Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gandw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    160
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gandw

  1. Szukaj zawiasów puszkowych 35mm do drzwi wpuszczanych. Dostępne w każdej hurtowni z płytami / w marketach.
  2. Hej, moim zdaniem ogólnie dobry pomysł, ślady po kleju przeszlifować / umyć. Niewielkie ubytki / rysy możesz uzupełnić gotową gładzią z wiaderka, większe dziury gipsem szpachlowym lub budowlanym. Po wyschnięciu przeszlifować, odkurzyć. Możesz na całość zastosować farbę podkładową, choć nie jest to konieczne. Ze Śnieżką podkładową bym uważał, jest gdzieś obszerny wątek na forum, chociaż ja stosowałem Magnat podkładowy (grupa Śnieżki) i nie miałem problemów. Moim zdaniem kluczem będzie tu zastosowanie wysokiej jakości farby, która będzie miała silne krycie. Wtedy możliwe że wystarczą dwie warstwy, ale może tak być że trzeba będzie pomalować trzeci raz. Pozdrawiam!
  3. Moim zdaniem lastryko powinieneś dobrze umyć, odtłuścić i posmarować produktem w stylu beton-kontakt - to powinno stworzyć warstwę sczepną dla dalszej warstwy. Co do łatania pęknięć, wydaje mi się że klamry i żywica wystarczą, jeśli pęknięcie jest przez całą grubość wylewki. Jeśli tylko powierzchowne pajączki to bym nawet tego nie robił. Pytanie też co później pójdzie na wylewkę? Bo jeśli panele to też te pęknięcia nie będą specjalnie przeszkadzać, jak płytki to bardziej.
  4. To pytanie czemu się decydujesz na parterówkę mając tak małą działkę? Rozumiem jakie są plusy, ale ja bym parterówki na działce mniejszej niż 10ar nie stawiał. Będziesz się czuł jak w mieszkaniu w bloku z malutkim ogrodem doklejonym do mieszkania.
  5. To słupy zrób na równo do wysokości kostki, a ten 1-2 cm uniesione będzie na tej kotwie. Słupy betonowe możesz otynkować w kolor kostki brukowej - np. tynkiem mozaikowym. Takie kotwy nie uniosą Ci tego na 12cm, bo za mało będą "zanurzone" w betonie.
  6. Wpisz w Google "Briggs 450 nie odpala na ciepłym " to zobaczysz dziesiątki tego typu tematów, najczęściej z tego co widzę problem jest w układzie zapłonowym - fajka świecy, cewka. Sprawdź czy jest iskra na ciepłym, tylko uważaj żeby Cię nie kopnęło.
  7. Oba te stelaże powinny spełnić swoją funkcję, ważne żeby zachować odpowiednie rozstawy profili zgodnie z kartami technicznymi producentów systemów kg. Myślę ze byłoby Ci wygodniej z płytami 2000x1250. Jaki rodzaj stropu masz nad kuchnią?
  8. Dzień dobry! Jestem w trakcie porządkowania działki budowlanej, która była do tej pory nieogrodzona. Na granicy działki i ulicy gminnej rosną dwa drzewa (klon i chyba olcha) które uniemożliwią mi w przyszłości poprowadzenie ogrodzenia. Drzewa większą częścią obwodu pnia leżą na terenie "miasta" tzn. przy drodze gminnej. Gdzie powinienem wystąpić o ich wycięcie - do zarządu dróg czy do "zieleni miejskiej" i kto powinien to wyciąć i ponieść koszty - ja czy miasto? Pozdrawiam!
  9. Jest dość duża powierzchnia styku z płytką, także o ile dobrze przykręcisz i płytki są położone zgodnie ze sztuką nic nie powinno się dziać. Co do kołków to zależy z czego masz ściany. Myślę że markowe kołki rozporowe z tworzywa 8x60 lub 8x80 powinny sobie poradzić w pełnym materiale.
  10. Dziękuję! Masz rację, działka była wydzielona z większej która leży przy ulicy 1. Czy w takim razie można zmienić adres działki? Skoro główny dojazd (a może i jedyny) będzie z innej ulicy, może jest sposób żeby to zmienić? Już widzę tych kurierów którzy nie mogą do nas trafić
  11. Dzień dobry! Kupiłem działkę rolną z warunkami zabudowy domu jednorodzinnego. Działka ma dojazd drogą wewnętrzną do ulicy gminnej (nazwijmy nr 1), a z drugiej strony przylega bokiem do drugiej ulicy (numer 2). W warunkach zabudowy mam napisane ze działka leży przy ulicy 1, a mi zależy żeby zrobić sobie wjazd od ulicy 2. Czy wykonując wjazd na działkę z ulicy 2 muszę to gdzieś zgłaszać? Jak zmienić „przynależność” działki na ulicę nr 2? Chodzi mi o to żeby w przyszłości adres działki i domu był również na ulicy 2. Dziękuję i pozdrawiam!
  12. Dziękuję za konkrety! Pozdrawiam!
  13. To jak ją przymocować? Bo w instrukcji technicznej jest pod gont i gont przykleja się paskiem kleju bitumicznego z tuby. A mógłby mi ktoś pomóc z resztą pytań?
  14. Hej, ja w podobnej sytuacji użyłem nierdzewnych blachowkrętow, kupiłem w zielonym markecie budowlanym. Krótkie a grube. Pamiętaj użyć nowego bita do nierdzewki. Jak coś to wrzuć zdjecia, może więcej rozjaśnia.
  15. Dzień dobry! Będę pierwszy raz w życiu montował obróbki blacharskie na wiacie drewnianej z dachem dwuspadowym 25’ nachylenia (planuje pas nadrynnowy i wiatrownice). Dach będzie przykryty gontem bitumicznym, prawdopodobnie IKO. Prosiłbym o wskazówki, mam kilka pytań: 1. Jeśli dobrze rozumiem instrukcje techniczną gontu, najpierw montuję pas nadrynnowy, potem papę podkładową, potem wiatrownice, a na końcu gont bitumiczny - dobrze? 2. Jakiej szerokości obróbki powinienem kupić? Tzn ile muszą wchodzić pod papę, gont? 10cm będzie ok? Mniej, czy więcej? 3. Jak przymocować te obróbki? Mogę przybić je od góry tymi samymi gwoździami co gont? 4. Czy wiatrownice trzeba tez przykręcić „od frontu” farmerami? Bo często tak widuje. Nie chciałbym zbyt dużych obróbek, żeby jednak było widać drewno, może nie trzeba niczym przykręcać od przodu? Pozdrawiam i dziękuję!
  16. gandw

    Impregnacja deskowania wiaty

    Kupiłem zielony Altax do drewna konstrukcyjnego 5L będzie aż nadto, podobno chroni również przed owadami. Od dołu pójdzie prawdopodobnie lazura Remmersa lub coś podobnego. Dziękuję i pozdrawiam!
  17. gandw

    Impregnacja deskowania wiaty

    Dzięki nie zamierzam żałować, tylko nie wiem czy zastosować taki typowo do konstrukcji drewnianych przed malowaniem wierzchnim ( ten Sadolin mam, ale mogę kupić inny), czy taki do więźby dachowej, typu Kuprafung.
  18. Witam! Czym zaimpregnować deskowanie wiaty? Od dołu wiadomo, można jakąś lakierobejcą, a na górę, pod gont? Deski mam ładne, oheblowane pióro-wpust 20mm. Może być impregnat Sadolin Base HP? Czy coś typowo do więźby dachowej typu Kuprafung? Dziękuję za rady!
  19. Tak, jeśli grunt Ci wcześniej nie zaschnie na wałku i dobrze umyjesz.
  20. Jeśli chcesz zostawić ten beton to możesz zrobić tak. Utnij słupek na równo z betonem i kup podstawę słupka przykręcaną, kwadratowa bądź okrągła, zależy jakie słupki chcesz. Przekręcasz na 4 kołki do fundamentu a do tego wkładasz nowy słupek. Gdyby słupki były w lepszym stanie, można byłoby uciąć 1cm nad fundamentem, wstawić do środka połowę rurę o średnicy wewnętrznej starej, złapać spawarka, a na to nowa rurkę i przyspawać - czyli zrobić sobie taka tuleje. Ale tu widzę ze stary słupek to zupełne próchno, wiec nie da rady.
  21. Hej, myślę że kołki rozporowe plastikowe dadzą sobie spokojnie radę, mocowałem niedawno taką drabinkę w cegłę na kołki ramowe Wkręt-Met w ilości 4 szt. i trzyma jak szalone. Nawet jeśli trafisz w drążenie to może dwoma kołkami, reszta trafi w pełny materiał, a tu silikat jest bardzo mocny.
  22. Dzień dobry! Co stoi na przeszkodzie żeby do wylania fundamentów użyć gotowej zaprawy "Beton B-20"? Planuję budowę wiaty drewnianej, chciałbym wylać 6 słupów w szalunku papierowym, dla wygody chciałem kupić gotową zaprawę betonową, żeby się nie bawić w mieszanie w taczce. Ale co mnie zdziwiło producenci zapraw w karcie technicznej zaznaczają np. Baumit B-20 nadaje się do wykonywania " elementów betonowych nie spełniających funkcji nośnych". To oznacza że na takie fundamenty się nie nadaje? Dlaczego? W karcie Kreisel też podobny zapis. Pozdrawiam i dziękuję!
  23. Reklamuj, ja też tak miałem, przysłali inny korek kurierem typu click-clack i od kilku lat nie ma śladu rdzy. Sprzedają takie guano i liczą że ludziom nie będzie się chciało reklamować
  24. Dziękuję, już wszystko jasne, dam radę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...