Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiotrK78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O PiotrK78

  • Urodziny 28.04.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Swarzędz
  • Kod pocztowy
    62-020
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

PiotrK78's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Mam zagwozdkę odnośnie wyboru dobrej (czyt.porządnej i rzetelnej) firmy, która zrobi mi REKU oraz instalacje CO. Budowa w Swarzędzu. Czy ktoś może polecić jakąś solidną firmę? Czy mieliście kontakt z firmą INWEST-STAL ze Swarzędza? Za pomoc wielkie dzięki.
  2. Witam! poszukuję w necie informacji na temat płyt PIR/PUR ale trudno znaleźć wypowiedzi na forum, widać technologia jeszcze nie tak popularna. Walczę z decyzją, czy zrobić pełne deskowanie + wełna mineralna od spodu czy (co mi bardziej pasuje, ze względu na późniejszą widoczność krokwi na poddaszu) zastosować płytę PUR na krokwiowo (Polychemsystems, Poznań, DACH-WM) o grubości 140 mm (U=0,20 W/m2K) + 5 cm wełny mineralnej od spodu, między krokwiami (w sumie tylko do docieplenia i uszczelnienia). Zauważyłem, że x2 polecałeś tę opcję PIR/PUR - czy możesz podzielić się doświadczeniami w tym zakresie?
  3. Witam,

     

    Interesuje mnie temat izolacji Pir/pur. Po Pana postach widzę że ma Pan dużą wiedzę w tym temacie- Proszę o podzielenie sie listą producentów o ktorej Pan pisał. Dziekuje z góry.

    Pozdrawiam

    Łukasz Załucki

  4. Witam dołączę się ze sowimi doświadczeniami. Stan zero domu z poddaszem o powierzchni użytkowej 190 m2 będzie mnie kosztował w okolicach 40.000 PLN z czego 11.000 PLN zagarnie ekipa budowlana. Z moich wyliczeń i rozeznania na rynku nie przepłaciłem, tak więc te 66 tys. to masz Panie jak "złoto"... Ja buduję w WLKP a kolega? Pzdr
  5. Witam, firma, o której pisałem na forum fakt do najtańszych nie należy. Właśnie jestem po rozmowach. Za robociznę stanu ZERO = łącznie 63 mb wykopu + 31 mb wykopu pod murek oporowy + zrobienie murka z bloczków (h=100 cm) + 18 mb wykopu pod pomieszczenie gosp. wolno-stojące umówiłem się na kwotę 15.500 PLN. Zakres prac obejmuje prace ziemne, kopanie, wylewanie itp. czyli fundamenty mają być gotowe na TIP-TOP. Do tego płacę za materiały. Nie wiem czy to dużo czy mało ... jak sprawdzałem ceny to kształtowały się w okolicach 10-14.000 PLN. Może takie ceny w Wielkiej Polsce... ? Co myślicie ?
  6. Cześć stam222! w tematyce płyt PIR i PUR dopiero rynek raczkuje - zgłębiałem ten temat szczegółowo w styczniu br. Mam zestawienie w EXCEL-u producentów i orientacyjnych cen, więc jak podasz email na private to Ci podeślę. Ja się również zastanawiam nad zamontowaniem płyt PIR zewnętrznie bezpośrednio na krokwiach - wówczas zaoszczędzę na płycie OSB do pełnego deskowania i robociźnie. Płyta POLYCHEM-SYSTEM "DACH-AL" jaką rozważam (dobre bo polskie? - zobaczymy) przy grubości 140 mm ma współczynnik przenikania ciepła U=0,17 W/m2K i opór Rd=5,83 m2K/W co daje dość dobre parametry. Przelicznik wg. tego co mówi producent to 100 mm PIR = 180 mm wełny lub styropianu. Ja zastanawiam się jeszcze dodatkowo między krokwiami od spodu 10 cm styropianu. W projekcie mam 20 cm między krokwiami i 10 cm na krokwiach od dołu ale zależy mi na tym, żeby krokwie lub ich obrysy były widoczne - stąd te kombinacje. Zaletą podobno jest też niska waga PIR - dach może mieć dużo lżejszą konstrukcję niż przy np. wełnie. Tu masz stronę www: http://www.polychem-systems.com.pl/pl/oferta/p%C5%82yty-dachowe/p%C5%82yta-dach-al Jedyne pytanie-wątpliwość, jakie mi się nasuwają to kwestia odporności na niskie temperatury -20 do +90 st.C. Czasem bywa ponad 20 na minusie... co wówczas się dzieje z płytą? Jak bardzo się kurczy? Jak się skurczy to zacznie robić mostki... na te pytania nie mam jeszcze odpowiedzi od producenta, ale jak tylko będę miał więcej odp. to chętnie podeśle.
  7. Witajcie Forumowicze! Postanowiłem dołączyć do Waszej grupy, bo również planujemy budowę w WLKP - dokładnie rzecz biorąc Swarzędz - Gortatowo. Pozwolenie na budowę już mam i w zasadzie jestem na etapie wyboru ekipy, która zrobi mi stan 0 jeszcze tej jesieni a na wiosnę ruszę z resztą. Nasz projekt to zmodyfikowany nieco pod naszym kontem: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Essen_III Szukam dobrych dostawców materiałów: - betonu do fundamentów klasy C16/20 (B20) + chudziak C12/15 - stali zbrojeniowej kategorii AIII-N - bloczków fundamentowych M-6 o grubości 0,24 m Czy ktoś może polecić jakąś hurtownię po wschodniej stronie Poznania ?
  8. Witajcie! Dzięki za podpowiedź w kwestii kierownika budowy. Mam ofertę od wspomnianej poleconej przez sąsiada firmy. Trochę poszperałem na forum i w necie i wydaje mi się, że 60.000 PLN netto za wybudowanie SSO - bez więźby dachowej to zdecydowana przesada - i mojego oferenta poniosła nieco fantazja. Dom z poddaszem użytkowym: - powierzchnia domu = 195 m2 - powierzchnia zabudowy = 149 m2 - wymiary zewnętrzne z izolacją termiczną 12,28 x 14,38 m Materiały: - ławy fundamentowe betonowe h=0,35 m z betonu klasy C16/20 (B20) zbrojone prętami - ściany nośne zewnętrzne z silikatów 0,18 m + styropian 20 cm - ściany wewnętrzne parter z silikatów 0,08 m - ściany wewnętrzne poddasze z GK Popatrzcie na wycenę i powiedzcie mi co o tym sądzicie: 1. Koszt robocizny wykonania fundamentów z warstwą podbetonu (część mieszkalna) = 11.800 PLN - zdjęcie ziemi - wykopy fundamentów - zbrojenie ław i stóp - betonowanie - izolacja pozioma - murki fundamentowe - izolacja pionowa - zasypanie pól między ławami - wykonanie podbetonu 2. Wykonanie murów parteru = 21.700 PLN - izolacja pozioma ław - papa termozgrzewalna - mury - zbrojenie słupów żelbetowych i podciągów w poziomie parteru - betonowanie słupów i wieńców - wymurowanie kominów do poziomu wieńców parteru 3. Wykonanie stropu nad parterem = 12.600 PLN - wymurowanie szalunków - ułożenie płyt stropowych strunobetonowych - ułożenie stropu teriva - betonowanie stropu betonem z zazbrojeniem 4. Wykonanie murów poddasza = 13.800 PLN - wykonanie murów - zazbrojenie i zabetonowanie elementów konstrukcji żelbetowej - zazbrojenie i zabetonowanie wieńców - wymurowanie kominów do zadanej wysokości nad połać dachową ________________________________________________________ SUMA netto = 60.000 PLN PLUS 2. Koszt wykonania fundamentów podpiwniczonego budynku gospodarczego wraz ze stropem nad piwnicą = 15.200 PLN Piwniczka oddzielna o wymiarach 4,5 x 3,5 m / głębokość wykopu na 3,5 m - zdjęcie ziemi - wykop pod fundamenty - zbrojenie - betonowanie - wykonanie izolacji poziomej na ławach - wymurowanie murków fundamentowych - wykonanie stropu nad piwnicą - wykonanie i zabetonowanie wieńców żelbetowych - wykonanie izolacji pionowej na ścianach i stropie - wykonanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej na murkach fundamentowych - obsypanie i zasypanie fundamentów - wykonanie podbetonu Co o tym sądzicie ? Ja uważam, że to nie powinno kosztować więcej jak 40.000 PLN (całość)
  9. Witaj LEW76 Czy chodzi o tę firmę: http://www.zakladbudowlany.com.pl/kontakt.htm ??? W każdym razie dzięki za podpowiedź.
  10. Witajcie! Jestem nowy na forum - więc nie rzucajcie się na mnie z zębami jak popełnię jakiś faux paux - budowę chcę zacząć jeszcze w tym roku (fundamenty i prace ziemne) lub na wiosnę przyszłego. Obecnie stoję przed dylematem: - mam poleconą przez sąsiada firmę budowlaną, której właściciel ma uprawnienia kierownika budowy - zrobi wszystko poza dachem. Iść na taki układ czy lepiej wziąć innego kierownika budowy, który (chociaż teoretycznie) będzie bronił moich interesów? Czy może mi ktoś odpowiedzieć w jaki sposób wynagradzać kierownika budowy? Stawki? Umowa? Pomóżcie, bo czasu mam jak na lekarstwo a i nie znam się na budowaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...