Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Qazimodo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    88
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Qazimodo

  1. Polecam jechać do Castoramy i kupić fizelinę (identyczna jak do filtrów w pochłaniaczach jakie mamy w kuchni). Bez problemu można tez dostać - czarne tzw filtry węglowe !!! Koszt 8 zł za 1m x 1m. Ramkę można sobie samemu zrobić z kartonu lub tak jak ja z kawałka profilu (narożnika od płyty GK). Całość operacji zajmuje 15min (2 filtry). Koszt może z 10zł, przy czym fizeliny zostaje nam na około 6 do 8 sztuk A tak po za tym jak za pierwszym razem dokupowałem filtry to KLIMOR sprzedał mi je za 18zł szt. Więc nie wiem co to za ceny? Czyżby polityka się zmieniła? Co do serwisu to u mnie byli na początku kilka razy bo koleś co mi instalacje montował totalnie spier... sprawę. Więc na serwis nie mam prawa narzekać.
  2. mineralny + farba silikonowa to dużo gorsze wg Ciebie rozwiązanie niż sam tynk silikonowy?
  3. Cześć. 2 dni mi zajęło przeczytanie większości postów w dziale "wykończenie ścian etc." Sądziłem że się "obkuję" w wiedzę a tymczasem mam więcej dylematów niż przed czytaniem Pewnie nie ja pierwszy. Jeśli możecie proszę pomóżcie. Moja ściana Silka24cm + 25cm grafitowego styropianu+ klej z wtopioną siatką+ klej (wyrównanie)+grunt(ale nie pod kolor a przezroczysty, mający zapobiegać erozji ściany przed jej dokończeniem). Wpierw myślałem o tynku mineralnym i farbie silikonowej. Po radach majstra i opinii z forum wolę jednak zainwestować w silikonowy. Problem jednak w tym że wykonawcy opowiadają mi "dziwne" historie o rodzajach i strukturach tynków, a ja nie wiem czy to bajki czy nie. Podoba mi się struktura typu KORNIK - ale ponoć znacznie bardziej się brudzi niż baranek ? Cena za położenie KORNKIA jest 20% wyższa niż baranka? Szukam też producenta tynku, ale chcę wypośrodkować (cena/jakość) - świadomy jestem konsekwencji, ale co tu dużo pisać - jedziemy już na oparach Kolory 80% bardzo jasny beż + 20% (aplikacje) antracyt (REAL 7024) - bo takie mamy okna i dach. Pomóżcie proszę
  4. MAREK KUSIO - STOLARZ Facet zrobił nam w domu schody. Stopnie trzeszczą poręcze nie dopracowane, kolory stopni różnią się od siebie. Szpary i niedoróbki są na każdym kroku. Wg umowy w całości miały być z jesionu. A już wiemy że część jest z płyty. Terminy zawalił o kilka miesięcy. Najgorsze jest jednak to że skusił nas w trakcie prac nad schodami do zlecenia mu kuchni. Dałem zaliczkę ale podpisałem z Nim weksel. Schodów nie dokończył, od reklamacji się uchyla. A kuchnię zrobił na innych niż zamawiane okuciach oraz totalnie do poprawy, malowania itd.. Zażądałem zwrotu pieniędzy to poszedł na policję i nakłamał że żadnej umowy ani weksla nie podpisywał. Rzekomo kartki inblanco mi podpisywał. Sprawa u prokuratora - istny cyrk! Stanowczo odradzam tego pana. W dodatku cały czas zapraszał nas do stolarni kolegi aby nas mamić. Łowi naiwnych ceną na stronie "szukajfachowca"
  5. Pominąłem problem suchego drewna, rozpalania i odpowiedniego dopływu powietrza. Bo jest to oczywiste. Zakładam że palenia w każdym wkładzie trzeba się nauczyć, wyczuć popróbować. Bardziej chodził o mi i to czy warto kupić ładniejszego (jak dla mnie) HAJDUKA czy sprawdzoną VARIĘ. Skoro są w tej samej cenie.
  6. Hej. Mój instalator zaproponował mi skierowanie wyrzutni na poddasze, które jest u mnie nie użytkowe i nie ocieplane. Zawsze to jakaś dodatkowa "poduszka powietrzna". Aby nie spowodować nadciśnienia chce też wstawić klapę zwrotną w jeden z wolnych kanałów komina. Choć wiadomo że i samo poddasze nie jest w 100% szczelne Zastanawiam się czy ma to jakiś sens, aby jeszcze i to ciepło odzyskać. Pilnie potrzebuję uwag. PS: Poddasze mam bardzo duże. Z ociepleniem zamknąłem się między sufitem na piętrze a podłogą poddasza.
  7. nie chodzi tu o cenę kostki a o cenę robocizny.
  8. Witam. Właśnie stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Chciałem kupić z szybą narożną Spartherm Varię, potem Unico Dragon - bo opinie o nich są bardzo dobre, a cena o wiele bardziej przystępna. Ale niedawno ktoś zainteresował mnie "nowymi" Hajdukami. Narożne modele fajnie się prezentują. Szczytem jednak jest kominek z przeszkleniem z 3 stron. No i widzę że jest sobie taki volcano 3 PL h. Cenowo jak Varia ale szyba jednak z 3 stron. Niestety nie znam zupełnie produktów tej firmy, a opinie są podzielone. Zwłaszcza o starych modelach. Chciałbym mieć wkład obudowany ciepłą obudową (mam tu na myśli akumulację). Głównym jednak założeniem kominka będzie - ładny widok ognia. I jest to dla mnie ważniejsze niż np moc grzewcza. Obawiam się jednak że 3 szyby = duże okopcenie, co zupełnie niweluje efekt. Ciekawi mnie Wasze zdanie. PS: kominek stać będzie u mnie na środku salonu, plecami do komina. W taki sposób że można go obejść dookoła. Otwarta powierzchnia parteru liczy prawie 80m i jest wysoka na 3m. (jeśli to ma jakieś znaczenie)
  9. Raczej nie bał bym rady sam. Zupełnie się nie znam na tym a nie chciał bym uczyć sie na swoim podjeździe. Mój elektryk który wychował się w USA mówi że tam prawie wszyscy - nie zależnie od klimatu mają podjazdy z betonu. I żebym się nie bał takiego rozwiązania
  10. Witam. Jak w temacie. Postawiłem dom, ocieplili mi go z zewnątrz 20cm styropian + wtopiona siatka na klej i kolejna warstwa kleju. Teraz straszą że jak nie zagruntuję elewacji na zimę to klej się "osypie". Rzeczywiście wystarczy dotknąć ręką by sypał się jak piasek. (klej) I teraz pytanie: Czy to konieczne - gruntowanie? A jeśli tak to czy mogę to zrobić metodą natryskową czy koniecznie pędzlem? Proszę pomóżcie.
  11. Jak w temacie. Zamierzam zrobić swój podjazd do garaży z betonu. Często widuję takie które mają nawet po 20 lat i dają radę. W dobie polepszaczy do betonu, można wybrać kolor i dodać domieszki co by nie pękał i nie łuszczył się. Co Wy na to? Wymiary podjazdu to 8x8 i spadek 10%. Chciałem kostkę ale ceny - kosmos! A tak gruz, tłuczeń, zbrojenie i grucha z betonem i po kłopocie.
  12. W PKO BP dostaniesz. A jak się przygotujesz to nawet marża będzie 1.0 bez żadnej łaski
  13. Zależy mi na małych stratach ciepła. A u teściów i znajomych widziałem że przez te drzwi ciepło jednak ucieka. Blacha na drzwiach w okresie zimowym działa jak radiator. Więc skoro za 760zł mogę kupić drzwi T30 Hormana (mój pierwszy wybór) to czemu by nie dać 100zł więcej i mieć cieplejsze z PCV. Stąd moje rozumowanie. Szukałem tu na forum coś na temat polecanych drzwi w tych cenach - ale nic polecanego nie widziałem.
  14. Witam. Szukamy drzwi które chcemy wstawić między garażem a korytarzem w naszym domu. Jak większość sądziłem że w grę wchodzą drewniane lub stalowe, białe ognioodporne - takie jak do kotłowni. Drewniane od stolarza drogie, metalowe zimne a właśnie na jak najmniejszej utracie ciepła mi zależy. Ostatnio widzę na allegro drzwi z PCV za około 900/1000zł . Są białe, ładne, mają niski próg, lekkie i ciepłe. Nasze przepisy nie wymagają drzwi ognioodpornych, mamy zresztą w garażu czujniki itd. więc czemu by nie z PCV ? Ktoś z Was ma, lub się zastanawia. Proszę o opinie. dla przykładu, o takie http://allegro.pl/niemieckie-drzwi-zewnetrzne-pvc-110-210-okazja-i3464431905.html
  15. Witam. Wpadłem na pomysł aby połączyć DGP z kominka z systemem wentylacji mechanicznej. Ciekawy jestem Waszej opinii a;bo doświadczeń. Mój system wentylacji zbudowany jest na rurach z blachy a nie plastiku. Pomyślałem więc - czemu by nie wprowadzić ciepłego powietrza z kominka do tych samych rur. Wiem że niesie to ze sobą problemy (przekroje rur) ale tak jak na rysunku pokazałem - staram się aby nie było zwężeń. Całość oczywiście w izolacji. Co do obaw to mam dwie. Czy taki system da się wyregulować, oraz zabezpieczyć przed sytuacją w której gorące powietrze z kominka poleci w stronę centrali rekuperatora. Proszę napiszcie co sądzicie.
  16. Tacy jak ty zawsze będą wiedzieć najlepiej. Dlatego masz 2tyś postów w tematach od kafelek, po elektronikę aż do konstrukcji. Wielu znawców wszystkiego podobnych Tobie się tu rozpisuje. A my inwestorzy którzy jesteśmy tu "przejazdem" musimy umieć oddzielać ziarno od plew. Jak byś znał się na jachtach to byś wiedział dlaczego nie przewody typu uniflex Jak byś porównał spiro i uniflexa też byś widział różnicę Jak byś miał kontakt z wykonawcami z tej branży (od strony finansowej JAK JA !!!) to też byś wiedział że tak właśnie jest! Jak dla mnie temat skończony. Każdy niech sam podejmie decyzję. Każdy z tych systemów ma + i -. Polecam jednak zastanowić się bo nie wszystko co łatwiejsze i szybsze oraz nowocześniejsze jest LEPSZE !!!
  17. a jest jakaś taśma? bo folię mi już przycieli...
  18. ja zrobiłem na spiro. Oczywiście zgadzam się że do tego potrzebny jest projekt. Dlaczego uważam że spiro lepsze? - na jachtach za miliony euro, gdzie cena się nie liczy, też robią spiro. Choć więcej miejsca to zajmuje. - jeśli ktoś mówi że w kanałach nie odkłada się syf, grzybki itd.. to znaczy że nigdy ich nie czyścił. Porównaj spiro i uniflexa w środku. - na uniflexach itp instalator więcej zarabia
  19. jeszcze pytanie. Łączenie folii paroszczelnej z ścianą robi się na klej? czy jakąś taśmę?
  20. wtopiona siatka ma zapobiec pęknięciom. Niestety ale poprzednia ekipa nie zamontowała płyt GK "pływająco" i stąd obawa. Demontaż stelaży i płyt wyszedł by znacznie drożej niż wtapianie siatki. Stąd pomysł. Ogólnie jednak muszę przyznać że to pierwszy poważny błąd na naszej budowie. Chcieliśmy zaoszczędzić na ekipie
  21. czyli produkt uboczny I do tego zmierzam - starając się uświadomić różnice. Dziś kupiłem centralę klimora - pierwsze wrażenie (duża i ciężka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...