryfie W-3. Ale jeśli ktoś nieznacznie przekroczył 1200m3 i to w 1 roku to wiadomo że na 2 rok powinno pójść mniej gazu bo dom już ogrzany. Taka moja rada. Teraz żona ma licznik.....ale rachunki i tak ja płace:(
  13. Robdrab a możesz jeszcze napisać jak to u Ciebie wyglądało: 1. Czy przy każdym ładowaniu zasobnika grzało Ci grzejniki czy tak jak u mnie raz na jakieś 2miesiące 2. Czy to z Junkersa pousuwali Ci te zawory czy sam tego dokonałeś na własną rękę 3. Jak w ogóle do tej awarii podchodził serwis bo u mnie to jakoś rozkładają ręce i widać że nie mają pojęcia co robić Nie mam pojęcia jakie to są zawory więc sam na razie nie będę nic ruszał ale wielkie dzięki za info. Jak pomoże dam znać.
  14. No na pogodówce mi pokazuje jaka temp jest w danym momencie na zasilaniu i przy ładowaniu zasobnika na 46st to tak zaczyna od tych coś 30 i dochodzi do 80 a potem spada. Na kotle wodę mam na E a CO było na max (tak zalecił serwisant Junkers) ale widzę że teraz po awarii i wyzycie innego serwisanta zmienił na 6.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...