Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mgjato

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mgjato's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. mgjato

    Czy skracać rury ?

    Co do zasady racja, mam wpływ na to, jak nagrzewam kominek. Podałeś jednak przykład z własnych doświadczeń, kiedy można przedobrzyć przez zapomnienie. Niemniej jednak przyjmuję uwagę, iż problem nagrzewania kratek staramy się minimalizować zwracając uwagę na właściwe podłączenie całości przy instalacji a później na umiejętne palenie. Dzięki za wszelkie cenne uwagi, zgłaszam do zamknięcia.
  2. mgjato

    Czy skracać rury ?

    może nie tyle nie chcę, co byłem przekonany, że sama komora będzie w tym przypadku wystarczająco ciepła dla DGP zbierać. Uporządkowałem sobie odpowiedzi w ten sposób, że zostawiam na początek długość rur jaka jest aktualnie. Komorę daję do sufitu - względy estetyczne, nie chcę oglądać u góry rur wchodzących w sufit, a wąska zabudowa, celem ich zakrycia, też zaburza moje poczucie estetyki Kratki daję poniżej końcówek DGP (rozwiązuje to też kwestię nieumieszczania ich przy suficie) - odpowiedzi dla opcji bez dystrybutora sugerowały takie rozwiązanie. Proszę o odpowiedź w temacie kratek z żaluzjami. Czy nadmierne nagrzewanie się to taki ich urok, pogodzić się z tym ?
  3. mgjato

    Czy skracać rury ?

    Jeszcze się uczę tego forum, czekałem na jakiegoś maila z info, że jest odpowiedź i się nie logowałem ;( eniu, dzięki za odpowiedź, właściwie wyjaśniła mi wszystko Zastanawiałem się właśnie nad kratkami z żaluzjami, ale mogę sobie to spróbować wcześniej poćwiczyć właśnie długością rur - przykładowo w sypialni nie chcę się ugotować. Ciepłą atmosferę tamże zapewnię obecnością żony Po głowie chodzi mi tylko kwestia kratek. Jeżeli miałbym przez nie skracać rury, to musiałyby byś odpowiednio wysoko. Z drugiej strony czytam np. odpowiedź romole, potem Kominki Piotr Batura, który niejako ją potwierdza i nie wiem w końcu, jak ma być. Skracać rury, żeby zaciągnąć więcej ciepła, ale liczyć się z zaciąganiem powietrza przez górne kratki ? Czy też rury wręcz przedłużyć nad wkład - no ale "stracę" wtedy ciepło z rury odprowadzającej spaliny, która swoje też grzeje. Skoro już wyszedł temat kratek z żaluzjami - czy to się sprawdza w praktyce ? Słyszałem (dlatego weryfikuję), że się potrafią strasznie nagrzać, że dotknąć nie idzie. Są jakieś sposoby izolowania, czy się z tym pogodzić ? Czy jeżeli na ścianie, gdzie znajduje się kratka, położona będzie tapeta, należy obawiać się temperatury na tyle wysokiej, że mogłoby dojść do zapłonu ?
  4. mgjato

    Czy skracać rury ?

    Ponieważ jestem nowy, młody i nieopierzony na tym forum pozdrawiam szacowne grono. Chciałem poprosić o wsparcie w pewnej kwestii. Przygotowuję się do zabudowy kominka płytami krzemianowo-wapiennymi. Po obowiązkowej lekturze poprzednich postów już wiem, że nie będę budował komory izolującej - strop jest betonowy, nakleję na niego podwójnie płytę w celu odizolowania. Zabudowa będzie prosta w swojej bryle, w formie prostopadłościanu. Mam na razie nikłe doświadczenie w obudowach - dwie dawno temu z KG i jedna niedawno z płyt KW nie czynią ze mnie fachowca Nie znalazłem na forum (może źle szukałem) podobnego problemu - wystających znacznie z sufitu rur do DGP. Nie bardzo wiem, co z nimi zrobić - pozostawić, jak są, czy też skrócić o 1/2 czy 2/3. Ma to jakieś większe znaczenie dla rozkładu ciepłego powietrza, nadmiernego nagrzewania rur a tym samym problemów z grawitacyjnym DGP ? Zdjęcia tego nie oddają, ale zachowane zostały (i zostaną) niezbędne odległości. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam mgjato
×
×
  • Dodaj nową pozycję...