Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

majzny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O majzny

  • Urodziny 01.06.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    32-085
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

majzny's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. mtdeusz Dzięki za sugestię , też mi się tak wydawało że za duże otwarcie klapki PG przez miarkownik . Przerobię trochę klapkę tak żeby była minimalna regulacja śrubą a miarkownik ustawię tak na cięgle żeby uchylało minimalnie PG. A może zmniejszyć rozmiar dyszy np 4x8 w półokrąg, da to coś może ?
  2. Witam Panowie potrzebuję pomocy w poskromieniu mojego smoka. Mam Sas NWT 17KW. Dorobiłem palnik z szamotu, coś na wzór palnika Dikij.Petia wersja 1. Jako że mam trochę utrudnioną przeróbki że względu na ruchomy ruszt podciołem cała cegłę szamotowa położyłem na płasko na to na stojąco płytkę szamotową z płóokrakłą dyszą wys 5cm szerokość ok 9 wykonałem też zawirowacze z płytki szamotowe jak w palniku MPM, PW wtórne z boku w środek palnika. Jest tak pali się super aczkolwiek trochę kopci. Co poprawić żeby było bezdymnie. Używam miarkownika elektronicznego. PG podaję przez popielnik. Jakie sugestie?
  3. Cześć . Na twoje bolączki pomoże zawór 4D i pompa obiegowa za im żeby wydajniej działało choć mnie i na grawitacji idzie. Lub rura 0,5 Cala wpięta pomiędzy zasilanie i powrót sterowana zaworem kulowym np. to taki inny zawór 4d . Ktoś stosował to drugie rozwiązanie i pisał w tym wątku o tym. Choć przy obecnych cenach zaworów 3D i 4D chyba nie warto kombinować.
  4. Powietrze podaję jak kolega AVE5074 z boku kotła jest wejście rurą 1cal i wyprowadzona przez kocioł kolankami do palnika szamotowego , przepływ reguluję zaworem wkręconym na koniec rury . Proste i skuteczne . Jak wygaśnie to porobię parę fotek pieca to wrzucę. Jak ktoś ma pytania to proszę chętnie pomogę.
  5. Witam No to teraz mogę coś napisać o przeróbce na dolniaka . Mam SAS NWT wywaliłem z niego dmuchawę założyłem miarkownik Boleckiego bo nie było wyjścia z pieca na miarkownik (model pieca z 2005r) dołożyłem zawór 4d , dorobiłem szamotowy palnik i rurę do PW . Z zaślepieniem szmotem góry wymiennika nie było problemu gdyż w tym modelu było tylko małe " okienko" takie 3*10cm . Zapaliłem normalnym Węglem z KWK Wesoła i wynik stało palności jaki udało się osiągnąć zaskoczył mnie i to bardzooo bo na 20kg paliło się 22 godziny temperatura na piecu 55-60 to chyba nie jest zły wynik bo wychodzi 0,9 kg/h . Piec 17KW+CWU 140l powierzchnia do ogrzania ok 150m2 dom ocieplony styro 10cm. Wcześniej paląc z dmuchawą na węglu z Piasta,Janiny wytrzymywało max 12-14 godzin. Więc warto !!!! Chociaż nadal smoli w komorze zasypowej na pewno nie tak jak przedtem wymienniki pokryte szarym nalotem , i trochę kopci na początku rozpalania być może za dużo PW podaje w pierwszej fazie :confused:? bo zdarzyło się że potrafiło przeciągnąć aż o 15 stopni powyżej zadanej 57 na piecu . Generalnie jestem bardzo zadowolony ... Coś można jeszcze panowie zmienić poprawić ???
  6. Hefciu u mnie są dwie takie nasady i się sprawdzają wcześniej potrafiło przy rozpalaniu płomień zdusić. Wybierz taką nasadę żeby była dobrze łożyskowana bo lubi się czasem przyjrzeć.
  7. Witam Panowie i Panie przebijam się przez wszystkie wątki od kilkunastu dni . Posiadam SAS NWT (wiem masakra) już wiem że lepiej przerobić go na DS ale mam kila pytań gdyż w moim piecu nie ma wyjścia gwintowanego na miarkownik zwykły a taki bym wolał( to akurat nie problem bo mogę go zamontować na wyjściu z pieca przez trójnik) może być też Unister lub Bolecki i drzwiczki popielnika nie mają klapki, to też można zrobić . I tu moje podstawowe pytanie czy zamiast dziurawić drzwiczki popielnika nie można by podawać powietrza przez miejsce po dmuchawie a w drzwiczkach górnych nie zrobić rury Wezyra , no i dobudować palnik z szamotu celem lepszego dopalania . Może ktoś przerabiał tego kopciucha na DS i jest skłonny podzielić się swoimi dokonaniami w postaci np zdjęć . No i najważniejsze w moim piecu przerwa nad pierwszą przegrodą jest raczej symboliczna taka 3*12 , bo to model z 2005r.
  8. Żeby nie było to go wymyśliłem , mój różni się od orginalnego średnicą ziaren czyli jak kto woli grubością wydrapań , no i ceną . Jak się dorwie do aparatu to wrzucę przykładową fotkę z wykonania próby .
  9. WItam Mam pytanie do szanownego grona użytkowników czy ktoś wie jak zrobić tynk trawertyn ;zrobić w sensie wyprodukować . Wiem że składnikami są wapno 30% , mączka marmurowa nie wiem ile % ,i co ......piasek . Potrzebuje tego z 200kg a to trochę wyjdzie gdyż 1kg kosztuje 10pln najtaniej . Biorąc pod uwagę że wszystkie systemy dekoracyjne są raczej proste w produkcji nie może to być za bardzo skomplikowane . Mogę odwdzięczyć się innymi przykładami , oraz tańszymi odpowiednikami systemów dekoracyjnych , sprawdzonymi w boju .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...