Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leadgenx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez leadgenx

  1. Od pewnego czasu śledzę temat ocieplania konstrukcji szkieletowych i włos się na głowie jeży od ilości skrajnych opinii. Brak polskich norm z tym związanych też jest niezrozumiały. Mam zatem inne pytanie. Czy ktoś kto zna normy Niemieckie mógłby przytoczyć jak powinny wyglądać warstwy ściany zewnętrznej szkieletowego domu drewnianego? P.S. Coraz bardziej przekonuje się do konstrukcji SIP, która zdecydowanie niweluje ilość możliwych do popełnienia błędów. Choć ciekawe jest, że przy konstrukcji paneli SIP mamy tak naprawdę 2 warstwy paraizolacji - płyta OSB(lub magnezowa) - klej (stanowi warstwę paraizolacji) - EPS - klej (kolejna warstwa paraizolacji - płyta OSB (lub magnezowa). O ile patrząc od środka pierwsza warstwa paraizolacji jest narażona na nieszczelności (gniazdka, włączniki, rury itp.) , tak druga warstwa znajdująca się za styropianem jest bardzo szczelna. Ciekawe zatem gdzie wydostanie się wilgoć, która przeniknie przez pierwszą warstwę paraizolacji (kleju).
  2. też zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym systemem, szczególnie, że będę budował do parterowy (jest gdzie ukryć wszystkie kanały) w technologi szkieletowej. Technologi ta pozwoli mi zminimalizować akumulacyjność cieplną przegród, co jest dość istotne w przypadku ogrzewania nawiewowego. Czy ktoś ma może takie ogrzewanie w "kanadyjce"?
  3. Witam, W przyszłym roku zamierzamy zacząć budowę domu, a więc już teraz musimy "załatwić: kwestię przyłączy. Co za tym idzie musimy podjąć kluczową decyzję - jakie ogrzewanie. Ale najpierw założenia projektowe: dom parterowy w konstrukcji szkieletowej (tak naprawdę w technologii SIP) + 25cm styro na ściany, na płycie (około 30cm styropianu), na poddaszu 40cm wełny. Powierzchnia użytkowa około 115m2, bryła budynku w kształcie prostokąta, dach 2 spadowy, żadnych lukarn, wykuszów, balkoników itp. Ekspozycja południowa. Reku, GWC raczej nie. Komfort cieplny przy temperaturze: salon, kuchnia 22st.C, łazienka 27st.C, pozostałe 20 st.C Planujemy kominek z DGP i ogrzewanie podłogowe (wodne) na całości budynku (wszędzie płytki). Jako, że wolałbym uniknąć ogrzewania gazowego chciałbym was poprosić o pomoc w wyliczeniu zapotrzebowania na energię w przypadku zastosowania elektrycznego kotła C.O. oraz, co najważniejsze wasze doświadczenia z tego typu źródłem ciepła dla podłogówki. Może jednak przy moich założeniach projektowych bardziej opłacałyby się maty elektryczne zamiast wody? Będę wdzięczny za podpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...