Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Comet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Comet

  1. pleban68 Rozsuń te druty a płytkę obróć o 90°, powinieneś wcisnąć tam dwie płytki. Wszystko wyżej, tak w połowie otworu zasypowego aby nie przeszkadzało przy załadunku. Boki i tył mają być szczelne. I tak jak artur11 pisze- KPW i bez dmuchawy. Jeszcze fotka jak ma to wyglądać.
  2. pleban68 Mam wrażenie że płytki szamotowe umieściłeś pomiędzy półkami wymiennika. Płytki mają wisieć w komorze paleniskowej. Przeanalizuj zdjęcie swojego kotła, które umieściłem w poście #11573. Zrób zdjęcie przez drzwiczki zasypowe. Pozdrawiam
  3. mario1p Ad 1. Dlaczego chcesz go wyciągać? Ad 2. Ten kawałek szamotu leży sobie swobodnie i do załadunku ściągam go. Na zdjęciach widać jak ładnie świeci na fioletowo, w rzeczywistości jest cały czerwony i rurka KPW oraz pozostałe elementy szamotowe (odgazowanie wsadu). Ad 3. Rurki mają kształt odwróconego L i jednym końcem opierają się na ruszcie, a drugi koniec jest lekko przyspawany do płaszcza w miejscu połączenia z otworem wsypowym (rozpieranie śrubami nie zdało egzaminu). Ad 4. Podaj nazwę, symbol lub fotkę tego stycznika. Podejrzewam że do cewki stycznika przylutowany jest kondensator tłumiący i to on skleja elektromagnes nawet po wyłączeniu napięcia. Ad5. Wszędzie są płytki szamotowe. Czasami eksperymentuję i umieszczam różne kawałki szamotu aby zawirować płomień i gazy. Ad 6. Popiół sam zsypuje się do komory popielnikowej. Zauważ że ruszt żeliwny ma mały rozstaw i gdy leżał bezpośrednio na wodnym to miałem spore problemy z usunięciem popiołu. Oryginalny ruchomy jest dość „rzadki” i spore niedopalone węgliki lądowały w komorze popielnikowej.. Ad 7. Ruszt pionowy jest zaślepiony sznurem z włókna przyklejony silikonem +350°C (czerwony) do rusztu wodnego i na taką grubość że dotyka szczelnie do ekranu termicznego drzwiczek popielnikowych. ZUG Jeżeli temp. zew. do 0°C to 1x12 kg. Jeżeli temp. zew. poniżej 0°C to 2x12 kg. Do kotła więcej nie zmieszczę. W domu średnia wychodzi 21°C.
  4. sylwek_kwiecien Takie objawy cofania miałem jak klapka PG zamknęła się. Winna temu była KPW, którą na końcu zbyt mocno sklepałem, szczelina wtedy ok 5mm. Średnica mojej KPW to 42 mm teraz lekko sklepana i otwór wylotowy ma szczelinę 15mm. Tak jak ZUG pisze może podajesz za mało PW.
  5. pleban68 Masz podobny obieg spalin w kotle do mojej konstrukcji. U siebie położyłem szczelnie do tylnej ściany 2 płytki szamotowe gr. 3 cm na zaprawie, tył i boki musi być szczelnie zrobione, trzecia płytka jest umieszczona wyżej nad otworem zasypowym. Płytki opierają się na konstrukcji z rurek stalowych.
  6. jacbelfer Tylko dla tych co mają i tak uparcie bronią swoich „wypasionych wentylatorków”. Po zdemontowaniu z kotła węglowego dmuchawy postanowiłem podczas odpalenia kotła gazowego (żeliwny, stojący Dakon z trzema palnikami atmosferycznymi) włączyć tę dmuchawę i strumień powietrza z odległości 0,5 m skierować w stronę palnika, co by lepiej zmieszać powietrze z gazem. I teraz nastąpiło wielkie zdziwienie, podczas gdy na kotle i w instalacji utrzymywała się temperatura 60°C to po włączeniu dmuchawy temperatura zaczęła spadać i utrzymywała się na poziomie ok 40°C pomimo pracy palnika, tak długo to trwało jak długo pracowała dmuchawa. Wnioski wyciągnijcie sami. Wiem że trudno pozbyć się czegoś, za co zapłaciliśmy, ale w tym wypadku jest to dla waszych kotłów opalanych węglem niepotrzebne.
  7. GS Witam Wszystkich Forumowiczów! Jestem nowy na forum, ale ten wątek śledzę od dłuższego czasu. Może komuś się przyda opiszę moje przeróbki: Kocioł OGNIWO 6WC-17. Nową metodą palę drugi sezon, ale zawsze podczas pierwszej fazy palenia pojawiał się czarny dym. Z kotła usunąłem dmuchawę, a w jej miejsce, klapką steruje stycznik działający podobnie jak unister. Zdemontowałem ruchomy ruszt i zaślepiłem otwory w płaszczu po nim i na ruszcie wodnym ustawiłem ruszt żeliwny. Zainspirowany przemyśleniami ZUG-a i piłkarz1616, postanowiłem w swoim kotle zbudować deflektor z cegły szamotowej w formie daszka. Wnioski: teraz brak dymu z komina, KPW czerwona od palących się gazów. Daszek z cegły działa jak palnik, wsad podczas odgazowania rozgrzewa cegły i wszystkie gazy podczas wydzielania trafiają na gorący palnik. Ta modyfikacja pozwoliła mi na przedłużenie spalania i redukcję dymu z komina podczas odgazowania wsadu. Jutro opiszę dla niedowiarków doświadczenie z dmuchawą. Kilka zdjęć
×
×
  • Dodaj nową pozycję...