Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CienkiLolek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O CienkiLolek

  • Urodziny 25.04.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lutomiersk
  • Kod pocztowy
    95-083
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

CienkiLolek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Widzę, że jeszcze nikt na ten temat nie odpowiedział. Ja się podpinam do pytania. Mam podobny problem. Również mam poddasze nieużytkowe i chciałbym dobrze ocieplić strop drewniany oddzielający pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Ja planuję zrobić to w ten sposób (idąc warstwami od pomieszczenia ogrzewanego: 1. Płyta Karton-Gips 12,5mm 2. Warstwa listewek 20x50 (w celu wypoziomowania sufitu) 3. Warstwa listewek 20x50 (w celu wypoziomowania sufitu) 4. Folia paroizolacyjna PE żółta 5. Deski 25x100 (przykręcane do legarów) 6. Legary, a miedzy nimi wełna mineralna 150 7. Łaty prostopadle do legarów, a między nimi wełna mineralna 100 (prostopadle dlatego, żeby wyeliminować do minimum mostki termiczne) 8. Folia paroizolacyjna PE żółta lub zwykła folia budowlana ?????? 9. Deski lub płyty OSB lub innego typu materiał po którym można chodzić. Mam tylko wątpliwość co do pkt. 8. Szukając informacji w necie nie spotkałem się, żeby ta warstwa była użyta. Ale myślę, że można by tę warstwę foli dać, żeby ewentualna wilgoć na poddaszu nie dostawała się do wełny. Załączam obrazek, który może troszkę lepiej odzwierciedla strukturę stropu.
  2. Dobry pomysł. Odłożę parę groszy i będę szukał okazji, może uda się jakiegoś Moellera B+C zakupić.
  3. A może ktoś z Was posiada w swojej instalacji Ogranicznik przepięć LCTEC-BCD 20-4-440 CT01 i może się wypowiedzieć jak się sprawdza. Myślałem nad kupnem ogranicznika Moellera, ponieważ całą instalację zrobiłem z Nadprądówek i Różnicówek tejże marki, ale niestety cena ok 600zł mnie przybiła.
  4. Myślałem o podłączeniu oświetlenia na jedną fazę z jedną różnicówką i jedną nadpradówką, ale jednak tak nie zrobiłem, bo gdyby był akurat zanik tej fazy na której jest oświetlenie to w całym domu ciemno ;-/. Z takim przypadkiem już się spotkałem u siebie w domu. Z innej strony dawać oddzielną różnicówkę na samo oświetlenie też mi się nie uśmiecha. Na chwilę obecną zostawię tak jak jest. Ochronnik BCD kosztował mnie 280zł. Wydatek spory, ale mam nadzieje, że uchroni mnie przed wyładowaniami, które mogłyby uszkodzić sprzęt elektroniczny.
  5. To oczywiste, że trzeba wykonywać przyłącze w określonych standardach, ale czy jest tylko jeden typ skrzynki? No nie. Są skrzynki z okienkami i są skrzynki bez okienek. Zostawmy temat skrzynek bo nie o to tu chodzi. Zabezpieczeniem głównym będzie samoczynny wyłącznik nadmiarowo-prądowy 32A umieszczony w przedziale pomiarowym złącza. To jest pewne. Pytanie tylko czy będzie to typu C czy np BM kaseta RBK. To jest do ustalenia. Zabezpieczenie zalicznikowe (owy B32 3F ze schematu) będzie w domu, a nie w złączu. Wracając do schematu. Mam rozumieć, że schemat jest do przyjęcia. Może jeszcze przeniosę Ochronnik BCD i Lampkę Sygnalizacyjną za wyłącznik B32 3F i wtedy usunę Rozłącznik Główny.
  6. Z tego co się orientowałem to ZE niechętnie, daje kluczyk do skrzynki z licznikiem. Dlatego główne zabezpieczenie zalicznikowe Wyłącznik Nadprądowy 3F B32A będę chciał mieć w domu, gdyby umieścić go w Złączu nie uśmiecha mi się dzwonić do ZE, aby łaskawie kogoś wysłali w celu włączenia zabezpieczenia. W najbliższym czasie będę kontaktował się z projektantem i dopytam się jakie zabezpieczenie zamierzają zamontować. Póki co dziękuję Wam za posty i pozdrawiam.
  7. Dziekuje Wam za opinie. Juz spieszę z wyjaśnieniami. Jeśli chodzi o bednarke zakopaną w paichu to glebę mam raczej gliniastą (wiem bo kopałem szambo do gł. ok 2m) i planuje na rogach domu powbijać uziomy o głębokości do 3m i połączyć je z ową bednarka zakopaną ok 60cm pod powierzchnia gruntu. Oznaczenia NP i RP sam sobie takie przyjąłem, ale wiadomo o co chodzi. Kolego elpapiotr: NP B32A tak jak kolega slawek102 słusznie zauważył jest to Wyłącznik Nadprądowy i pełni rolę głównego zabezpieczenia instalacji za licznikiem. Drogi Jarku.P przed licznikiem będzie oczywiście również zabezpieczenie Nadprądowe, które zamontuje ZE i domyślam się, że też to będzie 32A. Nie chcę, aby ten NP B32A 3f wrzucili mi do skrzynki z licznikiem, które bedzie w granicy. Wolę je mieć w domu z przyczyn oczywistych. Garaż będzie połączony z rozdzielnią w domu kablem 5x2,5 YKY ok 20m i w garażu będą oddzielne zabezpieczenia na oświetlenie, gniazdka 230V i dwa gniazda siłowe 32 i 16, ale to juz inny temat. W rozdzielni jest tylko Rozłącznik Głowny na garaż w celu odłączenia garażu od instalacji w razie gdybym chciał coś zmienić w instalacji garażowej. Kolego elapiotr: No własnie to nie będzie dubel przedlicznikowego zabezpieczenia, wiem że ZE może (tak jak też zauwazyłeś) dać zabezpieczenie limitujące moc przydziałową i dlatego musze przypilnować, aby ZE dał przed licznik wyłącznik 32A odpowiedniego typu (w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć jakiego) jutro się dowiem to napiszę. gdy mi dadzą odpowiednie zabezpieczenie przedlicznikowe NP 32A to selektywność będzie zachowana z moim NP B32A.
  8. Witam wszystkich serdecznie. Mam parę pytań odnośnie instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym parterowym z poddaszem nieużytkowym. Załączam schemat mojej instalacji w celu wyjaśnienia o co mi chodzi. Licznik znajdować się będzie w granicy posesji z zabezpieczeniem przedlicznikowym 32A, rozdzielnia w domu. Połączenie licznika z rozdzielnią przez kabel 4x10mm2 YKY ok 18m. Moc przyłączeniowa 17kW z kablem od słupa do licznika 4x35mm2 Al (w ziemi) ok 20m. Pytanie: 1. Czy ochronnik przepięć powinien mieć przed sobą jakieś zabezpieczenie? Czy takie wpięcie go w obwód jest poprawne? 2. Zakupiłem lampkę sygnalizacyjną firmy Hager SVN 127 i mam w nim zaklejony taśmą zacisk N, to oznacza, że do tej lampki mam podłączyć tylko przewody fazowe? 3. Czy linka miedziana o przekroju 16mm2 wystarczy, do podłączenia listwy PE w rozdzielnicy z uziomem na zewnątrz budynku? Wokół domu (ok 60m) zostanie wkopana bednarka z 4 uziomami. 4. Starałem się równomiernie rozłożyć moc na poszczególne fazy mimo to proszę o weryfikację schematu. Może coś jest zbędne lub czegoś brakuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...